598 Shares 1986 views

Świerk inwersja: krótki opis, sadzenie i pielęgnacja

Dziś iglaki są coraz częściej wykorzystywane w kształtowaniu krajobrazu obszarów podmiejskich. Wynika to z faktu, że ich korony pozostają niezmienione w gorący ciepła, aw najcięższych mrozów. W ostatnich latach jednym z najbardziej pospolitych gatunków drzew zimozielonych są świerk inwersja. Ta wspaniała roślina jest w stanie nie tylko dowiedzieć się wszystkie pozytywne aspekty ich krewnych, ale także, aby uzyskać ją.

Whitewood inwersja

W naszym regionie jest to wiecznie zielone drzewo zaczęła zdobywać popularność w ostatnim czasie. Jednak niewiele ponad dziesięć lat to zdobył serca wielu ludzi w Rosji. A wszystko dlatego, że inwersja świerk jest bardzo niesamowite kształt korony. Że ona jest jedna karta powołanie, za pośrednictwem którego będą uczyć się drzewo na świecie.

Jednak, aby używać słowa „Korona” w konwencjonalnym sensie jest źle. Po tym wszystkim, to jest utworzone sztucznie, wiązanie lub sadzenie pędów świerkowych. W tym przypadku, drzewo nie jest głównym tułowia, dlatego musimy korzystać ze wsparcia przewodnik lub wzmocnić jedną z wielu pędów.

Warto zauważyć, że świerk inwersja rzadko osiąga wysokość ponad 8 metrów. Co więcej, wiele z drzew zamrozić na około 6 metrów. Średnica „crown”, mieści się w zakresie od 2-2,5 m. Ale często ogrodnicy zdecydować jak duża, aby rozwijać swoje drzewo. Korzyść na to jest bardzo proste, wystarczy w czasie, aby odciąć nadmiar pędów. Jak dla igły, a następnie onaya to świerk ciemnozielona, z bardzo gęstego rozmieszczenia igieł.

Sadzonki i sadzenie drzew

Sprzedam świerk inwersji może być sklep ogrodniczy. Najlepiej jest wziąć te rośliny, które są sprzedawane w doniczkach. Wynika to z faktu, że to drzewo będzie mocniej zakorzenione, a oni mogą zakorzenić się w nowym kraju. Ponadto zasadzić sadzonka może być w dowolnym momencie, bez obawy o to, co będzie więdną z braku składników odżywczych.

Roślina, roślina ta jest lepsza w środku wiosny. To właśnie w tym okresie w glebie występują najbardziej korzystne dla procesów wzrostowych. Jednak w razie potrzeby można to zrobić w innym czasie. Najważniejsze jest to, aby zapewnić młodemu jodła odpowiednią ilość wilgoci w pierwszym tygodniu jej nowego życia.

Świerk inwersja: opis opiece nad nią

Inwersja trwa jako zdumiewającą gorącem i zimnem. Uwielbia dobrze oświetlone miejsce, półcień hamuje jej wzrost. Średnio jeden rok dodaje roślinie 15-25 cm wysokości, ale w dobrej ziemi, a nawet więcej.

Ona toleruje piaszczystą glebę i słony. Ale doświadczeni ogrodnicy zalecane do nakładania głównego pnia małego kręgu siana, tak że zachowuje wilgoć przez długi czas. Powinno być także co najmniej raz na kilka lat, do zapłodnienia ekstraktów odżywczych gleby, co może sprawić, lub kupić w sklepie.

Wśród chorób najbardziej niebezpieczne choroby grzybicze, który wpływa nie tylko igły, ale sami pędów. Przy najmniejszym objawów takiej infekcji powinna być stosowane środki dezynfekcyjne. A jeśli to tylko możliwe, lepiej jest przeprowadzenie okresowych prac konserwacyjnych.