558 Shares 4748 views

Wiersz "Frost, Red Nose": podsumowanie. Niekrasow ( „Frost, Red Nose”) nazywa się piosenkarka narodu rosyjskiego

W tym artykule przyjrzymy się pracy, stworzony Nikolaem Alekseevichem Nekrasovym w 1863 roku. Opisujemy wiersz tego wielkiego autora, krótkie streszczenie. Niekrasow ( „Frost, Red Nose”) po raz pierwszy odkryć dla siebie w szkole. Ale ponownie przeczytać dzieła autora może być nieskończona.

zaczyna to poemat następną imprezę. Straszny smutek w chacie chłopskiej: żywiciel zmarł właściciel, Proklos Sevastyanych. Jego matka przynosi jej syna do grobu. Ojciec idzie na cmentarz, aby oderwać się zamarzniętych grobów ziemnych. Daria, wdowa rolnika szyje męża całun.

rosyjski chłop

Przechodzi do opisania podsumowanie. Niekrasow ( "Frost, Red Nose") zawsze przyciąga rosyjskiego chłopa. W swoich pracach podziwiała ich siłę, wytrzymałość, odwaga. Są trzy poważne stawka: ożenić się niewolnikiem, złożyć do grobu sługi i niewolnika być matką-syn. Wszystko to spotkało rosyjskiego chłopa. Jednak pomimo cierpienia, w rosyjskich wsiach są kobiety, które lubią brud nie przykleja. Te piękno wspaniale kwitną świat łagodnie i cierpliwie znosić zimno i głód, pozostając na wszystkie ubrania są piękne, a praca – zwinny. Oni nie lubią bezczynności w dni powszednie, ale w czasie wakacji ich twarz świeci się z jasnym uśmiechem i serdecznym śmiechem więc co pieniądze nie można kupić. Kobieta w Rosji wejdzie płonącego domu, zatrzymać koń galopujący. To filcu i ścisłe-podobieństwa i wewnętrzną wytrzymałość. Rosyjski chłop jest przekonany, że jego zbawienie polega na pracy. Więc nie żałuje chodzenia po nędznym żebrakiem. Ona została w pełni wynagrodzona za pracę: rodzina chłopska nie zna potrzeb dzieci karmione i zdrowe, hut zawsze ciepły, święto ma dodatkowy kawałek.

Żal przetrwał przez Daria

Daria, wdowa po zmarłym Proklos, właśnie taka kobieta. Ale biada jest teraz wyschły go. Gdy próbował powstrzymać łzy dziewczyny, wchodzą na dłoniach, szycie osłonę. Matka i ojciec, spychając ich chłodne wnuków, Grisha i Masza, sąsiedzi, sztuczka z zmarłego. Innym słowem jest powiedziane w tym przypadku nikt nie pokazuje łzy. Wydaje się, że surowe piękno zmarłego, na którego czele – świecę, nie pozwala płakać. I tylko wtedy, gdy popełnione ostatnie obrzędy zaczynają zawodzić.

Zdradzona savraska

Savraska niesie trudnych zimowy poranek swojego mistrza na jego ostatniej drodze. Wiele Proklos koń służył: w zimie, idąc z nim do gokarty, w lecie, podczas pracy w polu. Proklos zimno, zaangażowanych w gokarty. Był w pośpiechu, aby dostarczyć towar na czas. Domowe traktowane przeżył z 9 wrzecion zanurzony w wodzie, które doprowadziły do kąpieli opuszczany do otworu, za pomocą gwintowanego kołnierza spoconą 3 razy, to umieszcza się pod grzęda kurczaka modlił przed cudownym ikony. Ale Proklos nie wstać.

Daria idzie do lasu na opał

Jak zwykle, sąsiedzi podczas wołania pogrzebowej, szkoda rodzina zmarłego, chwaląc zmarłego, a potem wrócić do domu. Daria wróciła z pogrzebu, chce się przytulać i żal mi dzieci, ale ona nie ma czasu na uczucia. Chłop nie widzi drewno opałowe nie pozostać w domu i ponownie spychając do dzieci sąsiada, wysłanych na ten sam savraske lasu.

łzy Daria

Oglądasz podsumowanie poematu NA Niekrasow "Frost, Red Nose". To nie jest tekst samego utworu. wiersz Z. napisany wierszem.

W drodze przez równinę, lśniący śnieg, pojawiają się łzy w oczach darii – prawdopodobnie od słońca … Dopiero kiedy wchodzi do lasu z jego grobowej ciszy dziewczyny piersi wyciągnął niszczący wycie. Obojętnie las słyszy jęki wdowy, zawsze ukrywa je w niegościnnej pustyni. Daria, bez wycierania łez, akceptowane rąbania drewna i myśli o męża, rzekł do niego, nazywając go. Wszystko to opisuje szczegółowo NA Niekrasowa ( "Frost, Red Nose"). Podsumowanie transmituje jedynie główne wydarzenia z pracy.

proroczy sen

Ona przypomina sen, który widział przed Stašov dzień. Niezliczone wojsko otoczyło ją. Nagle odwróciła się do żyta uszy. Daria zaapelował o pomoc do swojego męża, ale on nie wyjdzie. Chłop kobieta została sama czerpać żyto. Zdaje sobie sprawę, że ten sen okazał się proroczy, i prosi o pomoc z mężem w pracy z powrotem łamanie, czekał na nią. Daria jest obecnie zimowe noce bez Proklos, niekończące się wstęgi, która miałaby splot poślubić syna. Wraz z myślami o moim synu istnieje obawa, że Grisza dać bezprawnie rekrutuje, jak wstawiać się za nim nie będzie nikogo.

Frost-gubernator

„Frost, Red Nose” Niekrasow w podsumowaniu, że Daria nadal składany na drewno drewno-sanki, wraca do domu. Ale potem wziął siekierę i mechanicznie przerywany cicho wyć, zbliża się do drzewa sosnowego i pod zamarza. Potem kradnie pomijając ich własności na mróz gubernatora. On fale mace lód nad darii, wzywając ją do swego królestwa, powiedział, że ciepłe i prigolubit wdowa …

Musujące z mrozem pokryte Daria, jej marzeniem niedawnej gorące lato. Marzy, że była w rzece, kopanie ziemniaków na pasmach. Z jej ukochany mąż, dzieci, serce bije dziecko, które urodzi się na wiosnę. Daria, cieniowanie od słońca, wygląda na to, kto idzie dalej. Siedział Grisha, Masza Proklos …

„Zaczarowany sen” Daria

We śnie, Daria słyszy dźwięki wspaniałych piosenek, z twarzą iść ostatnie ślady mąki. Jej serce gasi tę piosenkę, w której „Dolne szczęścia”. Słodki i głęboki spokój zapomnienie przychodzi do wdowy ze śmiercią. chłopska dusza umiera dla pasji i smutku. Dziewczyna traci białka Snow Ball i zamarza w Darii „zaczarowanego snu.”

Na tym kończy się podsumowanie. Niekrasow ( „Frost, Red Nose”) nazywa się piosenkarka narodu rosyjskiego. Wiele z dzieł autora poświęcone jego twarde udział. Dotyczy to również nas interesuje wiersze. Zaczynamy sympatyzować z losem rosyjskiego chłopa, nawet po przeczytaniu streszczenia. Niekrasow ( „Frost, Red Nose”) jest uważany za jednego z największych rosyjskich poetów. Artystyczny mocy niniejszej pracy jest zdumiewająca. Można zobaczyć, że zapoznanie się z poematu w oryginale.