669 Shares 4341 views

Ciekawy hol wejściowy dla małego korytarza

Pierwsze wrażenie, jakie mamy na temat mieszkania, gdy wchodzimy do tego, w dużej mierze zależy od korytarza. Cóż, jeśli jest duże i przestronne, ale co jeśli jego rola odgrywa mały i ciemny korytarz?


Ten problem przestanie być istotny dla Ciebie, jeśli korytarz jest właściwie oprawiony. Przede wszystkim pozbądź się wbudowanych szafek i mezzanin. Piękna szafa z otwartymi wieszakami doda dodatkową przestrzeń i objętość do pokoju. Korytarz małego korytarza nie powinien obejmować dużej szafy. Podnieś mały stojak na buty w kształcie kciuków, na którym zawsze możesz wsunąć kluczyki lub założyć torbę.

Najczęściej nasi rodacy wolą zainstalować w takich pokojach szafę wnękową lub zestaw, zwaną "przedpokojem". Meble dla małego korytarza to kombinacja kilku przedmiotów: półek, wieszaków, stojaków na buty. Im mniejszy korytarz, tym bardziej celowe jest przechowywanie odzieży zewnętrznej na otwartej szufladzie, a nie w zamkniętej szafce. Zajmuje dużo mniej miejsca, więc pokój wygląda bardziej przestronnie.

Dobre oświetlenie jest bardzo ważne dla tak złożonego pokoju. Powinno być jednolite i jasne. Najjaśniejsza lampa musi znajdować się nad lustrem. W ten sposób jasno widać szczegóły garderoby. I światło, które odbija się od lustra, rozświetli całą przestrzeń. Sala wejściowa dla małego korytarza potrzebuje dodatkowego oświetlenia. Oddzielne detale wnętrza mogą być wyposażone w własne lampy. Małe żarówki, zamontowane w górnej płycie mebli, wyglądają stylowo.

Wielu właścicieli małych mieszkań zajmuje się kwestią, jaka powinna być sala wejściowa dla małego korytarza. Jak umieścić meble, aby było jak najbardziej funkcjonalne? Powinieneś wiedzieć, że korytarz małego korytarza, wykonany jasnymi, nie zawsze wygląda atrakcyjnie i oryginalnie. Lepiej zwrócić uwagę na meble bardziej nasycone kolory, być może nawet na rysunkach.

W takim małym pomieszczeniu potrzebujesz tylko lusterek – pomogą wizualnie rozwinąć przestrzeń. Jest ich wiele odmian. Lustro może być małe, na zawiasach lub duże – na zewnątrz. Ta ostatnia opcja jest niepożądana w mieszkaniu, w którym są dzieci (ze względów bezpieczeństwa). Pod lustrem zawiasu umieść budzik lub komodę.

Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie korytarz małego korytarza narożnego. Takie zestawy są dobre, ponieważ można układać niektóre elementy, jego elementy, w narożach. Jednocześnie można zaoszczędzić miejsce. Szczególnie cenione meble łączące wielofunkcyjność i zwartość. Szafka na małym korytarzu powinna być płytka – nie więcej niż 40 cm, bez dodatkowego wystroju, ostre narożniki.

Dla małego i wąskiego korytarza optymalny schemat jest gładkim, białym sufitem, mlecznym, beżowym, żółtym, szarym lub jasnozielonym. W tym pomieszczeniu powinno być bardzo mało szczegółów dekoracyjnych – waz, półek i innych ozdób.