721 Shares 3197 views

Dobry szampon do włosów: Opinie kosmetologów. Dobry szampon do włosów przetłuszczających się

Marzy o luksusowej włosy, często poddawać się obietnicami różnych producentów: jasne plakatów, reklam ekscytujące, piękne i stylowe opakowanie – dobrze, że nie wierzą cały ten splendor? I za każdym razem, kiedy kupić inny „dobry” szampon do włosów, których opinii zwrócili głowy, mamy nadzieję na cud. I natychmiast. Ale zobaczmy, co można wierzyć, a co nie. I na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu.

Szampony różnią się od siebie?

Widząc całą gamę produktów do pielęgnacji włosów w naszych sklepach, można się zgubić. Obfitość producentów, obiecuje większą objętość, połysk i kondycję Twoich włosów, nie gwarantuje, że można kupić najlepszy szampon do włosów. Ranking najbardziej popularnych marek nie zawsze świadczą o ich cech jakościowych.

Szampon może się zmieniać w celu i kompozycji. Wszystkie inne klasyfikacje (za cenę, producent, opakowania, itp) mają drugorzędne znaczenie i tylko pośrednio wpływają na jakość.

W skład wszystkich szamponów są podzielone na:

– organiczne zawierające tylko naturalne składniki;

– szamponów bez siarczanów i parabenów, ale jeszcze miękkie zawierające środek powierzchniowo czynny;

– rynek masowy.

Przez mianowanie szampony są:

– dla wzrostu włosów,

– wypadanie włosów,

– łupież,

– wypełniający,

– dla różnych rodzajów włosów (do tłustych, suchych lub włosów normalnych)

– w celu przywrócenia i wzmocnienia (dla kruchych i zniszczonych włosów)

– dla włosów farbowanych.

Odrębnym kategoria obejmuje profesjonalne szampony.

naturalne szampony

Szampon do 100% składa się z organicznych składników, najbardziej korzystny wpływ na włosy. Takie środki są nie tylko bezpieczne dla włosów i skóry głowy, że można również zaoszczędzić sporo problemów (łupież, rozdwajaniu, przesuszoną skórę i włosy, zaburzenia gruczołów łojowych, etc.), ale mają też swoje wady.

– Małe okres trwałości. Oznacza bez konserwantów nie mogą być przechowywane przez ponad miesiąc. Mogą to zrobić tylko na żądanie lub na własną rękę.

– W zależności od składników, takie szampony mogą być trudne do mycia włosów z powodu braku składników pieniących.

Jeśli są chętni, aby okresowo (co 1-2 tygodnie), aby dać dużo czasu na poszukiwanie składników i stworzyć swój własny szampon, eksperymentowanie z nowymi składnikami, a następnie wynik będzie nie tylko dobry szampon do włosów przetłuszczających się i doskonałym lekarstwem na łupież i rozdwajaniu. Będziesz mieć indywidualny formuła jest całkowicie bezpieczny dla skóry i włosów produktów, które mogą sprawić, że włosy dokładnie to, czego potrzebujesz (objętość, połysk, długość).

Szamponów bez siarczanów i parabenów

Estheticians i dermatologów stworzony, aby pomóc każdemu, kto chce, aby wybrać najlepszy szampon do włosów, ranking, w którym wiodące pozycje są często zajmowane przez tzw semi-naturalnych środków, nie zawierają związków szkodliwych :. laurylosiarczan sodu parabenów, DEA, itp te szampony są trudne do znalezienia na półkach naszych zwykle sklepach i supermarketach. Można je zakupić albo w wyspecjalizowanych działów, lub zamówić przez Internet.

Wielu producentów krajowych i zagranicznych są zaangażowane w produkcji szampony, które zawierają oprócz składników naturalnych również pewne środki powierzchniowo czynne (środki powierzchniowo czynne) w celu wytworzenia pianki, konserwujące – zwiększenie Okres trwałości, środki zapachowe i aromaty. Jednak substancje te nie stanowią zagrożenia dla skóry głowy i włosów, ponieważ są nietoksyczne i, najczęściej, są wykonane na bazie naturalnych składników.

