730 Shares 9217 views

Łada 2101: Tuning swoje ręce

Samochód Łada 2101 strojenie zachowanie okazuje się być bardzo proste. Każdy kierowca chce poprawić swój samochód. A jeśli mówimy o rodzinie, a zwłaszcza klasycznej serii, a następnie mają miejsce wędrować. Pierwszą rzeczą, oczywiście, wielu woli jedynie zmianę karoserii iw żaden sposób nie zmienia swoich właściwości. To jest złe, strojenie powinno odbywać się we wszystkich rzeczach. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać najlepsze rezultaty, będziesz wiedzieć teraz.

Strojenie do „grosz”

„Kopeika” weszła w życie naszych ludzi od ponad 40 lat temu. W tym czasie udało jej się złapać do gustu wielu kierowców, a obecnie coraz większą popularnością wśród miłośników tuningu. Jeśli weźmiemy przykład z „Wołga”, „Zaporozhets”, „Moskvich”, nie są one praktycznie nadaje się do tuningu. Oczywiście, niektórzy ludzie potrafią przekształcić te samochody, ale jest nieskuteczna. Jeśli chodzi o „grosz”, w jej przypadku, tuning jest o wiele łatwiejsze, ponieważ wykonanie robót jest bardzo tani, prosty design. Innymi słowy, aby poprawa samochodu jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż w „Wołgi”. Na Łada 2101 strojenie uświęca środki.

wszechstronny przerobienie

Oczywiście, nastawienie powinno być przeprowadzone na wszystkich stronach. W żadnym wypadku nie wolno nam zapominać, że wszystkie elementy zasilające samochodzie powinna ulec poprawie. W szczególności, po poprawie silnika jest absolutnie konieczne, aby dbać o transmisji, ponieważ obciążenie zwiększa się o niego. Dlatego, zwiększając maksymalną szybkość i siłę. Jest to konieczne, aby poprawić zawieszenie, napęd kół, sztywność, ulepszony układ hamulcowy. Warto zauważyć, że modernizacja silnika „penny” jest prawie niewidoczne dla zwykłego obserwatora. To właśnie poprawa ta konstrukcja jest najbardziej skuteczne. Silnik, który został zamieniony, mogą rozwijać się bardzo dużą moc, a jego zasoby są często nawet wyższy niż serial.

kolektor dolotowy

Aby wykonać strojenie z maksymalną mocą, konieczne jest podjęcie pewnych środków. Na przykład, jeśli poddane szlifowaniu kolektor dolotowy można znacznie poprawić układu wtrysku paliwa. Jak również stosowanie zerowego oporu filtra zamiast standardu pozwoli trochę poprawić osiągi silnika. Warto zauważyć, że jeśli wyeliminować nieprawidłowości w kolektorze dolotowym, to nie rób tego zbyt mocno. Jeśli masz ściany lustrzane, będą, gdy system jest pokryty rosą. Wyjście z tej sytuacji – tylko w przypadku instalacji specjalnych urządzeń, które zmusi kolektor ciepła. Niestety, jest to bardzo trudne i kosztowne, nie zawsze możliwa do przeprowadzenia w domu.

Układ wydechowy

Na Łada 2101 strojenie silnika mogą być wykonywane przy użyciu małych lub dużych zmian. W celu osiągnięcia maksymalnej mocy, niezbędne jest, aby zmniejszyć opór, który jest wystawiony na działanie gazów spalinowych w układzie wydechowym. Aby poprawić wentylację w butli musi spełniać pewne wymagania. W szczególności, jest możliwe, aby zwiększyć średnicę rur, które rozciągają się z kolektora wydechowego do tłumika. Kąty powinny być zmaksymalizowane, dzięki czemu spaliny nie są gwałtownie się odwrócił. Nie jest konieczne, aby ustanowić współpracę prąd, użyć tłumika lepiej. Po pierwsze, podczas jazdy można wziąć mniej hałasu, że spodoba swoich sąsiadów. Po drugie, dla wysokiego poziomu hałasu można uzyskać i grzywny.

układ zasilania

Istnieje kilka opcji, które poprawią dynamikę i moc silnika , „grosz”. W szczególności, możliwe jest, aby umieścić w miejscu, z dwóch gaźników. Innymi słowy, jeden gaźnik będzie działać na dwóch cylindrach. Praca jest skomplikowane, wymaga opieki i dokładności, jak można spowodować poważne uszkodzenie systemu elektroenergetycznego. Ponadto, należy po zainstalowaniu dwa gaźniki, konieczne jest przeprowadzenie ich synchronizację. Jest prawdopodobne, aby być łatwiejsze do zainstalowania systemu wtrysku paliwa wtryskiwacz. Jednak trzeba będzie minimalny zestaw do montażu w pojazdach z serii Classic. Konieczne jest również, aby niemal całkowicie zmienić system zasilania. Ale to można łatwo zainstalować turbinę. Na gaźnika nie może dostarczyć. Na strojenie Łada 2101 własnymi rękami przeprowadza się na ogół bez instalacji turbiny. Jest tyle do zasilania samochodu, który rozwija silnik 2112.

strojenie i hamulec silnikowy

Ale jeśli chcesz dostać się do silnika, to znacznie zwiększyć jego wydajność może być, jeżeli wykonujemy instalację nowego lekkiego wału korbowego. Ponadto, najlepiej jest zainstalować lekki wałek rozrządu. Podobnie zastąpione przez elementy takie jak koło zamachowe tłoków. Wszelkich starań, aby ułatwić doświadczonego Turner. Musi Spiłuj część płaszcza tłoka i wewnętrzną warstwę metalu z kołem zamachowym. W ten sposób wszystkie tłoki muszą być wybrane w masie, to jest pożądane, aby miały one tę samą wagę.

Po wykonaniu wszystkich prac, to na pewno trzeba poprawić cały system hamowania. Pożądane jest, aby zwiększyć powierzchnię styku klocków hamulcowych i tarcz. Również na tylnej osi musi być zainstalowane hamulce tarczowe, hamulec ręczny hydrauliczny.