372 Shares 9061 views

Wzory rosyjskich sundresses ludowej. Rosyjski Folk Sukienka dla dziewczynek

Każdy naród ma swoje zwyczaje i tradycje przekazywane z starszych pokoleń. Obrazowo wyposażony obywatelstwo wyrażoną w tradycyjnym stroju. Charakterystyczne różnice są projekty kostiumów, kolor, materiał, wzory i dodatkowe szczegóły. Rosyjski krajowych sundress – wspaniała kreacja, stworzony przez ręce kobiet, które mieszkały w Rosji. W trakcie jego realizacji przeplata się wiele rodzajów twórczości, takie jak hafty, dziania, koronkarstwa i tkactwa. Współczesne kobiety są coraz częściej wykazują zainteresowanie stylu etnicznym ich kraju i spróbować odtworzyć obraz sukni z minionych wieków. W tym artykule nie będzie tylko znaleźć wzorców rosyjskich sundresses ludowych, ale także dowiedzieć się, jak po prostu zrobić swoje ręce.

Trochę historii

Tradycyjny rosyjski sundress wydaje charakterystyczny ubrania noszone przez wieśniaczki, pomimo faktu, że w 18 wieku wymaganego obowiązkowego wprowadzenia do szycia szlachetny strój form zachodnich. Tak więc, obok przedstawicieli wyższych sfer przeciwieństwie sukienkę w stylu rosyjskim, zachowania ustalonych cech narodowego stroju. Najwcześniejszym postać nacięć mają tuniki i naszyte od wstęgi o okrągłym lub prostokątnym wycięciem, w środku (nawlekania głowy). Były też inne rodzaje ubrań, umieścić ją w święta. Wszystko to opiszemy poniżej, i spojrzeć na wzorcach rosyjskich sundresses ludowych.

Kosoklinnik

Ten typ Sundress shilsya dwóch prostych półkach i całego oparcia połączone poprzecznie za pomocą dodatkowych klinów. Za fałdy płótno osad. tkanina przód mógłby zawinąć siebie w górę, zapinany na guziki lub nawet być usieciowane. Przez zwiększenie liczby klinów rozbudowanych spódnica sukienkę, która może sięgnąć ośmiu metrów. Jest to wyraźnie widoczne w strukturze zdjęć rosyjskich sundresses ludowych. Do izolacji używamy napięty podszewkę. Shilsya sukienka z aksamitu, brokatu, jedwabiu i innych drobnych materiałów. Kosoklinnika klamry ozdobiony wstążkami koronki, koronki, koronki i frędzle. Wyszywana aplikacja na piersi, dół obszyty czerwoną obwódką.

Prosty krój stanik i flirt

Najczęstszym, a ulubionym modelem był sundress bezpośredni krawiectwo. Został wykonany z pasma ze szwem lub z wielu płyt prostokątnych. Top, obwód w klatce piersiowej, strój zamierza utworzyć gniecenie. Rąbek spódnicy ozdobione koronką, ten sam odpoczął sukienka na ramiączkach. Taki rosyjski sundress z rękami w celu dostosowania przystawki.

Wraz ze zmianami w modzie i przekształcił projekt sundress. Jego uzupełnieniem stanik montażu z dołączoną do niego bezpośredniego chorągiewkami. Często na górnej i dolnej osłony stosowane różne tkaniny. I stworzyć bardziej elegancką sylwetkę do kokietka gorset dodał.

Kroim SUNDRESS rosyjski folk dla dziewczynek

Tradycyjny strój jest bardzo odpowiedni do wigilii, karnawałów i różne uroczystości. W zależności od materiału wybrać, sundress może być zarówno patriotyczny strój lub ubranie. Może być noszony na koszuli lub T-shirt. Najważniejsze jest to dolna kolor ubrań połączone z górnym plateau.

Na podstawie wzorców rosyjskich ludowych sundresses powyżej, można symulować model w każdym wieku. Aby rozpocząć szycie, potrzebny jest lekki i jasny materiał. Dziewczyna jest lepiej wziąć bawełnianą szmatką (Perkal, bawełniane) lub jedwabiu czy sukienkę na wakacje. Potem trzeba zrobić wzór. Zacznij od usunięcia środków. Pierwsza wartość – odległość od pachy i na podłogę. Nieco skrócić brzeg, tak, że dziecko nie jest wyzwolony. Następnie zmierzyć dziewczęta obwodowa i zwiększyć wynikową 2.5. To będzie dno sundress, którzy później spotykają się marszczyć. Ponadto konieczne jest wycięcie jarzma, który to pasek ma długość równą obwodowi części klatki piersiowej, a szerokość około 12 cm. Zwiększenie taśmę obustronnie cm (6 do uszczelniania i klamry do szycia). Potrzebne są również paski rozmiar 10×40 cm.

szycie sundress

Po przygotowaniu wszystkich szczegółów, nadszedł czas, aby rozpocząć sieciowanie. Krotnie tkaninę pół przeponę wewnątrz, i uruchomić szew, wychodząc od krawędzi 1,5 cm i pozostawić górny obszar neproshity do kłódki. Szyć szew zamek i neaten krawędzie. Stitch górze tkanin duże oczka, wyciągnij go tak, że krąg odpowiada wielkości jarzma bez uprawnień. Następnie szyć spódnicę góry sundress, o stopniu stawów zamka. Złożyć na pół kokietka (wewnątrz) i szyć krawędzie boczne, a następnie usunąć ten element. Podlać ręce wewnątrz góry do spódnicy i prostrochite. Długie odcinki pasów szyć i tam skręcić. Dalej – zszywany miejsce związku i dolnego jarzma z wewnętrzną sundress bocznej poprzez regulowanie długości pasków, na dziecko. Pozostaje do obsługi otwartych odcinków granicznych i ozdobić sukienkę haftowane, koronki, wstążki i falbany. Jeśli po prostu wykonaj te instrukcje będą SUNDRESS rosyjski folk (dla dziewcząt), usieciowany przez prostego modelu cięcia.

Dalsze szczegóły stroju narodowego

W dawnych czasach, Rosjanki pod sundresses nosić koszulę z białym obrusem, który ma długie rękawy. To chroni je przed słońcem podczas długiej pracy w polu. Koszule, a także sukienki słońce, ozdobione haftem, który jest rodzajem talizmanu, w których kobiety są psychicznie put „magiczne moce”. Zdeponowane wzory wzdłuż szyi i obszaru mankiet. Rytuał lub uroczysty strój został uzupełniony przez kapelusz – kokosznik. Były one stałe i miał różne ozdoby. Wzdłuż grzbietu kokosznik mógł określić, które prowincja dotyczy jego właściciela. Warto zauważyć, że kokoshniki były zamężne kobiety. Dziewczęta nosiły również związane za chusteczkę, którą nazwał „czterdzieści”. Obuwie o każdej porze roku były rosyjskie buty włókniste są przymocowane do dolnej części nogi z pomocą lin. Noś go na płótnie lub legginsy.

Rosyjski tradycyjnych strój kobiety są bardzo piękne i zróżnicowane. Jest to łatwe do szycia, ale wymaga twórczego podejścia do zdobienia. Biorąc sundresses wzoru, w tym artykule, można łatwo uszyć dowolny model sukni. Reszta – to twoje pragnienie i wyobraźnia.