209 Shares 8933 views

Petrenko Aleksandr – biografia i twórczość

Fani muzyki pop lat sześćdziesiątych znane nazwisko przez „dobrego młodości”, ale niewielu wie, skąd pochodzi tej grupy i jak pokonał długą drogę do sławy. Petrenko Aleksander był na czele tego zespołu. Jest on jednym z najbardziej cenionych muzyków naszych czasów. Wielu początkujących kompozytorów i wykonawców marzą o coraz klasę mistrzowską w obecnych metrów scenicznych.

Petrenko Aleksandr: biografia

Alexander urodził się rok po wojnie (w 1946 roku), w rodzinie oficera marynarki. Rodzina mieszkała wtedy w Moskwie, ale po pięciu latach przyszły muzyk z rodzicami przeprowadził się do Leningradu. W dziewięciu lat, Alexander rozpoczął naukę muzyki. Uczęszcza lekcje w szkole muzycznej, ucząc się grać na trąbce i uzyskać wiedzę z pierwszej notacji muzycznej. Najbardziej atrakcyjny gatunek Petrenko Aleksander wybrał jazz. Na studiach on panami na puzonie, a równolegle trwa korepetycji z Leningradu muzyków.
Muzyka tak zafascynowała go, że w 19 lat, młody człowiek przeniósł się do Doniecka do brata Igora, gdzie rozpoczął pracę w Filharmonii. Był prowadzenie i edukacja chóralny, który był bardzo pomocny z urządzeniem. Podczas swojego życia, prowadził wiele zespołów, a nawet grać rolę nauczyciela. Niestety, Alexander mieszkał w Doniecku długo, bardzo szybko, był odwiedzany przez ideą stworzenia zespół i wyjechał do Leningradu, do moich przyjaciół.

Pierwszy VIA ZSRR

Jednak najbardziej popularne Petrenko Aleksandr otrzymał jako jeden z uczestników pierwszego zespołu wokalno-instrumentalne, gdzie grał na gitarze i występował jako wokalista. Na kreatywnym muzykiem silnym wpływem jazzu. Słuchali i rejestrowane zachodnią grupę do odegrania w tym gatunku. Pierwszy skład zespołu rozwinął stylu angielskiego zespołu The Beatles.
Zgromadzeni zespół w Leningradzie, gdzie Alexander szybko wrócił z Doniecka. Chłopcy przyciągają studentów z Instytutu Inżynierii Radiowej. Zebrali sprzęt do nagrywania i działać jako inżynierowie dźwięku. Aby zarobić pieniądze hobby chłopców zaczął występować w kawiarni, ich repertuar składał się z zachodnich motywy. Później stworzyli program koncertowy i uczynił go w Filharmonii Doniecka. Od tego momentu rozpoczęła się era VIA i profesjonalną pracę Alexander jako członek zespołu.

Co robi teraz muzyk

Petrenko Aleksandr w swoim życiu pracował z wieloma znanymi artystami, takimi jak Edward Gil i Edita Peha. Na jednej scenie występował z pączkowania Yuriem Antonovym, który był również członkiem VIA. Alexander jest jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów i aranżerów. Nie tak dawno temu profesjonalnym muzykiem powiedział rocznica – 50 lat na scenie.

Obecnie jest zaangażowany w szkolenie młodzieży. W tym celu założył studio, które mogą być przeszkoleni każde dziecko. Nie ma profesjonalny konkurencja i wybór. Edukacja Alexander jest od października do maja. Dzieci zazwyczaj nie posiadają podstawowych umiejętności gry, uczą się wszystkiego od podstaw, więc harmonogram studio jest przedmiotem obowiązkowym w notacji muzycznej.