457 Shares 6956 views

Pitnej po sporcie. Alkohol i sport: mity i rzeczywistość

Każdy człowiek jest kowalem własnego szczęścia: ktoś wybiera zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku, niektóre hałaśliwych firm, barów i dyskotek, a niektórzy wolą duchowy rozwój fizyczny.

motywacja

Współczesne społeczeństwo jest przeciążony ze szkodliwym wpływem odpadów przemysłowych, zły ekologii i stresu. Naturalną reakcją na tego rodzaju presją będzie chęć odpocząć i zregenerować. Tak więc, przechodząc do zespołu, ludzie często znaleźć ujście w alkoholu, który jest uważany za panaceum na zmęczenie, a pojedynczo lub w małych grupach preferują bardziej użyteczną rozrywkę – gry sportowe. Często jednak i one nie przeszkadza w użyciu alkoholu po sporcie, biorąc pod uwagę, że jest to świetny relaks ośrodek.

Wpływ alkoholu na organizm

Alkohol wpływa na organizm w sposób następujący:

 • To spowalnia szybkość reakcji i pogarszającej koordynacji, która jest niezbędna w sportach, które wymagają koncentracji. wspinacze profesjonalne i rowerzyści próbują zgodne z prawem „na sucho” podczas treningu sportowego.
 • Zaburzony rytm snu, które są niezwykle ważne dla ożywienia ciała. Łącząc snem sportu i alkoholu, mięśnie sportowca nie odzyskać po treningu, a włókna są po prostu zniszczone.
 • Endurance, ważną częścią życia kulturystów, rowerzystów, narciarzy, pływaków i innych sportowców spada. Przynosi wszelkie wysiłki w szkoleniu na niczym. Alkohol hamuje wytwarzanie glikogenu, dzięki którym organizm nie może pracować na pełnych obrotach i osiągnąć maksymalne rezultaty. Ponadto, uczucie osłabienia po alkoholu również przyczynić się do osiągnięcia maksymalnego stężenia w szkoleniu.
 • Zakłócony bilans wodny i odwodnienie występuje. Ponieważ alkohol (etanol) – substancja toksyczna dla jego organizmu do eliminacji aktywnego używa nerki – filtr główny, który po zwiększenie wydalania płynów prowadzi do odwadniania i zagęszczania krwi towarzyszącym powstawaniu skrzepów krwi, i brak wzrostu mięśni, które muszą również wodę.
 • Ulepszony gromadzeniu się złogów tłuszczowych. Alkohol zawierała około 700 kcal na 100 gramów, a zatem nie białka i węglowodany, konieczne do utrzymania życia organizmu. Oznacza to, że organizm otrzymuje tylko kalorii zamienia tłuszczu bez możliwości wyprzedzania masy mięśniowej. Więc jeśli siedzi na suszenia diety i starają się angażować w trybie rozszerzonym tlenowej i kardio, alkohol złamie swoje aspiracje.
 • Zakłócone hormonów. Ze względu na zawartość wielu napojów alkoholowych estrogen jak substancje, poziom męskiego hormonu – testosteronu zmniejsza się, podczas gdy kobieta – estrogenu wzrasta, tak odważny trapezoidalny kształt nie może pomóc, zamienia się w rodzaj kobiecej z masywnych ud, brzucha i klatki piersiowej.

Ze względu na wpływ alkoholu na organizm, można powiedzieć, że sport i alkohol – to są dwie koncepcje niezgodne.

Młodzi sportowcy często są zainteresowani starszych kolegów na temat wpływu alkoholu na organizm sportowca, coraz przeciwstawne odpowiedzi, tworzą inną perspektywę w tej sprawie.

