370 Shares 4681 views

Co to jest cykl menstruatsionny i jakie jest jego trwania?

Życie kobiety nie jest łatwe i obfite z bólu. Narodziny dzieci i miesięcznych cykli menstruacyjnych – jest to, że żaden człowiek nie jest w stanie zrozumieć i przeżyć swoje własne doświadczenia. Na przejawów tego bólu każda kobieta stoi w młodym wieku – Podczas dojrzewania organizmu. A jeśli wcześniej okres ten rozpoczyna się około 14-16 lat, nowoczesne dziewczyny na dzieciństwa poświęca mniej czasu – przyspieszenie doprowadziły do tego, że początek dojrzewania musi teraz średnio 11-13 lat. W tym czasie, to pasuje kolej pierwszej miesiączki, odpowiedzialny i, szczerze mówiąc, straszny przypadek dla każdej dziewczynki i jej matki. Co jest menstruatsionny cykl?

Jak wiecie, wiele procesów zachodzących w życiu człowieka są różne okresowość, czyli są one powtarzane w regularnych odstępach czasu. Najczęściej takie powtórzenie jest dowodem, że organizm działa płynnie i poprawnie. I dla menstruacji damskiej że wizualne potwierdzenie. Występują okresy, podobne do etapów księżyca kalendarzu. Co jest menstruatsionny cykl kobiecego ciała? To jest, w rzeczywistości, powtarzane co miesiąc fazy swojej pracy, co potwierdza, że zdrowie, rozwój dziewczynki i jest zdolny do posiadania potomstwa.

W organizmie kobiety do poczęcia dziecka spełnia specjalny organ – jajo. To łączy się z męskiego nasienia, daje początek nowemu życiu – dziecko w łonie matki. Ovum w organizmie kobiety dojrzewają średnio raz w miesiącu, a następnie oderwana od ściany macicy i usunięto z niego, aby zrobić miejsce dla nowego dojrzewania. To właśnie cykl menstruatsionny – kolejność etapów rozwoju i dojrzewanie oocytów.

Każda kobieta jest ściśle indywidualne. Ponieważ czas trwania menstruatsionnogo cyklu zmienia się w różnych kobiet, co więcej, w trakcie życia pod wpływem wielu czynników, może się różnić. Normalna średnia długość cyklu wynosi od 20 do 35 dni w kalendarzu. Na jego początek jest zazwyczaj dzień, kiedy krwawienie – tzw miesięcznie. Jest to czas, kiedy stary jajko jest usuwany z organizmu, a na jego miejsce nowy początek dojrzewać. Szczyt jego dojrzewania stanowi 14-16 dniowego cyklu. W tym czasie krwawienie miesiączkowe został zatrzymany, a przychodzi najbardziej korzystny okres na poczęcie dziecka. On spada w tym czasie plus lub minus 5 dni w każdym kierunku. Po tym okresie komórka jajowa zaczyna ponownie wydalany z organizmu, a cykl jest zamknięty.

Ponieważ proces ten jest świadectwem zdrowia sferze rozrodczej każdej kobiety, jej niestabilności lub odchylenia od zwykłego przebiegu znakiem awarii w organizmie. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie cyklu indywidualny kalendarz menstruatsionnogo. On szybko wyśledzić problemy.

kobieta wskaźnik zdrowia i jej chęć bycia matką – to menstruatsionny cykl w ogóle. Jego regularność i konsekwencja są najbardziej, że nie jest to ważna cecha, która pozwala mówić o normalnym funkcjonowaniu organizmu i właściwy sposób życia kobiety.