121 Shares 3549 views

Levon Hayrapetyan: biografia i ciekawych faktów z życia

W swojej ojczyźnie (w Karabachu), społecznego aktywisty, przedsiębiorca, dziennikarz i filozof Levon Hayrapetyan minęło prawie bohatera narodowego. To on pomógł swoich rodaków z zatrudnienia, stworzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa do obróbki drewna. To on bronił interesów swoich ludzi, gdy przyszło do zniewolenia Ormian sił Ottoman Empire. To on starał się przekonać świat polityki jest to, że Górski Karabach jest gotowy, aby stać się podmiotem prawa międzynarodowego. To on przywrócił zrujnowane kościoły i świątynie w ich ojczyźnie.

Levon Hayrapetyan od dawna działa jako sukcesy przedsiębiorcy i szanowane osoby publicznej. Jednak okazało się, że nośnik w jego pozornie doskonałej biografii ciemnymi plamami. To, w szczególności, o historii związanej ze sprzedażą papierów wartościowych „Basznieft '”, z takim skutkiem, że firma stała się surowcem do niekontrolowanego stanu. organy ścigania podejrzenie ormiański biznesmen w kradzieży dużej sumy pieniędzy od matki zastępcy Baszkirii Igor Izmestieva.

Czy Levon Hayrapetyan, który był w środowisku biznesowym i instytucji rządowych rozległe krótka znajomość – czarnym koniem?

Biegły filozof

Ayrapetyan Levon Gurgenovich – pochodzący z miejscowości Vank (regionu Martakertovsky, Górski Karabach). Urodził się w 1949 roku. Po szkole średniej młody Levon udał się do Moskwy, aby zapisać się na uniwersytet. Wybór padł na młodego człowieka na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Moskiewskiego. Które pomyślnie zdały egzaminy, Levon Hayrapetyan dołączył do grona studentów. W tych latach wiele podróżował po kraju jako działacz organizacji Komsomołu. I prowadząc zespół budowlany, młody człowiek twierdził, że nie jest pozbawiony ducha przedsiębiorczości. Wygrywa ustanowienia relacji biznesowych z lokalnymi spółdzielniami.

Po otrzymaniu upragnionego dyplomu, młody człowiek zdecydował się pracować w dziennikarstwie.

Rozpoczęcie pracy

Początkowo Ayrapetyan Levon Gurgenovich, którego biografia zawiera wiele ciekawych i niezwykłych faktów, pracował jako pisarz pracowników w takich notorycznych czasopismach z czasów sowieckich, jak „rozmówcy”, „KP”, „Spark”.

Młodzieniec szybko zdobywał doświadczenie w mądrości zawodu i korespondent, we wczesnych latach 90-tych nastąpił rozpad ZSRR, to dołączył do «rozmówcę» z założycieli wydawnictwa. Co więcej, niektóre źródła twierdzą, że ta kariera nabrała rozpędu to, aby zapewnić nie tylko profesjonalne i biznesowe cechy. Plotka głosiła, że nie było bez ochrony wpływowych ludzi z najwyższych szczebli władzy, znajomość których podjął pracę w pełnym wymiarze czasu jako dziennikarz. Ale czy to było w rzeczywistości – nie wiadomo.

biznes

Pozostaje również tajemnicą, jaki rodzaj działalności gospodarczej Hayrapetyan udało się zgromadzić ogromną kondycję finansową. Levon G. ze sfery publicystyki niespodziewanie wszedł bardzo zyskownym sektorze naftowym i gazowym.

I ta część biografii ormiańskiego biznesmena jest obarczona wiele tajemnic. Nawet gdy Levon odszedł ze stanowisk kierowniczych w interlokutora „ID”, kontynuował do udzielenia pomocy finansowej rodzimej gazety. Ale skąd on zdobyć pieniądze? Plotka głosi, że Hayrapetyan rozpoczęła dużych projektów biznesowych, nie bez pomocy wpływowych przedstawicieli świata przestępczego.

Levon Hayrapetyan stał się współzałożycielem z sotsuslug funduszu, po opanowaniu ogromną ilość środków budżetowych. Jest też na równi otworzył klub bilardowy dla VIP-klientów. Ponadto, Levon ułatwił stworzenie pierwszego w naszym kraju, dealerów GM otrzymał jako dywidendę dla akcjonariuszy aktywności „Uniastrum Bank”. Równolegle do tego, pracował w przemyśle naftowym. Oczywiście, w tej dziedzinie, udało mu się połączyć ogromną pozycję finansową i wejść w top 10 najbogatszych przedsiębiorców pochodzenia ormiańskiego. Wkrótce Levon G. zmienił mieszkań na mieszkania w „Prezydent-hotel”.

patronat

Taki czy inny sposób, ale ormiański biznesmen, znalezienie finansowego dobrobytu, postanowił pokazać wszystkim, że nie zapomniał ojczyzny i zaczął być realizowany w Górskim Karabachu projektów społecznych.

Hayrapetyan zaczął rozwiązać problem demograficzny w regionie, obiecując, każdy dla par, które urodziły się, jak wiele dzieci, jak to możliwe, solidną rekompensatę pieniężną.

Ponadto przedsiębiorca dał mieszkańcom Górskiego Karabachu większej liczby miejsc pracy, aby zbudować największy zakład obróbki drewna, która rozpoczęła się w produkcji najwyższej jakości parkietu w regionie. Ustanowienia działalności gospodarczej i zarządzania przeniesiony do krewnych, kupiec udał się do życia w Monako.

sprawa karna

W 2014 r Ayrapetyan Levon Gurgenovich, którego rodzina mieszka w USA, zaangażował się w sprawę. Rosyjscy śledczy oskarżyli go, że przywłaszczone pieniądze innych ludzi, a potem nielegalnie wyprać. Istotne świadectwo dał ex-poseł Republiki Baszkirii Igor Izmestyev, który odbywa karę dożywocia w jednej z kolonii.

Dawny sługa ludzi powiedział, że Hayrapetyan otrzymał nagrodę finansową za pośrednictwo kontrakt na alienacji AFK „System”. Levon G., według badaczy, przy użyciu oszukańczego systemu, sprzedał akcje „Basznieft '”. Ponadto, wziął matkę Izmesteva gotówki w wysokości 700 tysięcy dolarów i obiecał jej, że z pomocą finansowania można osiągnąć redukcję kary były zastępca Baszkirii, ale nie mógł powstrzymać moje słowa.

kara

W lecie 2014 roku został zatrzymany Ayrapetyan Levon Gurgenovich. biznesmen zatrzymanie nastąpiło w lotnisko Domodiedowo w stolicy. Pozwany w sprawie karnej w Rosji przyleciał z Nicei.

Przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa spotkał Hayrapetyan bezpośrednio z samolotu i został poinformowany o zatrzymaniu. Następnie Levona Gurgenovicha przesłuchania, badacz, aw pokoju „President”, który wynajął przedsiębiorca, został przeszukany.

Dopiero w styczniu 2016 Zamoskvoretskiy sąd kapitału rozpoczął rozpatrywanie meritum. Pozwany zaprzecza udziałowi w zbrodni, ale jego wina nie została udowodniona. W kwietniu 2016 Hayrapetyan werdykt – 4 lata pozbawienia wolności. Biznesmen eskortowani w Butyrskaya. Komora była znacznie pogorszył się stan zdrowia, oraz Lewonem G. został wysłany do urządzenia medycznego korekcyjnym instytucji. W lecie 2016 roku, prawnicy Levon G. odwołała się od wyroku w odniesieniu do swojego zleceniodawcy, ale w końcu pozostał w mocy.