428 Shares 8522 views

Hypertext – sposób prezentowania informacji

Hypertext – koncepcja, która jest stale znaleźć w Internecie, literaturze na technologiach internetowych i lingwistyki. Co to jest i dlaczego „jeść”?

Stanach definition, hipertekstowy – jest to sposób liniowy lub nieliniowy często prezentacji. Zastosowanie technologii hipertekstu ułatwia przejście z jednego materiału, do innej jednostki.

Obecnie przyjmuje się, że hipertekst jest używany podczas pracy z komputerem, głównie w Internecie. Każde hiperłącze zaczyna się od WWW. Określenie „hipertekst” pojawiły się w połowie lat 60-tych XX wieku. On przedstawił swój słynny amerykański filozof i socjolog Ted Nelson.

Jego główną cechą jest to, że hipertekst umożliwia użytkownikom przejść z jednej strony na drugą, w zależności od swoich potrzeb i celów. W takim przypadku, użytkownik może zawsze powrócić do strony, które już były.

Co ciekawe pojęcie hipertekstu jest reprezentowana w lingwistyki. Jeśli zaczniesz od high-tech i komputera w ogóle, należy zauważyć, że technologia hipertekstu nas spotkać na niemal każdym kroku.

Na przykład, każdy dzień można zobaczyć reklamy, reklamy, która zdecydowanie numer telefonu lub adres. Uważa się, że te informacje – hipertekstu. Po wywołaniu numeru, to rodzaj „przejścia”, aby dostarczyć bardziej szczegółowych informacji. To samo można powiedzieć o treści książek, czasopism. Po obejrzeniu go, od razu wybierz stronę, na której potrzebne informacje.

Uważa się, że wiele katalogów, indeksów alfabetycznych, szafki plik był pierwszym systemem hipertekstu.

Dzisiaj hipertekstu jest związana głównie z komputerów i Internetu. Jednocześnie, naukowcy zauważyli, że zapewnia maksymalną interakcję między człowiekiem a komputerem. Okazuje się, że hipertekst – to raczej dobrze.

Ale co może być hipertekstu? Tylko połączyć? Nie, hipertekst może być określany na różne sposoby. Może to być linki tekstowe i cyfry, takie jak numery telefonów, strony, a nawet zdjęć. Wszystko zależy od informacji, które są prezentowane na stronie.

Należy również powiedzieć kilka słów na temat tego, co jest język hipertekstowe. Ten sztucznie stworzony język programowania, który tworzy stron internetowych, a także samouczki online. To dzięki nim wyświetlane są strony poprawnie we wszystkich przeglądarkach internetowych.

Pierwszym i najbardziej popularnym językiem Hypertext Markup jest HTML. Wynaleziony w 1990 roku przez Tima Brens Lee, jest nadal szeroko stosowane w tworzeniu stron internetowych.

Naturalnie, język HTML jest coraz lepsza, tworzyć nowe wersje, uzupełnione o nowe znaczniki i zasad znaczników.

Tworząc stronę, jest używany jako edytor tekstu (Notatnik) oraz specjalne edytory HTML, narzędzia wizualnego projektowania.

Więc hipertekstu – sposób na prezentowanie informacji, która ma swoje zasady, języka i prawa. Dzięki niemu możemy szybko odnaleźć potrzebne informacje i do zapoznania się z nim.