350 Shares 7682 views

KamAZ-4310 – samochód z łożyskiem wojskowym

Jakie pierwsze wrażenia przychodzą mi do głowy, gdy sformułowanie "sprzęt wojskowy" brzmi? Moc, siłę, szybkość, nacisk i inne, podkreślając agresję i gniew.

Wszystkie te przymiotniki są całkowicie odpowiednie dla jasnego przedstawiciela rodziny pojazdów wojskowych KamAZ 4310.

Model jest raczej stary. Początek emisji został określony w 1981 roku. Głównym klientem i wyzyskiem był armia ZSRR.

Od lat dziewięćdziesiątych, w związku z ekspansją rynków zbytu, zaczęto produkować i sprzedawać tak zwane "modele handlowe", z numerami 43101, 43105 i 43106. Dwa ostatnie zwiększyły pojemność o jedną tonę.

W rzeczywistości były to samo Kamaz 4310, jednak na prośbę klientów mogłyby być wyposażone w różne dodatkowe urządzenia. Na przykład nie ma miejsca postoju dla kierowcy w standardowym modelu . I dlaczego potrzebny jest sprzęt wojskowy?

W przypadku maszyny handlowej można ją zainstalować i podobnie, nie ma na to żadnego znaczenia, ponieważ istnieje wiele opcji.

Ta sama sytuacja dotyczy nagrzewnicy kablowej. Jedyne, co prywatni właściciele nie odmawiają to wciągarka. Na tej maszynie jest to dość potężny mechanizm, zdolny do ciągnięcia wielotonowego pociągu drogowego z brudu lub przenoszenia ciężkiego ładunku.

Nawiasem mówiąc, o pociągach drogowych. Aby zwiększyć współczynnik efektywności użytkowania, dość często do haka samochodowego przyczepy. Dla maszyn tej rodziny przyczep są dwa: 2PN-4M i GKB-8350.

Aby w pełni docenić piękno tego modelu, musisz zobaczyć, co to jest. Charakterystyka techniczna KamAZ 4310 jest następująca:

  • Zdolność przewozowa od sześciu do siedmiu ton.
  • Całkowita masa wahań wynosi około piętnaście i pół tony.
  • W zależności od charakteru drogi całkowita masa przyczepy wynosi od 7 do 10 ton.
  • Maksymalna prędkość ruchu wynosi 85 kilometrów na godzinę, w przypadku pociągu drogowego wynosi 80 km.
  • Odległość hamowania z prędkością 40 kilometrów na godzinę wynosi nieco ponad siedemnaście metrów. Jeśli przyczepa – metr więcej.
  • Samochód może spokojnie pokonać ford na głębokości do metra. Jeśli przeprowadzisz wstępne szkolenie – do półtora.
  • Średnie zużycie paliwa wynosi około trzydzieści litrów. Rezerwa mocy wynosi około 830 kilometrów.

Kamaz 4310 wyposażony jest w silnik wysokoprężny o dwóch prędkościach obrotowych. Jeden produkuje 210 KM, drugi – 220 KM.

Przypadek transferowy KamAZ 4310 zasługuje na szczególny szacunek. Jest to rodzaj mostu między głównym przekładnią a punktem kontrolnym. Jego techniczna implementacja pozwala na maksymalne wysiłki, aby tam, gdzie są potrzebne, bez wywierania silnego nacisku na inne mechanizmy.

Ten Kamaz ma pięciostopniową "mechanikę". Nawiasem mówiąc, trzy mosty prowadzą, a front nie jest wyłączony, z tylnymi opcjami są możliwe.

Kamaz 4310 to samochód o dużym marginesie niezawodności i łatwości konserwacji. Dowodem na to są stały dostawy za granicę, w tym do krajów kontynentu afrykańskiego , gdzie pracują w ciężkich warunkach.

Wiele tego sprzętu w innych krajach, gdzie regularnie wykonują swoją pracę – są niezawodnymi asystentami żołnierza i przedsiębiorcy.