263 Shares 7802 views

Główne giełdy rosyjskie

W dzisiejszych czasach, wiele transakcji przeprowadzanych przez wszelkiego rodzaju transakcji przeprowadzonych na specjalnie wyznaczonych miejscach. Rosyjskich giełdach są również zawarte w ich liczbie i pozostanie dla przeciętnego obywatela kraju z czymś nieznanym i niezrozumiałym. Wynika to głównie ze względu na fakt, że działalność takich organizacji na terytorium państwa była pod ścisłym zakazem większość XX wieku. Ale dzisiaj, powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat funkcjonowania tych potężnych instytucji gospodarczych, ponieważ umożliwi lepszą orientację w gospodyni prasowej państwa i świata, a jeśli chcesz, aby dać wielką szansę, aby zarobić trochę pieniędzy.

Co sprawiło giełdach w Rosji

Zacznijmy od faktu, że rosyjska giełda to organizacje non-profit, które istnieją do utworzenia wszystkich niezbędnych warunków sprzyjających obrocie papierami wartościowymi. Jednak ich działalność jest uregulowana dość ściśle zarówno z prawa krajowego i międzynarodowego.

Każdy rosyjski Giełda pełni następujące funkcje:

 • Utrzymując przepływ i organizację sprzedaży papierów wartościowych.
 • Zapewnienie kompleksowej informacji dla wszystkich zainteresowanych stron, aby zaoferować do sprzedaży obligacji, akcji, itp
 • Zagwarantowanie dostępu do wszystkich oferentów równego dostępu bezpośrednio do procesu obrotu.
 • Identyfikacja i zabicie ceny rynkowej papierów wartościowych będących w dziedzinie handlu.
 • Gwarantowana realizacja zawartych transakcji, realizacja arbitrażu, jeśli to konieczne.
 • Wsparcie na najwyższym poziomie profesjonalizmu wszystkich zaangażowanych stron w licytacji.

Sytuacja na rynku dzisiaj

Dzisiaj rosyjska giełda nadal jest aktywnie rozwijany i uformowane. Jednak główne giełdy rosyjski free nadal wykazują wysoki poziom ich pracy i uczestniczyć w ich działalności nie mają nieco bardziej skomplikowane niż w innych podobnych światowych giełdach.

Zgodnie z odpowiednimi specjalistami, dzisiaj istnieje około jedenaście giełdy w Rosji. Ale naprawdę godny i obiecujące z nich wszystkich pięciu. Należą do nich:

 • Moscow Interbank Currency Exchange.
 • Rosyjski obrotu giełdowego.
 • "St. Petersburg".
 • Petersburg Wymiana walut.
 • Siberian Interbank Currency Exchange.

Największa organizacja pieniężnej

Najbardziej miarodajnym Rosyjska Wymiana walut – Moskwa. istniał od 1992 do 2011 roku, dopóki nie połączył się z RTS.

Od samego początku ta struktura jako główny specjalizacji trzymał aukcji waluty, a później okazało się również miejsce, a rynki akcji, które odprowadzane są aukcje rosyjskich emitentów maksymalną kapitalizację w pewnym momencie ponad miliard $ 500 mm.

System Moskwa w czasie ich pracy służy sześć rynków, a mianowicie na czas określony, akcji, towaru, OTC walutowego, pieniężnego.

W tym przypadku, na rynku giełdowym jest podzielona jeszcze na trzy segmenty:

 • Rynek Główny.
 • Standart.
 • Classika.

Głównym rynkiem zbytu jest odpowiedni odcinek, który przypada około 80% całego obrotu akcjami i trzymał ponad 99% obrotu obligacji. Sektor ten jest w rzeczywistości, jest prawdziwym ośrodkiem powstawania płynności rosyjskich papierów wartościowych, a także jest uznawana za wiodącą platformę handlową, w których pozycja zagranicznych inwestycji w akcje spółek krajowych zaawansowany.

Główny rosyjski rynek akcji ma również bardzo aktywny na rynku walutowym, gdzie istnieje dostęp do handlu Stanów Zjednoczonych dolara, ukraińska hrywna, euro, rubel białoruski, tenge kazachski, chiński juan, swapy walutowe i kosz waluty.

Warto zauważyć, że ta wymiana rosyjskich firm stała się miejscem, które zawiera wiele struktur handlowych Rosji, pracował wcześniej na zagranicznych giełdach. Na przykład w marcu 2017 roku największy budowniczy Moskwie – grupa „PIC” – postanowiły zawrzeć swoje członkostwo na giełdzie w Londynie i stać się członkiem handlu MICEX-RTS. Decyzja ta była zarząd spółki wyjaśnił, że jest to spowodowane zwiększoną płynność ich akcji.

Według szefa giełdy Moskwa międzynarodowej sprzedaży Tom O'Brien, Londyn rynek daje Rosji, ponieważ ma tylko zagranicznych pieniędzy, podczas gdy w Moskwie koncentruje kapitału lokalnych firm i zagranicznych.

Petersburg gigant

Biorąc pod uwagę rosyjskich giełd, trzeba oddzielnie zwrócić uwagę na obszar Petersburgu. Prowadzą różne futures towarowe i możemy powiedzieć, tworzą rosyjskie ceny soja, kukurydza, pszenica, olej napędowy. W porównaniu z wymianą Petersburg wszystkie inne podobne giełdy rosyjskie mają prawie zerową płynnością, ale nadal pracować.

Zamiana domów na Syberii

Państwowa rejestracja syberyjskiego Interbank Currency Exchange odbyła się 15 września 1992. Jej założycielami byli 32 banków komercyjnych i 17 miast w regionie. Giełda jest w pełni zobowiązana do towarzyszenia jej transakcji, począwszy od dnia złożenia i wykańczania bezpośrednio obliczenia.

Siberian rosyjska wymiana handlowa stała się znanym w kraju, w którym udało się stworzyć na podstawie jego spółka zależna Arqa Technologies uniwersalnego systemu handlu internetowego pod nazwą QUIK.

Ponadto, charakterystyczna cecha opisanej wymiany jest to, że usunięta wyloty umieszczone w Omsk Barnaul i Krasnojarsku. W tych miejscach, utrzymywane handel kontrakty forward na dostawę produktów rolnych przyszłego zbioru.

Począwszy od 2007 roku, główny nacisk pracy było organizowanie wymiany handlu walutowych. W pierwszym roku wolumen transakcji w walutach wyniosła prawie 3 mld rubli.

Przedstawiciel Dalekim Wschodzie

W 1995 roku rosyjskie giełdy otrzymał uzupełnianie w Azji i Pacyfiku Interbank Currency Exchange. Już w 1997 roku, stała się przedstawiciel Narodowego Centrum Depository, aw 2006 stał się członkiem MICEX giełdzie.

Obecnie prowadzi Far Wymiana usług rozliczeniowych do ponad 50 instytucji bankowych i innych instytucji finansowych znajdujących się na terytorium regionu.

wniosek

Historia rosyjskich giełdach wraca do Piotra Wielkiego. To było więcej niż trzysta lat dzisiaj obrotu giełdowego w Rosji są na najwyższym szczeblu z udziałem kapitału zagranicznego. Mamy nadzieję, że w przyszłości dynamiki obrotu giełdowego w Rosji będzie pozytywny i może znacznie zwiększyć prestiż kraju na arenie międzynarodowej.