645 Shares 1091 views

Menu karmiących matek w pierwszym miesiącu po porodzie

narodziny dziecka – zawsze święto i radość dla rodziców. Ale teraz musimy trzymać się menu matek karmiących, w pierwszym miesiącu – szczególnie starannie. Bo najmniejszy błąd w diecie mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka. Tak, że nie można jeść to, co trzeba i tworzyć hipoalergiczny menu dla karmiących matek?

Wykonujemy diety

Jeżeli jesteś miłośnikiem słodyczy, a potem, niestety, trzeba z nich zrezygnować. Zwłaszcza z czekolady. Ze względu na wysoką zawartość cukru, skrobię, stabilizator kakao aromotizatorov dziecka może być uczulony. Ponadto, nie jeść wszystkie czerwone i pomarańczowe – pomidory, papryka, buraki, pomarańcze, mandarynki i inne. Zapominać o owocach, z wyjątkiem – zielone jabłka, ale bez skórki, jeśli dziecko nie ma samochodów GAZ. Menu karmiących matek w pierwszym miesiącu sugeruje ograniczenie w korzystaniu z soków, lodów, słodyczy, produktów drożdżowych, nasiona, orzechy, Delikatesy, kiełbasek, większości warzyw. Należy zachować ostrożność kurczak, jajka, mleko, ponieważ oni też mogą powodować alergie.

Menu karmiących matek w pierwszym miesiącu

B: 200 g mąki owsianej i 100 g twaróg beztłuszczowej i śmietana. Zielona herbata lub rumianku. 1 bochenek.

Obiad: 200 ml jogurtu i 2, ciasteczka lub 1 zielone jabłko

Obiad: zupa (brokuły, pierś z kurczaka lub królika, cebule cebuli, marchwi, ziemniaków), – 300 ml. Gotowane gryka – 150 gramów z kotlet parze (mięsa). Kompot zatęża – 200 ml.

Podwieczorek: gotowana pierś z kurczaka – 200 gramów z liśćmi sałaty.

Obiad: parze ryby – 250 g; kasza owsiana – 200 g; Herbata – 20 ml.

W nocy z 2 małych bochenków chleba i herbaty / owoców kompot.

Jak można zauważyć z menu, matka po porodzie farmacja nie może jeść smażone, solone, wędzone, wędliny, tłuste.

Co trzeba użyć

Pamiętaj, aby wziąć witaminy dla młodych matek, a oni pomogą utrzymać równowagę niezbędnych substancji w organizmie. Jeść produkty mleczne – ma dużo wapnia. Ale konieczne jest, aby był niski procent tłuszczu. Ryby – źródło fosforu i witaminy D. białe mięso bogaty w białka, które mają zasadnicze znaczenie dla rosnącej organizmu. Gryka, wątroba wołowa – źródłem żelaza, co najmniej 2 razy w tygodniu, produkty te powinny być spożywane. Menu karmiących matek w pierwszym miesiącu po urodzeniu jest bardzo ograniczona, ale jeśli chcesz, aby Twoje dziecko będzie zdrowe, a następnie trzymać się diety. Tym bardziej, że lista zakazanych produktów ostatecznie zawężony.

Menu karmiących matek w pierwszym miesiącu

Śniadanie: jajko na twardo, 200 g kaszy jęczmiennej, duszone owoce.

Obiad: biały jogurt beztłuszczowy – 100 gramów.

Obiad: zupa z klopsikami bez zazharki; gryka – 200 gramów i gotuje kurczak – 150 gramów. Herbata.

Przekąska: niskotłuszczowy twaróg – 150 gramów.

Obiad: tłuczone ziemniaki – 150 g; Pieczone królik – 200 gramów. Herbata.

Przed pójściem do łóżka: kubek jogurtu.

karmiące matki hipoalergiczny menu różni się tylko tym, że konieczne jest, aby stosować się do czasu (limity są takie same jak w normalnym, w pierwszym miesiącu). Nawet ipolzuya różnych warzyw, można stworzyć smaczne i pożywne, a co najważniejsze – bezpieczne dla żywności dla niemowląt.