632 Shares 4155 views

Ken Thompson – system operacyjny UNIX i C deweloper język

Ken Thompson, dziecko był zafascynowany logiki. Jak wspominał później, jeszcze w szkole podstawowej, mógłby rozwiązać problemy arytmetyczne w systemie binarnym. Ta miłość doprowadziła go do komputerowym świecie, gdzie jego osiągnięcia były nieporównywalne i zawsze oryginalne.

Ken Thompson: badanie

W 1943 roku Ken urodził się w Nowym Orleanie (Luizjana). W młodości, Ken Thompson studiował na UC Berkeley. W latach 1965-1966 był pierwszy stopień licencjata i Master of Science w urządzeniach elektronicznych i systemów informatycznych. Jego opiekunem był Alvin Berlemkemp.

Praca w Bell Labs

W 1966 roku pokazał wielką zdolność naukowiec Ken Thompson został przyjęty do potężnej korporacji, Bell Labs, znany jako największy i najbardziej chwalebnym Research Center, który jest zaangażowany w dziedzinie elektroniki i techniki komputerowej. Jego siedziba znajduje się w Murray Hill. Przed rozpoczęciem pracy w Bell Labs młodych twórców zaprojektowany Mac. W ramach systemu operacyjnego CTSS został stworzony. Następnie rozpoczął pracę laboratorium na Multix.

Tu spotkał się z Ken Dennis Ritchie. Stały się one podobnie myślących i zaczęli pracować razem z innymi naukowcami laboratorium. Ken Thompson i Dennis Ritchie widział przyszłości dla małych stacjonarnych komputerów osobistych. Zdali sobie sprawę, że te komputery potrzebują mechanizmu, który kontroluje sprzęt komputerowy wykonujące pracę z plikami, realizacji programów aplikacyjnych, oraz operacji wejścia wyjścia. W ten sposób powstał pomysł stworzenia nowego systemu operacyjnego. Wszystkie 70 lat, Thompson i Ritchie pracował na systemie UNIX. Jego pierwsza wersja została stworzona przez Thompsona niemal w pojedynkę, a Ritchie dołączył później.

Jednocześnie, Ken Thompson wymyślił język Bon, a następnie – język B, na podstawie których został utworzony później języka C i zaczął rozwijać grę „Podróże kosmiczne”. Gra symulacji układu słonecznego z jej organów. Sonda była wymagana do lądowania na planetach i księżycach. Laboratorium odmówił projekt Multix. W 1969 roku, Thompson i Ritchie zaprojektowany system operacyjny Unics, które później otrzymało obecną nazwę UNIX. Thompson stworzył edytora QED dla CTSS, który zawierał wyrażenia regularne manipulacji ciąg tekstu. Ten projekt został wykonany wyrażenia regularne popularny w programowaniu, a nie tylko w logice. Zaczęli stale używać UNIX w edytorach tekstu. Obecnie większość programów, które współpracują z wyrażeń regularnych, użyć notacji Thompson. Ken wynalazł również algorytm, nazwany po nim, w celu przekształcenia wyrażeń regularnych w non-deterministyczny automat skończony.

Praca na programach szachowych

Od XVIII wieku, ludzie próbowali stworzyć maszyny szachowe. Próba nie powiodła się w 1983 roku, gdy Thompson i Condon utworzonego Belle, pierwszy komputer osiągnął poziom szachowego mistrza. Thompson napisał program dla kompletna lista końcówce rysunki 4-6. Później, z pomocą ekspertów szachy John Roycroft nagrał je na płycie CD-ROM. Nowe i ulepszone komputer szachowy w 1994 roku, pokonał Garri Kasparow.

dalsze działania

W połowie lat 80. Thompson w Bell Labs zaczął projektować nowy system operacyjny, który miał być zamiennikiem dla systemu UNIX. Nazwano to „Plan 9”. Również w tym czasie przeprowadzono badań wczesne wersje C ++, ale wyraził mu negatywną postawę dezaprobaty idei u podstaw języka.

W 1992 roku, wraz z Rob Pike im kodowanie UTF-8 został opracowany, który stał się podstawą do sieci World Wide Web. W latach 90-tych, wraz z Ritchie i innych naukowców z Bell Labs, zaczął się proces formowania systemu operacyjnego Inferno.

W 2000 roku Thompson opuścił Bell Labs. Do 2006 roku pracował w Entrisphere, a następnie przeniósł się do Google, który pracuje teraz w języku Go. Ten utalentowany uczony w przyszłości może ujawnić swój pełny potencjał twórczy.

Ken Thompson: osiągnięcia

Najważniejsze w życiu – i stworzenie UNIX języka programowania C. Ken Thompson, którego biografia została omówiona w artykule, był w swoim życiu wiele nagród.

W 1983 roku, Thompson i Ritchie razem otrzymał Nagrodę Turinga. W 1990 roku został odznaczony IEEE Richard W. Hamminga medal z IEEE dla stworzenia systemu UNIX i C. W latach 1994 – medal "Pioneer of Computer Engineering", a wraz z Ritchie. W 1999 roku prezydent Bill Clinton przyznał Ritchie i Thompson medal Narodowy. W 1999 roku Thompson otrzymała pierwszą nagrodę za swoją rolę w tworzeniu systemu UNIX Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników, w 2003 roku, wraz z Ritchie – Harold Pender Award. Japonia również zauważyć jego innowacyjnego rozwoju (nagroda 2011).

Podstawowe instrukcje SQL
418 shares 4035 views
Między SQL Opis: przykłady
328 shares 6057 views