743 Shares 4466 views

Chiny Waluta: trzeba wiedzieć, aby turystów

Każdy kraj ma swoją własną walutę. W Rosji – rubla, USA – dolara i -grivny Ukrainie. A jaka jest waluta w Chinach? Krajowa jednostka monetarna kraju jest juan.

Turyści zapłacić za różne towary lub usługi mogą korzystać z międzynarodowych kredytowych kart, chociaż podróżowanie po kraju, trzeba mieć gotówkę. Aby otrzymać je można wypłacić z karty kredytowej, korzystając z usług Banku Chin. Mówi się, że aby wypłacić pieniądze z bankomatów nie jest konieczne, ponieważ istnieje duże ryzyko zachorowania podrobionych banknotów. Wymiana walut na pobyt w Chinach, najlepiej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, a także w hotelach i na lotniskach klasy międzynarodowej. Musimy również pamiętać, że korzystanie z ulicy pieniędzy CHANGERS zakazane usługi, ponieważ jest ona sprzeczna z prawem „w sprawie stosunków monetarnych.” W przeciwnym razie może podlegać odpowiedzialności karnej lub administracyjnej.

Należy również zauważyć, że import do Chin może być dowolny waluty bez ograniczeń, ale eksport walucie krajowej powinny wyraźnie granica – mogą zabrać ze sobą nie więcej niż 5 milionów juanów.

chińskiej waluty jest uważany za najbardziej stabilne nie tylko w Azji Wschodniej, ale także na całym świecie. Po jej dewaluacji we wczesnych latach 90. pozycji 8 juanów za dolara. Warto zauważyć, że chińska waluta jest dostępna nie tylko w formie pieniądza papierowego różnych wyznań, ale także monet – jiao i Feeney.

Ważnym obszarem administracyjnym kraju jest Hong Kong. Charakteryzuje się dużą autonomią, więc pieniądze z powrotem tam jest inny Chin waluty -gonkongsky Dolar banknotów (GCD – jego oznaczenie) oraz międzynarodowy centów, które są emitowane w postaci monet. Kurs waluty ustalana w stosunku do dolara amerykańskiego. Pieniądze są wydawane w Hongkongu przez rząd i trzech lokalnych banków. Wolno importować nieograniczoną liczbę walut, a przecięcie granicy Hongkongu w dowolnym kierunku z GCD jest zabronione.

Wymiana pieniędzy dostępną dla dolara Hongkongu nie jest problemem. Można to zrobić w bankach, kantorach, na lotniskach, dużych supermarketach oraz w wielu hotelach. Akceptujemy także czeki podróżne. chińskiej waluty w postaci Hong Kong dolarów jest dostępny dla każdego turysty, który ma międzynarodowej karty kredytowej. Wystarczy korzystać z bankomatów, które działają przez całą dobę i dać gotówkę bez wnoszenia opłat. Warto zauważyć, że chińska waluta jest wymieniana w bankach, najbardziej rentownych i najwyższy odsetek musi być opłacona na lotnisku.

Jeśli podczas pobytu w tym kraju, nie spędzają cały juanów, mogą być wymieniane na pożądanych walut. Należy przedstawić wyboru poprzedniego zakupu chińskiej waluty, więc te dokumenty po realizacji wszystkich transakcji gotówkowych powinny być usuwane. Należy również pamiętać, że stare i uszkodzone banknoty można wymieniać niechętnie lub wcale nie mają być podjęte. Ponadto konieczne jest, aby być w posiadaniu dokumentów tożsamości.