413 Shares 5557 views

Jak adoptować dziecko z domu dziecka: wymagane dokumenty

Dzieciństwo – najważniejszy czas w życiu każdego człowieka. To było w tym czasie podwaliny jego charakteru, postawy wobec innych, rozwijać wiele umiejętności, tworzy się postrzeganie świata. To całkowicie zależy od tego jak dziecko przejdzie swoje dzieciństwo, jak on będzie otoczona miłością i opieką rodziców, domu komfort i ciepło. Porzucone dzieci są pozbawione tych świadczeń.


Każdego roku liczba adopcji w naszym kraju stale rośnie. Najłatwiej przybrani rodzice podejmują okruchy kilku miesięcy. Dlaczego tak jest? Jakie są motywacje rodziców z adopcji? Jak adoptować dziecko z domu dziecka i jakie dokumenty są potrzebne do tego? Czego można się spodziewać w przyszłości?

motywy przyjęcia

Głównymi powodami przyjęcia tylko dwa: niezdolność mieć własnych dzieci i szczere pragnienie, aby zająć się dzieckiem niekorzystnej sytuacji.

W pierwszym przypadku, inicjator często jest kobietą. Ona chce się w pełni zrealizować, aby otoczyć się ostrożnie mały człowiek wyrasta z niej pełnoprawnym członkiem społeczeństwa, aby dać mu część duszy, aby nadać dobroć. Jeśli rodzina panuje zrozumienie i porozumienie, mąż w pełni popiera jego żonę, a ostatecznie wspólnie decydują się adoptować dziecko z sierocińca.

Jednak zdarza się, że dzieciak znowu staje się matka lub ojciec w rodzinie niepełnej. Z prawnego punktu widzenia, to nie jest zabronione, ale warunki te stwarzają dodatkowe trudności podczas przejścia procedury.

Pierwszy przypadek jest najbardziej korzystny, sądząc według standardów psychologicznych. Często dzieci przysposobione wpaść rodzin, które mają już swoje własne dziecko, a czasem kilka. Głównymi czynnikami sprzyjającymi są tu prawdziwe pragnienie, aby pomóc dziecku, aby go uratować od samotności i strachu życia, dają pełną ochronę i wsparcie.

złożoność przyjęcia

Przed jak adoptować dziecko z domu dziecka, ważne jest, aby pamiętać, że cała procedura trwa bardzo długo. Jednakże, jeśli pragnieniem jest naprawdę szczery, to wielki czas, biurokracja oraz liczne opóźnienia w żadnym wypadku nie będzie przeszkodą dla przyszłych rodziców. Wszystkie powyższe – prawdziwym sprawdzianem miłości i chęci do podjęcia syna lub córkę, ponieważ są one, a nie dla pieniędzy.

Ważnym czynnikiem jest zdolność do utrzymania dziecka. Strona finansowa kwestii znacznie wpływa na to jak rodzice zareagują na nowo przybyłych domów dziecka. Przyjęcie dziecka również oznacza to, że mały człowiek, ale miłość i troska, powinien cieszyć się korzyści materialnych w całości, bez potrzeby testowania.

Przyjęcie dzieci do trzech lat

Można właściwie przyjąć kolejne dziecko. To w jaki sposób wielu rodziców zastępczych. Dziecko żyli bardzo mało, i możemy powiedzieć, że nie jest świadoma wszystkich negatywnych sytuacji, co pozwala dalej nie ujawnia tajemnicę jego przyjęcia i zmaksymalizować wykształcenie przyszłego członka społeczeństwa, a także powstawanie jego charakteru. To było w wieku od 0 do 3-4 roku życia dzieci są w domu dziecka.

Jednak to przyjęcie ma swoje pułapki. W niektórych przypadkach rodzice rzeczywistym informacji o swoich danych biologicznych, wiek, status społeczny nie jest dostępny, a także warunki, w których dziecko urodziło. W każdym razie, zanim przyjmie dziecko z domu dziecka, wskazane jest, aby dowiedzieć się od lekarzy i pracowników instytucji wszystkie szczegółowe informacje. Ponadto, muszą być podane informacje na temat zawartości dziecka i stanu jego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Kto może adoptować dziecko?

Po zakończeniu ważenia plusy i minusy przychodzi czas, gdy oczekujący rodzice otrzymują następujące pytania: „Gdzie adoptować dziecko i jak to zrobić?”

Ponieważ dzieci są najbardziej narażone grupy społeczne, przyjmując ich może nie każda zainteresowana osoba. Ograniczenia i wymagania są dość rygorystyczne, ale jest to spowodowane wyłącznie chęcią stanu zachowania życia i zdrowia dziecka.

Przed jak adoptować dziecko z domu dziecka, w celu ustalenia, czy nominowany spełnia następujące warunki:

– masz pełną zdolność do czynności prawnych;

– nie masz żadnych wcześniejszych wyroków za poważne przestępstwa;

– Czy masz wystarczających dochodów, zapewniając płacy dla każdego z członków rodziny w przyszłości;

– masz stałe miejsce zamieszkania, spełnia normy zdrowotne;

– brak ciężkich chorób wpływających na realizację rodzicielstwa.

