802 Shares 3970 views

Corydoras Štěrba: zawartość w akwarium

W dzisiejszych czasach wielu akwarystów pojawiło ulubiony nazwie Corydoras Štěrba – mały sum pancerny z kallihtovyh rodziny. Ta niezwykła ryba, pochodzi z Brazylii, występuje naturalnie w wielu słodkich wód Ameryki Południowej.

wygląd

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – to kolor i kształt dziwacznego sumów. Wiele gatunków ryb akwariowych są w stanie uderzyć jej niesamowite piękno i oryginalną kolorystykę. Corydoras ale wśród nich wyróżnia. W przeciwieństwie do innych ryb tych gatunków jest bardzo niewielki – to jest nie więcej niż 8 cm korpus ma kształt kołowy i zwęża się do płetwy ogonowej .. W tym przypadku, brzuch pozostaje płaska.

Dość nietypowy jest sum kolor – na ciemnym brązowym tle rozrzucone biały krem z cieniem plamy o tej samej wielkości, ale w zupełnie innym kształcie. Obraz jest umieszczone liniowo na bokach i chaotyczne na plecach i głowie. Najbardziej wyraziste płetwy (jasne pomarańczowe) – na brzuchu i piersi. Spójrz przejrzyste, ale mogą być również prześledzić bitmapę.

Ogon podzielone na dwa listki. Przy ujściu ma wiele wąsów, które działają jako receptory. Są one bardzo pomocne sum w poszukiwaniu pożywienia.

Odróżnić ryby przez seks jest łatwe. Mężczyźni są mniejsze i bardziej delikatna. Te kobiety mają wyraźny okrągły brzuch.

Zawartość w domu

Corydoras Štěrba odnosi stado ryb. Aby dokonać tych mieszkańców akwarium, wskazane jest, aby kupić bezpośrednio od 5 do 10 osób. Są doskonale współpracują i harmonijnie współistnieją ze sobą.

Inną cechą sum jest fakt, że są one dno ryby. Ważne jest, aby dbać że zbiornik był dolna o dużej powierzchni, na tyle duża, może być wydłużony kształt (około 70 cm.). To przyczynia się do normalnego życia zwierząt. Wzrost nie ma znaczenia, ale jest dużo lepiej czuć sum w poniższej zbiornika. Objętości – nie mniej niż 50 litrów. Wraz z pojawieniem się młody lepiej jest zwiększyć, ponieważ ten rodzaj ryby jest bardzo aktywne, potrzebują dużo miejsca do wędrowania.

Dla osób ciepłej wody ma istotne znaczenie odpowiedniej temperaturze. Optimum – 28 ⁰S. Kwasowości – 6-7pH, chociaż niewielkie różnice są dopuszczalne. Unikać ekspozycji na słoną wodę, dowolny chemiczne lub farmaceutyczne – Corydoras Štěrba bardzo wrażliwy na te substancje.

Ponieważ jest to dolny ryb, większą część swojego życia spędzają kopanie w ziemi i szukają pożywienia. Dlatego też ogółem dno najlepiej wlać niewielki ułamek żwir, kamienie i piasek.

Dla komfortu akwarium sum potrzebnych roślinności z szerokimi liśćmi (Echinodorus, Anubias), dobrze ufortyfikowanych z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie może to być wykopane mieszkańców energiczny. Wszystkie rodzaje dekoracji będzie służyć jako schronienie przed ryb żyjących w okolicy. Obszary wolne dolne pomoże wyjaśnić ten wspaniały, zabawny mieszkańców akwarium.

Oddechowe sum wykorzystuje nie tylko skrzela i jelita, ale tak pływać na powierzchni wody, oddychanie tlenem atmosferycznym. Jest to normalne zjawisko nie powinno powodować emocje. Niemniej jednak, mamy jeszcze trzeba napowietrzać.

Zapotrzebowanie na wodę

Bardzo wrażliwe na zmiany w składzie różnych siedliskach Corydoras Štěrba. Zawartość tych ryb w akwarium wymaga stałego monitorowania stanu wód. Jeśli staje się nieodpowiednie, ryby pływają w roślinności, które dociera do powierzchni i rozpocząć przechwytywanie powietrze. W ten sposób wskazują one szereg że procentowa zawartość tlenu zmniejszyła się, a czas wymiany wody, syfon dno i przepłukać filtr.

Kiedy trzeba przenieść ryby do innego akwarium, przenieść je bardzo starannie, mając stworzone odpowiednie warunki do nowego siedliska.

karmienie

Podobnie jak wiele innych rodzajów ryb akwariowych, sum jest bardzo skromny w żywności. Uwielbiają jeść małe skorupiaki, robaki, jak i suchej karmy i roślin. Musisz upewnić się, że dno zawsze było coś do jedzenia. Jeśli istnieje współlokatorów, mogą iść do przodu. W tym przypadku dojść do granulek minusa pomoc.

zgodność

W dzikich sum pancerne żyć w opakowaniach. Spokojne, ciche usposobienie. To samo zachowanie pozostaje w domu. Dobre sąsiedzi zmienniaki plamiste, radushnitsy, rasbora. Corydoras są trochę szkoda, jedząc jajka i smażyć z innymi rybami. Dlatego też, w czasie ich tarła osadza się w osobnym pojemniku. Najważniejsze – aby uniknąć nakładania się z dolną ryb drapieżnych (pielęgnic szermierzy), którzy mogą atakować sum. Ale to jest w stanie wstać dla siebie, jeśli to konieczne (ze względu na ostre kolce, które ma Corydoras Štěrba).

hodowla

Aby uzyskać potomstwo potrzebują osobnego zbiornika. Tarło pobudzają zmiany wody (50%) każdego dnia po obniżeniu jego temperatury o kilka stopni i obfite karmienia żywego pokarmu. Za jedną rundę z kawiorem żeński podsazhivayut kilku samców. Około dzień rozpoczyna tarło.

Wynik zależy od wieku kobiety i siedlisk. W pewnym momencie może zostać przesunięty z 30 do 200 jaj. Po zakończeniu, uczestnicy wrócić do „domu” procesu. Jaja są inkubowane do 7 dni. Akceptowalna temperatura – 25-26 ⁰S. Narybek pływak ma kilka dni. Początkowo żywią się mikrokormom, orzęsków. Później w tym larw krewetek dopasowanie. Fry stają się dojrzałe dopiero po roku.

W dobrych warunkach sum Corydoras Štěrba stanie żyć około ośmiu lat przynosząc wiele pozytywnych emocji do swojego właściciela!