580 Shares 1036 views

Pyszne ciasta z dyni: przepis

Patties z dyni, przepis, który zobaczysz poniżej, są bardzo smaczne, obfite i słodkie. To danie można zrobić na różne sposoby. Ktoś piec to w piecu, a ktoś woli jeść smażone potrawy. Dzisiaj zajmiemy się drugą opcją, ponieważ zajmie to dużo czasu.

Patties z dyni: przepis krok po kroku przygotowanie

Wymagane składniki ciasta:

 • Świeże mleko – ½ szklanki;
 • Woda pitna oczyszczona – ½ szklanki;
 • Średnie jajko z kurczaka – 2 szt.
 • Sól jest mała – 1 mała szpilka;
 • Słone jedzenie – 1 mała szpilka;
 • Cukier – ½ łyżka deserowa;
 • Mąka pszenna, przesiano – od 600 gr. (Dodaj do gęstości).

Mieszanie ciasta

Paczki z dyni, których przepis jest bardzo prosty, można wytwarzać z dowolnej bazy. Zdecydowaliśmy się na zwykłe ciasto na jajka i wodę. Taka baza, smażona na patelni, okaże się wspaniała i chrupiąca. Aby je wymieszać, musisz podłączyć świeże mleko i wodę pitną, a następnie roztrząsać jajka z kurczakiem, dodać sól, cukier, sody do pieczenia i mąki pszennej. W rezultacie powinieneś dostać dość strome ciasto, dobrze pod ręką. Aby uzyskać pożądaną konsystencję, zaleca się owinięcie go w woreczek i odłożenie go na bok, podczas przygotowywania napełnienia.

Obserwując zasady ugniatania bazy, na pewno dostaniesz pyszne i chrupiące ciasta z dyni. Przepis na to danie zawiera również następujące składniki:

 • Cukier piaskowy – 1,5 duże łyżeczki;
 • Żarówka małych żarówek – 1 szt.;
 • Dynie świeżego małego rozmiaru – 1 szt.
 • Olej słonecznikowy – do prażenia (dodawany według własnego uznania).

Obróbka cieplna warzyw

Zanim będziesz gotować ciasta z dyni, powinieneś traktować główne warzywa. Aby to zrobić, musisz obrać niewielką dynię z nasion i skórki, a następnie przetrzeć ją na dużym tarkerze. Następnie należy drobno posiekać małą żarówkę i posłać ją na patelnię wraz z pokruszonym warzywkiem. Oba składniki powinny być smażone na małym ogniu za pomocą niewielkiej ilości oleju. Zaleca się również dodanie małego cukru do dyni. Kiedy warzywa są całkowicie miękkie i lekko smażone, muszą być usunięte z ognia i ochłodzone.

Formowanie naczynia

Dynie ze słodką dynią są tworzone dość łatwo. W tym celu należy wziąć ciasto, które się wyprowadza, przebij w cienką warstwę i pocięto na okręgi o średnicy do 7 cm. Procedura ta może być wykonywana konwencjonalnym szkłem. Dalej w centrum jednego kubka trzeba wyłożyć 2 łyżki deserowe farszu, a następnie nałożyć drugą warstwę ciasta i pięknie połączyć krawędzie, naciskając je widelcem.

Obróbka cieplna

Takie ciasta smażone są na patelni za pomocą oleju słonecznikowego. Czas przygotowania po każdej stronie wynosi około 4-7 minut.

Jak prawidłowo służyć do stołu

Dynia z nadzieniem dyni powinna być podana na obiad w stanie gorącym lub lekko uwikłanym. Do tego dania zaleca się przedstawienie słodkiej herbaty lub innego napoju.