Alkohol i sport: mity i rzeczywistość

Wśród najważniejszych mitów rozpowszechnionych w społeczeństwie, wyróżnia się:

 1. Butelka piwa po treningu będzie zrelaksować ciało i nie spowoduje szkód. Każdy alkohol zawierający jeszcze niewielką ilość alkoholu, wpływa na tworzenie się tkanki tłuszczowej i wprowadzenie bloków ciała syntezy aminokwasów, glukozy i wyniki daje obiegu, co komplikuje proces regeneracji mięśni. Pitnej po sporcie byłoby zanegować cały proces treningu.
 2. Alkohol pomaga budować masę mięśniową. Dzięki testosteron, męski hormon, możliwy wzrost mięśni oraz nabycie ulgi, a estrogen zawarty w blokach alkoholu męskich hormonów przez hamowanie wzrostu mięśni i odbierając od nich wilgoci usuwania z organizmu alkoholu.
 3. Lepiej, ponieważ alkohol jest niemożliwe. alkohol wysokokaloryczne bez towarzyszące białka i węglowodanów, jest odbierane przez organizm jako część tłuszcz osadza się na ciele. Ponadto, osłabiając metabolizm i wszystkie witaminy i składniki odżywcze nie są wchłaniane, zaburzając syntezę kalorii i promowania zbiór masy tłuszczowej.
 4. Alkohol jest już zawarte w organizmie, co oznacza, że za dużo ich wysokość nie zaszkodzi. W zdrowym organizmie człowieka ma Alkoholowy substancję, która jednak nie przekracza 20-30 ml. Dodanie kolejnych 100-200 ml alkoholu osoba napędza obciążenie wątroby, które, zamiast wytwarzania aminokwasów, zostaną usunięte w wyniku działania toksyny.

Czy szkolenie jest dopuszczalne po wypiciu alkoholu

Wielu sportowców ignorować wpływu napojów alkoholowych na ciele. Zasadniczo, alkohol i sport może być, ale nie jest pożądane, aby połączyć: w celu usunięcia 100 ml alkoholu z ciele dorosłego o wadze około 75 kg, muszą kilka godzin czasu. Aby całkowicie przywrócić funkcje – co najmniej 4-6 godzin, po których można uprawiać sport, ale większość z was nie będzie wyników, ponieważ będzie to uczucie osłabienia, nudności i zawroty głowy. Jedyne, co można zrobić – to ćwiczenia aerobowe, które poprawia pocenie się, dzięki czemu i wyświetlaczy alkoholu. Jednak nie powinna być długa i wyczerpująca: pół godziny na rowerze stacjonarnym lub chodzenie na bieżni będą wystarczające.

Jeśli ilość spożytego alkoholu była dużo bardziej szkolenia jest lepiej wstrzymać się przez 2 dni, dzięki czemu organizm do detoksykacji i rehabilitacji.

Załóżmy faktu, czy alkohol po wysiłku

Jeśli jesteś zawodowym lub poważne ćwiczenia, trzeba wiedzieć, że ożywienie i wzrost mięśni przyczynia się do białka, które nie znajdują się w alkoholu. Oznacza to, że picie alkoholu po sporcie, można zmniejszyć kilka godzin spędzonych w sali, do zera. krążenie krwi, ciało pochodzi z glukozy i estrogeny działają równocześnie, więc nie będzie osiągnąć efekt, który został obliczony.

Wskazówki

Wskazówki dla detoksykacji ciała dla mężczyzn, który łączy sport i alkohol:

 • Odłożyć ćwiczenia po zażyciu alkoholu przez 2 dni, nadal nie przyniosły pożądanych rezultatów.
 • Alkohol nie należy przyjmować po sporcie, mięśnie nie mogą regenerować, więc lepiej odmówić przyjęcia alkoholu w nocy lub po ćwiczeniach.
 • Można pić alkohol bardziej płynny, przywracając równowagę wodną.
 • Konieczne jest szczelnie śniadaniu hamowanie kataboliczne działanie alkoholu.

Wnioski w sprawie zgodności sportu i alkoholu

Dla osób poważnie zaangażowanych w sport i cieszyć się proces wykonywania, alkohol jako sposób na stres to nie jest potrzebne. Ci, którzy chcą się zrelaksować po ciężkim dniu pracy, a następnie iść do szkoły, lekarze zalecamy używać alkoholu, ale jeśli tak się stanie, odczekaj chwilę i nie przeciążać organizmu. Picie po sportowe to nie zaleca się stosowania nikogo. Chwilowa przyjemność zrujnuje wyniki swoich działań i nie przynosi korzyści.

Bądź sportowy i zdrowe!