461 Shares 1151 views

Czas trwania życia psów. Średnia długość życia ras psów

Pies prawie zawsze staje się prawie pełnoprawnym członkiem rodziny. A gospodarze w tym przypadku zawsze interesuje się długość życia psów. Po przegranej faworyta, dla którego stał się centrum wszechświata, to jest bardzo bolesne. O ile zwierzęta żyją, a co określa czas trwania ich życia, a dziś będziemy rozmawiać.

Wybór szczeniaka

Jeśli zdecydujesz się mieć psa w domu, a nie wybierać szczeniaka i hodowcy. Pamiętaj, że dzieci są zabawny i czuły, ale nie wszystkie w tym samym czasie są w stanie pochwalić się dobrym zdrowiem. I to właśnie od tego czynnika zależy od tego jak długo pies będzie twoim najwierniejszym przyjacielem.

Średnia długość życia psów powstaje w łonie matki. Rozszerz genetycznie wrodzoną wieku może tylko krótko, ale krój – proste. Jeżeli hodowca nie przestrzega podstawowych zasad dobrostanu zwierząt, a potem żadnych sztuczek przyszłych właścicieli szczeniąt nie pomaga im żyć długo.

Czynniki, które mogą wpływać na ilość lat psów

Przeciętny czas trwania życia psów zależy nie tylko rozmnażać. Obecnie Piłki domowych i Bobby żyją średnio 12,8 lat. Psy żyją znacznie dłużej, a to ze względu na poprawę jakości opieki, a także żywności i zwierząt.

Więc, co wpływa na długość życia psów?

Miniaturowe psy żyją dłużej niż 1,5 razy największych jednostek. Wyjaśnienie tego jest dość prosta: aby utrzymać fizjologiczne funkcje organizmu dużego psa spędza dużo więcej energii. Na przykład, częstość akcji serca u psów bardziej intensywna niż małego Chihuahua.

Na czas trwania życia wpływa również płeć zwierzęcia. Suki żyją dłużej niż mężczyźni za kilka lat.

Kastracja czy sterylizacja psa pozbawiona pewnych przyjemności, ale znacznie przedłużyć jej życie. W przypadku nieleczonych zwierząt często rozwija raka i innych chorób układu rozrodczego.

Prawidłowo dobrane dieta odgrywa również dużą rolę. feed jakości ze zrównoważonym składzie, dodać ulubioną parę lat szczęśliwego życia.

Zdrowy styl życia nie powinny prowadzić wyłącznie do osoby. Pies w tym względzie nie jest wyjątkiem. Długie spacery, dobre jedzenie przedłużyć żywotność swojego zwierzaka. Badania kontrolne weterynaryjne pomóc zapobiec wielu śmiertelnych chorób zwierzęcych.

Jaka jest długość życia bezdomnego kundla?

psy uliczne, niestety, umierają, zanim dotrą do starości. Wiele czynników przyczynia się do tego. I to jest przede wszystkim złym odżywianiem, jak żywność, ekstrakt zwierząt, grzebiąc w dumpsters.

Bezpański pies przez cały rok znajduje się na wolnym powietrzu, niezależnie od pory roku, a to również nie dodaje do psa zdrowia.

Psy prowadzące życie ulicy, często chorują. Szczególnie dużo zwierząt umiera w wyniku zakażenia wirusem nosówki. Jest to niebezpieczna choroba, która spowodowała śmierć wielu bezdomnych zwierząt. Psy domowe dostać go zaszczepić.

Bezpański pies, co do zasady, nie czystej krwi zwierzęcia lub byłoby poprawne powiedzieć, pół-rasa pochodzi ze skrzyżowania różnych ras. I średnia liczba lat przeżytych Mestizo, zależy od rasy rodziców.

Żywotność psów różnych ras

Przy wyborze przyszłego futrzany członka rodziny musi pamiętać, że wygląd – to nie jest najważniejsze. Psy rasowe, które są najbliżej naturalnego wyglądu anatomii, żyją dłużej niż ich niestandardowych krewnych wygląd.

Ale wszystkie reguły istnieją wyjątki. Więc chuhuahua niemowlęce są prawdziwymi stulatków. Ich średnia długość życia wynosi 15 lat. Oczywiście, wszystko zależy od właściciela i warunków, które stworzy psa.

Pies rasy Akin Inu (zagrał rolę Hachiko psa tej rasy) zadowoli hosta od lat 10 do 14.

Miniaturowy toyterery, które tak lubi pięknych dziewczyn ubrać i zabrać ze sobą wszędzie, jak piękna torebka, może żyć nawet do 15 lat. Ale z należytą starannością i dobrym dziedziczności czasami ustawić rekordy, zanim dotrą do 25 lat.

Psy rodowodowe husky nawet na 14 lat pozostają w dobrej kondycji fizycznej i mogą żyć przez ćwierć wieku. Ale bokserzy mają dość krótką żywotność – zaledwie 10 lat.

Przyszłych właścicieli, aby pamiętać,

Przy wyborze psa powinien zatrzymać uwagę na skałach najbliżej naturalnego umysłu. Zatem, płaski pysk, duże oczy i krzywe nogi doda niezwykłego zwierzęcia, ale zmniejszy jego żywotność.

Średnia długość życia może również zależeć od takich rzeczy jak kolor oczu. Pies z pięknymi niebieskimi oczami mogą być całkowicie głuchy, a podczas spaceru z psem nie słyszy zbliżający się samochód. Rezultat – śmierć.

Jak przedłużyć żywotność swojego zwierzaka

Żywotność psów zależy przede wszystkim na diecie zwierząt. Karma pies musi być prawidłowa, a do tego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wagę, wiek, jak również rytm swojego życia.

Co do karmy (naturalna żywność i sucha karma), istnieje potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jeśli nie jest to możliwe, to trzeba pamiętać, że nagłe przejście z jednego rodzaju pożywienia do drugiego nie jest dozwolone.

Słodycze, tłuszczowych i smażone potrawy są absolutnie zabronione psy.

Przedłużyć życie psów pomóc i długie spacery. Po tym wszystkim, ruch – to życie. Ponadto, zwierzę zawsze będzie na naszych palcach.

rodzina pies, gdzie mieszka, automatycznie staje się jego stado. Istotne jest to, że zwierzę nie czuje się jak wyrzutek. Pozostawić zwierzę do wzięcia udziału w swoim życiu: bawić się z nim, zabierz ją ze sobą na jogging, aby odpocząć. Stan psychiczny zwierzęcia odgrywa także nie mniej ważne niż dobre jedzenie.

I, oczywiście, kochający właściciel trzeba monitorować stan swojego zwierzaka. Pies trzeba jechać do rutynowych kontroli w weterynaryjnych Clinic, szczepieniach, a więc umieścić. D.

Pamiętaj, że przedstawiciele dużych skał 7-8 lat stały się prawdziwymi oldies. Ale w tym wieku, że kocham Cię nie mniej, niż gdy byli szczenięta. Wez je równie starannie.

W ogóle, zwierzę po prostu trzeba kochać – i to będzie żyć długo i szczęśliwe życie.