632 Shares 8520 views

Bast konopnej liny lub Chunie

Jeszcze na początku XX wieku, w okresie rosyjskiego przemysłu, lotnictwa i innych gałęzi przemysłu, cudzoziemcy pogardliwie nazywa nasz kraj „lapotnoy”. Trzeba powiedzieć, miał jakieś powody to: przed 30 ubiegłego wieku, niektórzy z mieszkańców nie ma innych butów wyjątkiem łapcie i buty. Sandały – to najstarszy w świecie butów. Nasi przodkowie tysiące lat temu dowiedział swoje rękodzieła wykonane z włókien roślinnych. I tak jak w Rosji i jakie są sandały dzisiaj?

Co w Rosji wplótł łyka

W każdej miejscowości chłopi wplótł sandały. Sandały zostały wykonane z liny konopnej, lipa, wrzos, kory, a nawet włosia. Inny był tkania maszyny – bezpośredni lub skośny, splot rozpoczął skarpety lub, wręcz przeciwnie, za tło. Różni się nawet blok – gdzieś miał dwa klocki – na prawej i lewej nodze, a w niektórych przypadkach tylko jeden (brak wskazówek co do butów). Nawiasem mówiąc, druga opcja wkrótce rozprzestrzenił się po całym miejscu, i łatwiej się kręcić, a drugi Bast nie trzeba wyrzucić, jeśli pierwszy cierpieć.

Najgorsza buty włókniste, niewygodne i mało wiarygodne uważane Koverznev z kory wierzby. Nie w co się ubrać, nawet splot było haniebne. Dubovik nazywa Bast z kory wierzby, ale najbardziej popularnym materiałem był wapno. Pamiętaj powiedzenie: „uproszczoną jako lepki”? Wyrażenie to pozostaje od zawsze, kiedy ludzie usuwane drzewa czyste i wszystko kora kora dalej. Po tym wszystkim, sandały – to krótkotrwały buty. Tygodnik rolnik nosi dwie pary butów łykowych, aw roku rodzina musiała być nie mniejsza niż 150 par.

sandały konopi

Chunie konopi – to specjalny rodzaj buta. Bast konopnej liny przyczepiane często nie dobrej mocnej liny, a od ich resztki, szmaty i pióra. Ponieważ gospodarstwo nie stracił, a żadnej rzemieślników odpadów robi coś pożytecznego. Jednakże, te buty nie są przeznaczone dla ulicy. Bast konopnej liny noszone w domu i rzadko umieścić na ulicy w suchym ciepłej pogody. Uważa się, że nazwa „Chunie” jest pochodzenia fińskiego, jak Finowie w Rosji zwanych „Chukhnov”.

nowoczesny Chunie

W dzisiejszych czasach ludzie nadal noszą Chunie. Dziś to słowo nazywa Półbuty, składający się z gumowych kaloszach i miękkiej tkaniny górnej, izolowane kalosze lub filcu krótkie buty. To jest cały szereg bardzo różnych butów, które łączy kilka wspólnych cech: to na pewno nie jest moda, niemal bezkształtne, niekiedy nie oddychający (jeśli ta część, która obejmuje stopę, wykonane z gumy), ale dość wygodne. W rzeczywistości, nowoczesny Chunie, podobnie jak ich poprzednicy, są przeznaczone do codziennego noszenia lub do pracy, nie tylko w domu, ale na ulicy.

Jednak łyka konopnej liny można zobaczyć nie tylko w muzeum. Często można znaleźć na półkach sklepów z pamiątkami. Dokonaj łyka konopi może ktoś, kto wie, jak użyć trochę szydełkowe haczyków, a materiał jest o wiele łatwiej znaleźć niż, powiedzmy, obecnego fałszywej łyka dla zwykłych łyka. Chociaż skarpetki nie są odpowiednie, ponieważ są raczej szorstkie i nieprzyjemne. Mimo to nowoczesne kapcie są znacznie lepsze, a Chunie konopie najlepiej nosić do każdego stroju narodowego na wakacje.