784 Shares 3177 views

Podwójne nazwisko: nowe możliwości prawa rodzinnego

Informacje na temat pojawienia się pierwszych podwójnych nazw należą do X wieku – okresu feudalnego Zachodzie, gdzie zostały one przyznany przez nazw nadawanych przez ziemię lub gospodarstwach dziedzicznych. Z każdego pokolenia, mogą ulec zmianie ze względu na nabycie nowych gospodarstw.

W starożytnej Rusi takich praktyk nie istnieje, a nawet książęta feudalni zakazano posiadania działek w nieruchomości, a nawet więcej, aby przekazać je w drodze dziedziczenia.

Co do Rosji, a potem w połowie XIX wieku rosyjskich podwójnych nazwisk są często tworzone przez literaturę, gdy pseudonim pisarza połączyła się ze swoim prawdziwym nazwiskiem. Na przykład, mama-Sibirak lub Saltykov-Shedrin.

Dopiero na początku XX wieku, dzięki emancypacji kobiet, podwójne nazwisko stało się dość popularne w dzisiejszym społeczeństwie. W przeszłości, to w lewo, podczas gdy para była na zasadzie obowiązkowej, aby przenieść „pod skrzydła” swoich mężów.

Według statystyk, dziś ponad 80% młodych dziewcząt po ślubie, wejść do rodziny żony, około 15% wolą zostawić przedmałżeński imię i tylko 5% Suite podwójne nazwisko.

W bardzo rzadkich przypadkach, pan młody idzie dobrowolnie do rodziny jego narzeczonej. Zazwyczaj dzieje się to w sytuacji, gdy jest ona pilnie potrzebna. Na przykład, gdy przedmałżeński nazwa nie brzmi bardzo miłe lub wywołuje negatywne skojarzenia.

Mogę dostać dzielone nazwę dzisiaj?

Rosyjski Kodeks rodzinny nie ogranicza Rosjan w wyborze imion, choć warto wziąć pod uwagę pewne niuanse. Od podwójnym nazwiskiem we współczesnej Rosji – zjawisko to jest jeszcze dość rzadkie, a następnie tych, którzy myślą o tej opcji zmienić swój podpis, konieczne jest, aby wiedzieć, że to dobrze zarówno – mąż i żona. Nazwisko małżonka w tym samym czasie musi być zawsze na pierwszym miejscu, a jego żona – dopiero drugi.

W odniesieniu do przypisania podwójnego nazwiska dziecka, tym częściej to pragnienie pojawia się w pary, gdy kobieta po ślubie zdecydowali się zostawić sobie przedmałżeński podpis. Zgodnie z rosyjskim prawem dzielone nazwa, która jest przypisana do małoletniego dziecka składa się tylko z moja matka i mój ojciec, ale nie dla dziadka lub babci. Ale co najważniejsze – dać go do swojego dziecka, można tylko wtedy, gdy jedno z rodziców będzie również wziąć ją do mnie. Faktem jest, że zgodnie z prawem dziecko może uzyskać nazwę tylko mama lub tata.

A jak rodzina prawo jest uregulowane w innych krajach? Na przykład w Kanadzie (State of Quebec) Act zabrania dziewczynom wziąć nazwisko męża. Jak znaleźć w Quebec, jest to osobisty wartości rodzinne, a kobieta – nie jest rzeczą, która jest wymagana za każdym razem spróbować innego podpis właściciela.
Ale w Ameryce para po ślubie bez problemów może trwać bardzo dziwne nazwisko.

Bez wątpienia, jedna nazwa dla dwóch osób – wielki symbol zjednoczenia dwóch kochających ludzi. W końcu to nie jest tak ważne, a co ona jest twoja rodzina. Najważniejsze, aby mieć w domu panowała miłość, wzajemne zrozumienie i szacunek, które od dawna są główne elementy każdego udanego małżeństwa.