Wśród firm, które zdobyły uznanie na świecie w dziedzinie pielęgnacji włosów, można zadzwonić :. Avalon, Aubrey Organics, Yes To, Natura siberica, Logona, organiczny sklep itp Wszystkie z nich posiadają międzynarodowe certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i jakość swoich produktów. Różnorodność linii pozwoli wybrać szampon, które potrzebują włosy. Na przykład, dobry szampon na wypadanie włosów oferowanych przez Logona, a dla dzieci jest idealnym Marka Yes To.

Wszystkie mają swoje wady i zalety, można spróbować więcej niż jedno lekarstwo na różne firmy, zanim znajdziesz dokładnie jego. Oczywiście, cena szamponu nieco wyższym niż w przypadku produktów masowych rynkowych. Ale jeśli porównać różne marki, które produkują na przykład dobry szampon do włosów przetłuszczających się, przeglądy bessulfatnyh marek są zawsze znacznie lepiej.

kategoria szampon z rynku masowego

rynek masowy – dlatego, że masowa produkcja i konsumpcja masowa. Około 90% wszystkich szamponów w naszych sklepach są podobne do siebie skład i działanie. Różnica w nich mogą być stężenia składników, jak również substancje czynne, jeżeli taki istnieje. Często, kiedy wybrać dobry szampon do włosów, prawdziwi przyjaciele i reklama odgrywają kluczową rolę w tym procesie. A potem sobie sprawę, że popełnił wielki błąd. Po tym wszystkim, reklama nie zawsze mówi prawdę, wyolbrzymiania pozytywnych cech produktu i zminimalizować negatywne. I szampon, który przyszedł dziewczynę mogą być przeciwwskazane we włosach.

Główną funkcją szampony – Higiena (w celu zapewnienia czystości włosów i skóry głowy). I większość z nich z powodzeniem radzić sobie z tą funkcją. Jeśli chcesz wiedzieć, co to dobry szampon do włosów może odzyskać zdrowie (na przykład, aby leczyć łojotok), to lepiej, aby rozwiązać konkretny problem do dermatologa.

Kilka porad na temat wyboru szampon

Jeśli kupisz dobry szampon na wypadanie włosów nie ma możliwości ani czasu, wybierając narzędzia w sklepie jest lepiej rozważyć kilka porad kosmetologów i dermatologów.

  1. Główną zasadą przy wyborze szamponu – nie szkodzić. Dlatego dobrze jest mieć zaufanie do sprawdzonych marek i opinii publicznej. Zapytaj klienta do przechowywania pytanie: „Co to jest dobry szampon do włosów” Recenzje: "Clean Line". I nie bez powodu! Szampon tej marki zawsze ma dobrą ocenę, ponieważ produkty tej firmy ma dobrą wydajność jakości.
  2. Należy zwrócić uwagę na szampon, który jest wydrukowany na odwrocie butelki w małych liter. Zasada brzmi: im bliżej początku listy jest składnikiem, tym większe jego stężenie w szamponie. Jeżeli jeden z pierwszych pięciu składników, zalicza się siarczan laurylo-sodowy lub SLS -paraben DEA i formaldehydu, powinien zrezygnować z tego szamponu.
  3. Brak dalszych wybór będzie zależał od rodzaju włosów. Tak, to dobry szampon do włosów suchych powinny zawierać składniki odżywcze, oleje i białka. Ponadto, suche włosy sprawia, że źle pielęgnacyjne – codzienne korzystanie z suszarki do włosów na gorąco, curling itp szkoda włosów, a oni powiedzą Ci zdrowy blask .. Wybierz szampon specjalnej serii. Na przykład, od Nivea „białko Naprawa”. Zgodnie z etykietą, zawiera białka i naturalne oleje, nasycając wewnątrz włosa. Ale należy pamiętać, że jeśli kupisz dobry szampon do włosów suchych, opinie o nim nie mogą pokrywać się z Twoim zdaniem.

Nigdy nie kupić szampony, które nie nadają się do skóry, jak gdyby nie atrakcyjny wygląd!

