202 Shares 1911 views

Jak zrobić farbę do włosów bez ciemności: praktyczne porady

zmiana koloru włosów może nie tylko specjalną farbą. Aby to zrobić, można użyć naturalnych środków. To, co będziemy omawiać w tym artykule i powiedzieć, jak zrobić ciemne włosy bez farby.

Barwienie przez naturalnych środków

Zalety takiego zabarwienia jest dość oczywista. Po pierwsze, włosy zaczyna się lepiej rozwijać. Po drugie, ich struktura nie jest osłabiona. Po trzecie, witaminy i składniki odżywcze wzmacniają włosy i pozwoli im silniejsza.

Jak zrobić farbę do włosów bez ciemności?

  • Wykorzystanie kory dębu i kawy. Aby przygotować nalewki należy +2 łyżki suchego ekstraktu oraz szkło wrzącej wody. Oczekujemy przez 10-15 minut, a następnie przesączono i rozcieńczono świeżo mocnej kawy. Takie środki powinny być oczyszczone i przemywa płukanki do włosów. Konieczne jest, aby powtórzyć procedurę kilka razy, aby uzyskać ciemniejszy odcień.
  • Kwiatów lipy pomoże nadać włosom ciemniejszy odcień. W celu przygotowania bulionu trzeba 2 łyżek suchych kwiatostanów oraz szkło wrzącej wody. Bulion musi pomieścić około 20 minut na łaźni parowej. Następnie filtrujemy je umieścić na głowie około pół godziny i zmyć.
  • Jak zrobić farbę do włosów bez ciemności? Można również skorzystać z liści orzecha, który jest niezbędny do zalać szklanką wrzącej wody. Nalewka nakłada się na włosy, po jej odpływu, i czekać aż do 15 minut. Następnie umyć włosy pod bieżącą wodą.

Barwienie henna i Basma

Jeśli używasz henna oddzielnie, że włosy staną się czerwone lub złoty kolor, w zależności od pierwotnego koloru włosów. Basma daje im ciemniejszy odcień, z wielokrotnego użytku nawet czarnego. Równie dobrze może być używany razem z henny, jeśli chcesz uzyskać sygnał od ciemnoczerwonej do ciemnobrązowego, jak również indywidualnie. Fundusze te są bardzo popularne, jak rzeczywiście skutecznie barwienia włosów, a dodatkowo ich karmić.

Barwienie z kawą i herbatą

Następujące metody, aby zmienić kolory używane do płukania. Jeśli zastanawiasz się, jak malować bez uczynić ciemne włosy, a potem śmiało eksperymentować z herbatą i kawą. Do przygotowania nabłyszczacza, musimy 5-6 łyżeczek herbaty (jeśli chcemy uzyskać odcień herbata) lub kawę (jeśli jesteśmy zainteresowani w ciemniejszym kolorze) i szklanka wody. Wymieszać składniki i ogrzewa w ciepło po gotowaniu przez 20 minut. W tym samym czasie trzeba trzymać wywar na włosy po jej ochłodzenia. Nawiasem mówiąc, trzeba użyć czarnych baikhovi herbaty. Również dać czerwono-brązowy odcień może być przygotowany w taki sam sposób, chiński czy indyjski. Tak, teraz wiesz jak farbować włosy bez farby. Opisane powyżej sposoby nie tylko proste, ale także użyteczne, w przeciwieństwie do konwencjonalnych sposobów chemicznych. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że ziołowy farbowania włosów może być po raz pierwszy i nie dają pożądany odcień, a to oznacza, że procedura powinna być powtórzona. Oraz utrzymanie koloru należy wykonać kilka razy w miesiącu.