306 Shares 4807 views

Siatkówka, jego anatomiczne i funkcjonalne.

Siatkówki lub siatkówką (siatkówki), stanowi wewnętrzna leżącego po naczyniówki oka. Jego wyjątkowość ekstremalny polega na tym, że istnieją trzy neuron obwodowy, z którego cała informacja wizualna postrzegane przez oko przechodzi do mózgu, który otrzymuje ostateczne leczenie i przekształcenie w pamiętnych obrazów wizualnych. Ze względu na siatkówce całego narządu wzroku może być utożsamiane do skomplikowanej i wysoce zróżnicowanych struktur śródmózgowych.

Siatkówki jest bardzo skomplikowane i specyficzną strukturę. Posiada ultra-cienką konstrukcję, ale histologicznie jeszcze odróżnić dziesięć różnych warstw w swojej strukturze. Pierwszy z nich, który graniczy ze średnią powłoki oczach przedstawiony nabłonka barwnikowego. Zawiera dużą liczbę melanocytów produkujących melaninę, że. W wyniku warstwy pigmentu jest svetovosprinimayuschaya części gałki ocznej. Jest to pierwszy neuron. On jest reprezentowany przez konkretne fotoreceptorów. Każdy z nich ma określoną funkcję. Tak więc, ramiona są odpowiedzialne za powstawanie po zmroku, a jednostka stożka – do postrzegania koloru i jasności. Że występują one co drugi reakcję światła. Druga i trzecia warstwa umieszczone neuronów komórek dwubiegunowych i zwoju, odpowiednio. Od cech anatomicznych błon siatkówki należy zauważyć projekcję jej nerwu wzrokowego i plamki. W rejonie tarczy nerwu wzrokowego jest tak zwany „martwym punkcie”. Jest to całkowicie indeferentno na pobudzenie świetlne, jak nie ma komórki fotoreceptorów. Bardzo jasny obraz oka ludzkiego stanowi główne fossa (plamki żółtej), regionu, w którym gęstość stożków tylko przewraca. Plamka anatomowie zwane „pit”, ponieważ w tym miejscu otsutsvuyut czterech warstw siatkówki.

Siatkówka w normalnym, zdrowym oku winny być dopasowane do bazowego naczyniówki, jej warstwa zewnętrzna, określane jako szklistego płyty lub błoną Brucha. W przypadkach, gdy ten warunek jest łamane, oko, prędzej czy później, samoistnie lub pod wpływem pewnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, to może się zdarzyć abruption. Jest to najbardziej straszny stan wyjątkowy i do narządu wzroku, które mogą trwale pozbawić osobę zdolność widzenia. Miękkie, ale nie mniej niebezpieczny stan jest uważany za siatkówki oderwać wzroku. Występuje on w momencie największego przerzedzenia. Niektórzy pacjenci mogą nie zauważyć łzy, bo są małe i mogą znajdować się daleko od miejsca, które jest odpowiedzialne za wyraźnych i ostrych zdjęć obiektów na siatkówce. Do najczęstszych złamań występuje, gdy pacjent w historii okulistyki istnieje zwyrodnienie siatkówki. Na przykład, w wysokim stopniu krótkowzroczności, lub jak to jest nazywane w ludzi, krótkowzroczność, setchaka pacjenta, ze względu na duży rozmiar gałki ocznej mocno rozciągnięty, staje się on kruchy i bardzo cienkie. W takim zaburzonym dopływu krwi do siatkówki i żywienia. Dlatego wszelkie wpływy z zewnątrz (uderzenie w głowę, nadmierne ćwiczenia fizyczne, które zwiększają ciśnienie wzmocnione wstrząsanie) może doprowadzić do pęknięcia i czasami oderwanie siatkówki. Leczenie powinno być przeprowadzone natychmiast, ponieważ istnieje szansa, aby przywrócić funkcjonalność siatkówki. W przypadku odłączenia pacjenta wymaga leżenia w łóżku i spokój. Niewielki oddział Fresh może samodzielnie przejść do ich pierwotnej lokalizacji. W przypadkach, gdy nie ma nadziei dla samoleczenia, leczenie chirurgiczne jest wymagane – uszczelnianie twardówki lub szklistą operacji. Siatkówki, w których nastąpiła przerwa może być przywrócony laserowej koagulacji części szczeliny.