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się: Opinie

Ukraina, według statystyk, korzystne środki do pielęgnacji włosów z promowanych marek. Kup codzienna odżywka nie jest łatwe, ponieważ popyt jest bardzo mały. I nie jest to zaskakujące, że największy popyt tutaj są szampony do włosów przetłuszczających się, ponieważ jest laurylosiarczan sodu z długotrwałego narażenia na skórze głowy przerywa pracę gruczołów łojowych, co powoduje zwiększone wazeliniarstwo. Włos musi być częściej myte.

W związku z powyższym, dobry szampon do włosów przetłuszczających się nie powinny zawierać SLS. To jest najważniejsze. I to zdecydowanie powiedzieć kosmetyczki na całym świecie. Ale słuchaj, z jakiegoś powodu, tylko kilka.

Oczywiście, po długim stosowania konwencjonalnych środków z pierwszego tygodnia Lauryl przełączania do naturalnego szamponu adaptacji. Nie należy oczekiwać szybkich rezultatów: organizm potrzebuje, aby pozbyć się z konsekwencjami oraz ustalenie normalnej pracy. A aktywność gruczołów łojowych zostanie przywrócony dopiero po dłuższym okresie użytkowania Daily Conditioner.

Jeśli chodzi o inne składniki, nie należy zaniedbywać składniki odżywcze: witaminy, ekstrakty ziołowe i antybakteryjne składniki pomagają pobyt włosy dłużej czyste.

Jak wybrać dobry szampon do objętości włosów?

Recenzje kosmetologów o szamponach do włosów, które dają dodatkową objętość, różnią się nieco od siebie. A wszystko dlatego, że sam problem jest dość złożony. Najbardziej brakuje objętości do cienkich włosów. Ale może to być zwalczane? Skonsolidować i wzmocnić jeszcze raz!

Aby to zrobić, wielu ekspertów zaleca:

– korzystać ze specjalnych masek do włosów. Można je kupić w działach kosmetycznych, lub zrobić to samemu. Wśród bardzo popularnej „domu” oznacza zwanego miód, koniak, olejek cedrowy, jogurt, żółtka;

– wcierać w skórę głowy witamin, to znaczy 5, A, C;

– wykorzystanie profesjonalnych narzędzi do pielęgnacji włosów;

– maksymalna ochrona włosy przed niekorzystnym wpływem gorąca: Suszarki do włosów, stylizacji, szczypce, bezpośrednie działanie promieni słonecznych, chlorowanej wody w basenie, i tak dalej.

Stosując balsam z problemem cienkich włosach ma podwójne działanie. Z jednej strony jest to cięższe włosy, zmniejszając głośność. Z drugiej – to ułatwia czesanie, zmniejszając kruchość. Aby rozwiązać ten problem, należy zastosować balsam tylko na włosy, nie można umieścić go na korzeniach.

Ważne jest również, aby zapewnić stały dopływ wewnątrz włosów witamin i minerałów. Prawidłowe odżywianie i specjalnie dobrany kompleks witamin może drastycznie zmienić stan włosów.

Szampon że powolna utrata włosów

Zrozumiałe jest, że szampony wysokiej jakości, stymulatory wzrostu włosów i szampony przeciw wypadaniu włosów często wzajemnie się uzupełniają. Były powinna „obudzić” i stymulować mieszki włosowe. Po drugie – w celu wzmocnienia. Powstały szampon może nie tylko pobudzić cebulki, ale również zapewnić mu maksimum składników odżywczych do mocowania. Niestety, prawdziwie skutecznym środkiem są dość drogie i rzadkie. I pobytu w pomieszczeniach szamponów domen może pomóc tylko jeśli praca „efekt placebo”.

Jeśli problem wypadania włosów naprawdę istnieje, to jest wynikiem poważnych nieprawidłowości w organizmie. Dlatego, aby rozwiązać ten problem przy pomocy tylko jednego szamponu jest bardzo trudne. Najpierw trzeba określić przyczynę. Może to być:

– dużo stresu,

– niewydolność hormonalna,

– niewłaściwe odżywianie i diety,

– na leki.