Procedura przyjęcia

Na początek zaleca się, aby skontaktować się z dzielnicy lub władze miejskie obchodzi. Personel może dostarczyć informacji na temat etapów procedury adopcyjnej, wykaz niezbędnych dokumentów, jak również szybkiego Dom Informacje dziecka. W zasadzie ostatni punkt może być rozpatrywane na własną rękę, można znaleźć w podręczniku.

Opcjonalnie ale pożądany element zostanie przeszkolony w szkole specjalnej rodziców zastępczych. Istnieje kilka powiedzieć o wszystkich podstaw i niuanse przyjęciu i wychowawczego sprzeciw, który będzie służyć jako dobre przygotowanie.

Kolejny krok – dostawa papierów wartościowych do opieki zamieszkania. Po zakończeniu zgłoszenia w ciągu 15 dni będzie domem dla małżonków przedstawiciela kurateli. On ocenia warunki życia, jak prowadzić rozmowę, czy, z jakich powodów, jest to pragnienie rodziców do adopcji.

Ponadto władze kurateli wydał wniosek o pozwolenie na przyjęciu. Po tym, można zacząć szukać dziecka i wizyt domowych dziecko. Jak tylko dziecko zostanie wybrany w sierocińcu złożyć niezbędne dokumenty i instrukcja zawiera informacje na temat dziecka. Powołany przez spotkanie rodziców z małym dzieckiem.

Po spotkaniu, para zdecydować na przyjęcie, a następnie napisać oświadczenie (z pakietu dokumentów aplikacji), aby sąd. Do 2 miesięcy, władze powinny podjąć decyzję w sprawie zgody na przyjęcie faktu. Lub awarii.

Po otrzymaniu kilku zgody zostanie wysłana do Domu niemowląt, prezentuje decyzji sądu i osobiście zajmuje dziecka do domu. Ostatnim etapem jest rejestracja faktu przyjęcia w urzędzie stanu cywilnego.

wymagane dokumenty

Zbierz niezbędne certyfikaty – krok, dzięki którym należy przekazać wszystkim, którzy zdecydowali się adoptować dziecko. Dokumenty, aby lepiej przygotować z wyprzedzeniem:

 1. Kopie paszportów małżonków.
 2. Świadectwo małżeństwa.
 3. Badania lekarskie dla zdrowia.
 4. certyfikat emerytalnych.
 5. Zaświadczenie o zatrudnieniu od wysokości dochodów.
 6. Dowód własności lub umowy najmu mieszkania.
 7. Certyfikat rejestracji.
 8. Autobiografia małżonków w odniesieniu do wszystkich aspektów życia, w tym hobby, edukacja, praca, złe nawyki, i tak dalej. D.
 9. Certyfikat skazania lub ich braku.

Korzyści dla adoptowanych dzieci

Dla rodziców adopcyjnych, istnieją specjalne płatności rząd, który, w zależności od różnych warunków, mogą mieć wielkość i częstotliwość:

 1. Urlop macierzyński od dnia przyjęcia, a przed upływem okresu 70 dni czasu (więcej niż 1 dziecko – 110 dni). Jest to wielkość przeciętnych zarobków w ciągu ostatniego roku, ale nie więcej niż 52 000 rubli.
 2. Kwota ryczałtowa w chwili przyjęcia. Jest 8000 rubli. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, kwota wzrosła do 100 000 rubli.
 3. Miesięczny zasiłek na opiekę nad dziećmi do 1,5 lat. 40% średniego dochodu w ostatnim roku.
 4. Matek z przyjęciem dwóch lub większej liczby dzieci do 31.12.2016 roku przyznano kapitał macierzyński. część podstawowa – 250 000 rubli.
 5. Dodatkowe dotacje i płatności ustalone przez ustawodawstwo regionu w miejscu zamieszkania rodziny adopcyjnej.

niuanse

Procedura przyjęcia dziecka z domu dziecka – bardzo długi proces, który może trwać około 5-6 miesięcy. Dlatego też często rodziców adopcyjnych zastanawiają się, czy przyjąć dziecko tak szybko, jak to możliwe? Eksperci odpowiadają, że rzeczywiście przyspieszyć ten proces, jeśli zawczasu przygotować wszystkie niezbędne dokumenty i równoległe przechodzą przez kilka etapów procedury. Można również zapoznać się z zasadami i regulacjami rządowymi każdego etapu i terminowo je śledzić.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie przybranych krewnych rodzinnych powinno być pozytywnie nastawieni przysposobionego dziecka. W przeciwnym razie, proces adaptacji może być silnie hamowana.

Kolejny problem – przyjęcie absolutnie zdrowy pod każdym względem, kochanie. Te dzieci są w mniejszości, więc włączyć je odpowiednio więcej. Poza tym, nie można z całą pewnością zagwarantować, że nawet zupełnie zdrowe dziecko w późniejszym życiu nie ucierpi różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Warto pamiętać, że jeśli masz spory przyjęcie zawsze może odwołać się do sądu. Większość takich skarg odnoszą się do nieodpowiednich warunkach odpowiednich małżonków żyjących (w opinii opiekuna).

Konkludując

Przyjęcie dziecka to bardzo ważny krok. Dziecko – to nie jest zabawka, która może być wyrzucony lub oddawane gdy była zmęczona. Rodzice są w pełni odpowiedzialni za los małego człowieka, podnieść go i pomagać w tworzeniu i formacji osoby. Decyzja o przyjęciu przyjmowane raz na zawsze, jak gdyby to było dziecko rodzi się z tobą osobiście.