773 Shares 4250 views

Jak skonfigurować drukarkę

Jeśli technika jest, aby wydrukować dokument nie powiedzie, trzeba zrozumieć, w jaki sposób skonfigurować drukarkę po ustaleniu przyczyny problemu. Czasami może to być trudne, aby laik. Proponowany materiał w artykule jest zaprojektowany, aby pomóc i zaproponować plan działania w różnych sytuacjach.

Eliminacja awarii drukarki

Częstym problemem sprzętu biurowego można pamiętać o drukarce, która, pomimo działania zewnętrznego, przestaje drukować dokumenty. Aby to funkcja wymaga odblokowania. Aby to zrobić za pomocą przycisku „Start”, aby wejść do menu i wybierz „Panel sterowania”, aw nim – „Drukarki i faksy”. Mysz -Kliknij na ikonę drukarki przy użyciu odpowiedniego klucza.

Jeśli istnieje polecenie o nazwie „wznowić drukowanie”, co oznacza zawieszenie wysyłania drukowanych dokumentów w menu wynikających. Wartość ta będzie w stanie drukarki pod jego ikonę w folderze. Spójrzmy teraz, jak skonfigurować drukarkę tak, aby mógł pracować. Aby odblokować wysyłanie dokumentów do druku, należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na pasku stanu. Po wybraniu polecenia „Opóźniony Drukuj” w statusie urządzenia będą gotowe środki „niepodłączony” i urządzenie nie będzie drukować dokumenty. Następnie z menu podręcznego wybierz drukarkę on-line, a następnie kliknij przycisk myszy. Spowoduje to status „gotowy”.

Po podłączeniu do komputera urządzenie w pytaniu może mieć swoje własne problemy. Więc zanim można być pytanie: jak skonfigurować drukarkę, jeśli nie istnieją żadne sterowniki dla niego? Zazwyczaj, przy czym urządzenie w zestawie przymocowany dysk. Jeśli nie, możesz surfować po Internecie i pobrać sterowniki ze strony producenta, zwracając uwagę na markę urządzenia i jego zgodności z systemem operacyjnym komputera.

Konfigurowanie drukarki sieciowej

Najczęściej w biurach i instytucjach integracji komputerów w sieci lokalnej. Drukarka, jak najczęściej urządzenie do wyświetlania informacji, stosowane w takich systemach, a czasami nie w jednym formularzu. Aby zrozumieć, w jaki sposób skonfigurować drukarkę sieciową, rozważmy następujący przykład.

Drukarka w sieci lokalnej mogą być wprowadzane do niej jako niezależny obiekt, i to ma swoje własne ustawienia monitora i klucze. Urządzenia do drukowania, lub podłączyć do komputera za pośrednictwem portu LPT, lub poprzez USB. Drukarka, która jest odrębnym przedstawiciel sieci, przypisany adres IP.

Aby skonfigurować drukarkę w sieci, musi on być podłączony do niego bezpośrednio, lub jest on podłączony do komputera i ustawić powszechnego dostępu do niego. Tutaj konieczne jest, aby działać w taki sam sposób, jak w przypadku podłączenia drukarki lokalnej. Urządzenie jest podłączone do komputera, należy zainstalować sterownik. Wprowadzanie przycisku „Start” menu, trzeba znaleźć w „Panelu sterowania”, „Drukarki i faksy”. Nie będzie lista wszystkich urządzeń, które są podłączone do danego komputera. Wybierz ikonę urządzenia pożądany, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu „Udostępnianie”. W nowym oknie należy wybrać zakładkę „Access”. Przełącznik musi być zainstalowany na wspólną drukarkę. W nowym oknie, możliwe jest, aby zdefiniować nową nazwę, która będzie widoczna dla wszystkich uczestników sieci. Najlepiej jest, aby urządzenie to drukarkę domyślną, aby nie patrzeć na niego za każdym razem z ogólnej listy i bezpośrednio wydrukować pliki.

Wielu ludzi zmierzyć się z problemem, jak skonfigurować drukarkę do wysyłania dokumentów do drukowania z komputera, na którym stoi system operacyjny Windows 7 na drukarce podłączonej do urządzenia z systemem Windows XP. W przypadku urządzenia do podziału. Ponadto konieczne jest, aby określić nazwę. Otwieranie panelu „Sieć i Internet”, sprawdź, czy drukarka sieciowa jest widoczna z XP. Następnie kliknij na link „Przegląd komputerów w sieci.” Konieczne jest, aby znaleźć nazwę komputera, na którym system operacyjny Windows XP. Zgodnie z nią, kliknij dwukrotnie myszą. Wybierz z piskiem drukarka i kliknij prawym przyciskiem myszy na pozycji „Połącz”.