848 Shares 8747 views

Solenia ryb, jako sposób jej zbierania przez długi czas

Ryby w bilansie żywności osoby zajmuje szczególne miejsce, ponieważ białko, które tworzą tkanki jej ciało jest najbardziej odpowiedni dla strawności konstrukcji. Ale ta okoliczność jest najważniejszą wadą mięsa rybiego do długoterminowego przechowywania, ponieważ ze względu na ich niestabilność, wyroby rybne znacznie szybciej zepsute. Od niepamiętnych czasów nasi przodkowie byli w stanie zbadać różne technologie jest pusty, w tym najbardziej prosty i dostępny jest solenia ryb, ponieważ nie wymaga żadnego – żadnego znaczącego kosztu lub sprzętu technicznego, ani w celu ułatwienia tego produkty procesu, głównym z którym w tym przypadku jest normalne sól.

Niemniej jednak, sterylność procesu solenia wymaga szczególnej uwagi na wykonawców. Wymagania w stosunku do miski, należy na solenie, zarówno proste i bardzo trudne, ponieważ solanki wykorzystywane w tym przypadku bardzo agresywny akt na materiałach najbardziej odpornych, powodując ich korozję i uczynić bezużyteczną odłowionych ryb. Dlatego lista pojemników, w których możliwe jest przeprowadzenie solenie ograniczone drewniane beczki i emaliowane naczynia, warstwę szkliwa, która nie ma nawet najmniejszej szkody. W tym przypadku, może być tylko selektywnego solenie ryby tylko te jej gatunku, mięso, który podczas tego procesu „dojrzewa”. Należą do rodziny łososia, śledzia i makreli. W zależności od zawartości soli w produkcie końcowym solenie ryb mogą pochodzić solone (6-10% soli) srednesolenoy (10-14%) i krepkosolenoy (ponad 14%). Tego rodzaju podział ma praktycznego znaczenia, ponieważ w tych ostatnich dwóch przypadkach, marynowane ryba musi namoczyć przed użyciem.

Przepisy solenie ryb są zazwyczaj oferowane różne, szczególnie w odniesieniu przypraw i innych składników stanowiących smakowitość przyszłego produktu. Wspólne dla nich wszystkich jest stosunek soli i czas solenia pracy. Solone wymagać do 150 ° C. soli na kg wagi ciała ryby, z bardziej intensywnym solenia ten stosunek zwiększa się do 300 gr. na kg masy ciała. Ale czas solenia jest bezpośrednio związana z waga każdej ryby są przetwarzane. Małe ryby mogą marynowane i bez wstępnego cięcia, po skorzystaniu z pokoju w naturalnej solanki ucisku w postaci towarów. W tym przypadku, solenie ryb może trwać co najmniej 3 dni. U ryb indywidualnych zwierząt, które mają masę 300 g. powyżej, nie może obyć się bez patroszenia. Sól w tym przypadku konieczne jest wcierać bezpośrednio na tuszy, zwracając szczególną uwagę na zapewnienie, że najwyższą ilość soli spadł bezpośrednio na świeżo pocięte ryb. Dla dużych ryb i czasu solenia znacznie wzrosła. Minimal procesu trawienia trwa 8 dni, ale w niektórych przypadkach może wynieść do dwóch tygodni z rzędu. Sam proces solenia i późniejszego składowania należy przeprowadzić w zimnym pomieszczeniu w temperaturze nie wyższej 10-12˚S. Solenia ryb w solance być sterylna, jeśli z wyjątkiem małej ilości soli w celu Dodaje się azotan amonu, ale nie więcej niż jedną dziesiątą ilości rozpuszczonej soli. Oto przykład przepis roztwór soli powlekania w tym przypraw, która jest znana publicznie jako „ostre”. 100 g. Rozwiązanie: 87,4 g. sól, 2,4 g. pieprz 6,8 g. słodkiej papryki, 0,5 C. kolendry, 0,3 C. goździk, 0,1 C. cynamon, 0,2 C. gałka 0,3 C. imbir, 0,1 C. kardamon, 0,1 C. rozmarynu 2,1 g. azotan, 1,1 g. cukier. Istnieje wiele różnych receptur, a każdy, w razie potrzeby, do siebie, aby go wynaleźć. Ważne w tym voprose- zrobić zbioru świeżych ryb jest bezpieczny dla zdrowia.