95 Shares 991 views

Chomik Campbella: Rasa właściwości i warunków przetrzymywania

Wiele osób, które chcą mieć zwierzaka często preferowane przez większość zwykłych chomików. Są one łatwo dostosować do warunków przetrzymywania, nie wymagają szczególnej opieki i wybredna nawyków żywieniowych. Jednym z najbardziej popularnych członków tego rodzaju jest chomik Campbella.

wygląd

Jest to gryzoni z zaokrąglonym i szerokim kształcie i masy ciała nie przekraczających 45 gramów. Na krótkim pysku stoi mały nos. Uszy szeroko rozstawione, krótkie nogi są prawie niewidoczne pod futrem, który może być różny kolor – czarny, pręgowany, niebieski, niebieskawy. To zależy od niego i kolor oczu. Mogą być czarne lub czerwone.

Bardzo silne podobieństwo do chomika Campbell ma karzeł Jungar chomika. Ma bardzo małe różnice zewnętrzne, więc kochankowie, którzy nie mają wystarczającego doświadczenia w hodowli tych zwierząt, są często mylone. Chociaż możliwe jest rozróżnienie pomiędzy zwierzętami. Przede wszystkim innym chomika naturalny Campbell złocisto-brązowego futra. W dzhungarika białym brzuchem i szerokim paskiem na plecach, która rozciąga się w diament w obszarze głowy. Chomiki Campbell jest bardziej niewyraźne, ale taka sama na całej długości. Wełna rośnie pod kątem, więc wydaje się, że trzyma się na boki.

Sprzedawcy sami często błędnie określają formę tych zwierząt. Wiedząc, jak odróżnić dzhungarika z chomika Campbella, nie pomylisz się przy zakupie zwierzęcia.

warunki przetrzymywania

Aby utrzymać chomika potrzebuje specjalnego klatka, której wielkość musi być co najmniej 30 x 70 cm. Campbell Chomiki preferuje się tylko, a więc klatki powinna być tylko jedno zwierzę. W przeciwnym razie mogą wystąpić kłótnie w wyniku których zwierzęta mogą cierpieć znacznie. Obudowa grupa jest dla nich bardzo stresujące. Nawet samica podsazhivayut klatka tylko samca do hodowli. Chomik Campbella nie toleruje okolicy.

pielęgnacja

Złożyć dla chomika – jest święte. Picia w bardzo nieśmiałe zwierzę. Kolejność, co sugeruje chomika na jego terytorium, narusza w każdym razie niemożliwe. Jeśli całkowicie zmienić trocin w celu utrzymania czystości, może to spowodować poważne stresu i niepokoju u zwierząt. Dlatego wszyscy higiena jest dobre z umiarem: raz w tygodniu, można umyć podajnik, regularnie sprawdzać, że nie pojawia się w pojemnikach produkty zepsute. Czyszczenie toalety – procedurę codziennie, inaczej chomik zapach impregnować całe mieszkanie.

pieszy

Chomik Campbella jest bardzo źle znosi zmianę scenerii. Jest to konieczne, aby zapewnić mu wygodnego i stabilnego środowiska w swoim domu. Aby wydać swoją energię, jest wystarczająco duże komórki i koło jezdne. Można utworzyć specjalny długopis w rogu pomieszczenia, tak długo, jak jego ściany były dość wysokie. W przeciwnym wypadku, który przeniósł przez nich chomik może zgubić się w domu lub zranić. Uczynić ulice małego zwierzęcia jest nieuzasadnione. Przestraszony przez nieznanych zapachów i dźwięków chomika uciec i znaleźć to już mało prawdopodobne.

karmienie

Hamster rozwijać normalnie, być zdrowy i szczęśliwy, że jest to konieczne w celu zapewnienia odpowiedniego żywienia. Mieszanina surowca powinien być zrównoważony i w pełni spełniają wymagania zwierzęcia białek, tłuszczów, węglowodanów i minerałów. sklepach zoologicznych są obecnie oferuje różnorodne specjalnej paszy ziarna dla gryzoni. Większość z nich ma witaminy wzbogaconego, dzięki czemu nie dodać dodatkowe witaminy.

Uzasadniony dieta jest ważna dla zdrowia zwierzęcia. Należy wziąć pod uwagę porę roku i fizyczne cechy zwierzęcia.

Oprócz głównego kanału, dać chomiki chleb, mleko, twaróg. Jest to bardzo przydatne do kasza, grysik (płatki owsiane, pszenica, itp.); Cieszę się jeść chomiki i gotowanego mięsa, drobiu i ryb. Po dodaniu do diety gotowanego wątroby znacznie poprawia wygląd sierści. Nasiona słonecznika, arbuz, dynia, i różne orzechy – najlepszy przysmak dla tych zwierząt.

Prawie cały dzień śpią, więc chomiki karmione 1-2 razy dziennie. Upewnić się, że zwierzęta nie przytyć, niekorzystnie wpływa na zdrowie.

Komórka swojego ulubionego musi istnieć świeżej wody pitnej, do którego dodaje się witaminy C. Przeciętne chomika Campbell drinki dziennie do 10 ml wody. Wylewa się do specjalnego odpornego miski wody, która powinna być regularnie czyszczone. Do czyszczenia można użyć sody oczyszczonej lub proszku do zębów, ale w żadnym wypadku nie może być stosowany do mycia chemicznych środków dezynfekujących.

Nie dają chomika egzotyczne owoce i owoce cytrusowe, zboża liści, cebula, czosnek, pestki owoców, a także nadużycie ser, który wielu uważa błędnie ulubionym pokarmem gryzoni.

reprodukcja

Przyzwyczajeni do utrzymania domu, chomiki mogą rodzić. Maluchy zazwyczaj znane lub sprzedać. Zapotrzebowanie rynku jest dość chomika Campbell, jego cena waha się od 150 do 300 rubli. Najkorzystniejszą porą dla reprodukcji trwa od marca do września. W tym okresie samica potomstwo może doprowadzić do czterech razy, biorąc pod uwagę, że ciąża trwa 18-20 dni.

Każdy numer miot szczeniąt wynosi od 6 do 8, czasami więcej. Rodzą się prawie nagie i ślepe, a dopiero w piątym dniu są objęte futra. Oczy otwarte w 10. dniu po urodzeniu, a po kolejnych 10 dni, gdy dzieci już można osadzać od matki.

Wiele literatura poświęcona jest zwierzę, takie jak chomik Campbell. Pochodzenie, standard opieki potrzebne te małe zwierzęta – wszystko starannie studiuje hodowców biorących udział w ich hodowli. Według nich, to zwierzę jest znacznie gorzej niż inne rodzaje przyzwyczaić się do rąk, dlatego należy poświęcić trochę więcej czasu i uwagi.