502 Shares 6598 views

Bandicam: ustawienia programu

Bandicam to program, którego celem jest nagrywanie wideo z monitora. Ale, podobnie jak w każdym innym programie, nowy użytkownik może początkowo go zrozumieć. Chociaż interfejs Bandicam jest prosty, takie sytuacje się zdarzają.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej programowi Bandicam. Jego ustawienia są skonfigurowane w standardowy sposób, więc każdy, kto czyta ten artykuł na końcu, łatwo zrozumie cały materiał.

Gdzie można pobrać program Bandicam?

Zanim jednak powiedzie się, w jaki sposób odbywa się tuning Bandicam, najpierw należy wspomnieć, gdzie pobrać program. Ten przedstawiciel oprogramowania jest bardzo popularny, istnieje wiele źródeł, w których można go pobrać, więc większość użytkowników popełnia błąd.

Chodzi o to, że wiele klonów oficjalnego programu jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. To jest bardzo proste. Ponieważ program odniósł sukces od przeciętnego konsumenta, napastnicy natychmiast zdali sobie sprawę, gdzie umieścić swoje wirusy. Pobranie programu z oficjalnej witryny, umieszczenie w nim złośliwego kodu i rozpowszechnianie zmodyfikowanej wersji w innym, niepewnym źródle.

Aby nie stać się ofiarą napastnika i nie zainfekować komputerem wirusami, najlepiej pobrać go z oficjalnej strony autora.

Teraz, po krótkim wstępie, możesz porozmawiać bezpośrednio o Bandicamie. Ustawienia programu zostaną rozmontowane we wszystkich szczegółach, aby nikt nie miał żadnych pytań.

Zaprogramowane nagrania

Przede wszystkim ustawienia Bandicam muszą być skonfigurowane z karty FPS. Mówiąc ogólnie, wpłynie to na interfejs, który będzie wyświetlany podczas fotografowania. Ponadto niektóre elementy parametru mają bezpośredni wpływ na wydajność komputera.

Więc co należy zrobić, aby prawidłowo dostosować szybkość odtwarzania? Przede wszystkim z głównego ekranu programu przejdź na kartę FPS. Już na nim znajdzie się pole dla kleszcza, obok którego jest napisane "Pozycja na ekranie". Po zaznaczeniu znaku, obok określ miejsca, w którym zostanie wyświetlony ten wskaźnik szybkości. Nawiasem mówiąc, można także określić klawisz skrótu, klikając, na który ten wskaźnik pojawi się lub zniknie.

Jeśli opuścisz widok poniżej, do kolumny "Ograniczenie FPS", możesz ustawić to samo ograniczenie, zaznaczając pole wyboru obok parametru o tej samej nazwie i określając limit w polu obok niego. Jeśli komputer ma niską moc, zaleca się zainstalowanie 30 FPS, jeśli wręcz przeciwnie, 60 klatek na sekundę. W przypadku, gdy chcesz ustawić limit dopiero po rozpoczęciu nagrywania, zaznacz pole obok "Tylko podczas przechwytywania", ten parametr odpowiada za to.

Ogólnie mówiąc, jest to wszystko, co można powiedzieć o wstępnej konfiguracji nagrywania wideo z monitora w programie Bandicam. Ustawienia, które zostaną omówione poniżej, będą wpływać na już znaczące parametry, które mają bezpośredni wpływ na zarówno jakość nagrywania, jak i samego nagrywania.

Skonfiguruj audio i wideo

Więc, teraz ustawienia Bandicamu dotyczące gier będą miały wpływ, jak łatwo jest odgadnąć, w tym celu program jest najczęściej pobierany.

Przedstawione ustawienie rozpoczyna się również od głównego ekranu programu. Tylko tym razem musisz wejść na kartę "Video". Dziwne, jak się wydaje, ta karta nie tylko konfiguruje wideo, ale również audio.

W interfejsie ustawień wideo nie ma nic skomplikowanego. Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest kolumna "Rekord". Zaznacz pole wyboru "Start / Stop – Hotkey", podaj ten sam klucz. Wciśnij go podczas gry, wideo rozpocznie nagrywanie, druga naciśnięta zostanie dokończona. Reszta pozycji w tej kolumnie może być cofnięta, ponieważ nie trzeba konfigurować Bandicam do nagrywania gier.

W tym samym polu kliknij przycisk ustawień, przed Tobą pojawi się okno. Powinien być oznaczony znacznikiem wyboru "Nagrywanie dźwięku", a na pierwszej liście rozwijanej wybierz nazwę głośników. W polu "Dodatkowe urzĘ … dzenie" jest zdefiniowany mikrofon do nagrywania głosowego. Możesz pominąć ten element, jeśli nie chcesz nagrać siebie.

To wszystko, kompletna konfiguracja audio i wideo jest kompletna. Oczywiście nadal istnieje wiele parametrów do strojenia, ale wszystkie one są początkowo ustawione w taki sposób, aby zapewnić mniej lub bardziej jakościowy zapis. Jeśli chodzi o poprawę, porozmawiamy o tym później.

Poprawa jakości fotografowania

W Bandicam ustawienia mające wpływ na jakość materiałów wideo znajdują się na tej samej karcie – "Wideo". Wystarczy znaleźć kolumnę "Format". Kliknij przycisk "Ustawienia". W pojawiającym się oknie należy zwrócić uwagę na takie elementy:

  • Format pliku;
  • Rozmiar;
  • FPS;
  • Jakość;
  • Bitrate;
  • Częstotliwość.

Aby poprawić jakość nagrywania wideo, należy ustawić maksymalne ustawienia dla tych samych parametrów, co wymienione. Z wyjątkiem tylko formatu plików, musisz wybrać AVI.