Jak widać, szampon może jedynie pośrednio wpływa na eliminację problemu. Dbać o siebie i swoje zdrowie i przywrócenie włosów będzie potwierdzenie prawidłowości swoich działań.

szampony profesjonalne

styliści i fryzjerzy profesjonalne wykorzystywane w salonach kosmetycznych. Szampony te są znacząco różne od masowego rynku zwiększone stężenie składników czynnych. Po tym wszystkim, ich działanie powinno być widoczne natychmiast: Biorąc salon i układanie porządek w sumie za procedurę, klienci oczekują, aby uzyskać wynik.

Innymi słowy, w sklepach sprzedawane rozwodnionego wersję profesjonalnych kosmetyków do włosów. Tak więc, jeśli zdecydujesz się kupić dobry szampon do włosów stylistów opinii nie są bardzo przydatne informacje. Ich cel – zysk. Takie przeglądy byłoby pomocne, jeśli uzyska profesjonalny szampon do sporadycznego użytku. Czy używać go codziennie i czy nie płacić? Moot. Jedynym sposobem, w jaki profesjonalny szampon naprawdę użyteczne – to troska o farbowanych włosów. szampony specjalne znacznie wydłużyć czas, w którym twoje włosy będą wyglądać dobrze, ze względu na zawartość pigmentu barwiącego. Ale lekarstwem na problem utraty włosów i szamponach nie są w stanie.

Niektóre produkty zawodowe koncentruje się na ochronę włosów przed promieniowaniem ultrafioletowym lub narażeniem na działanie słonej wody. W niektórych przypadkach (na przykład podczas wakacji w kraju, z gorącym słońcu) ich stosowanie jest konieczne.

Szampony

Wybierz Narzędzia z łupieżem jest to konieczne, w zależności od jego przyczyny, ponieważ może to być jak normalny problem kosmetyczny spowodowane przez zmianę pogody lub szampon, jak i konsekwencją choroby skóry.

Łupież pomoże pozbyć dobrego szamponu do włosów, która dokonuje przeglądu i zostawiają dermatologów i pacjentów. Jeżeli nie jesteś pewny przyczyny łupieżu, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, w przeciwnym razie można tylko pogorszyć sytuację.

Lecznicze szampony i inne środki łupieżu mogą się różnić w zależności od zasady działania:

– antybakteryjne,

– przeciwgrzybiczy,

– pożywne,

– złuszczający.

Czasami wystarczy funduszy, aw niektórych przypadkach ich kombinacji. Należy o tym pamiętać przy wyborze farmacji lub specjalny dom towarowy jakiś dobry szampon do włosów. Informacje zwrotne od innych kupujących w tym przypadku będzie mało użyteczne.

Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze szampony zapobiec rozprzestrzenianiu się mikroorganizmów, które mogą powodować swędzenie, podrażnienie skóry i złuszczanie cząstek. W związku z tym, ich skład dodaje ketokonazol oktopriroks i pirytionian cynku.

Złuszczanie skóry głowy szampon reprezentuje zarośla. On delikatnie i ostrożnie usuwa martwe komórki, których autorem jest peeling chemiczny. W skład tego szamponu często zawiera siarkę i kwas salicylowy.

fundusze składników pokarmowych powinna ukoić podrażnioną skórę i zwiększyć wzrost zdrowych komórek z ekstraktów ziołowych i smoły.

szampony kosmetyczne Niektóre marki zawierają również niewielkie ilości składników leczniczych. Na przykład, w szamponie łupież Nivea zawiera klimbazolu, head-n-Ramiona – pripition cynku itp Jednak takie środki łupieżowi mogą być wykorzystane dopiero po pełnym złożonego leczenia lub w przypadku łagodnej postaci choroby.

Tak więc, wybierając szampon w aptece lub sklepie internetowym kosmetyki, dokładnie przestudiować etykietę. Spróbuj dowiedzieć się wcześniej wszystkie niezbędne informacje na temat marki, które chcesz dać pierwszeństwo. Odebrać pieniądze dla Twojego typu włosów i zaufać tylko własne uczucia i porady ekspertów, a nie kolorowe reklamy.