682 Shares 4161 views

Jak gotować na szybki i smaczny Lecho w domu

Letcho w domu jest smaczne i pachnące zima preform, które mogą być używane, jako sałatki i jak pikantne przekąski. Należy zauważyć, że przygotowanie takich wariantów konserwy Istnieje wielka różnorodność. Jednakże, poniżej przedstawiamy przepis na podstawie pomidorów i zielonej papryki.

Lecho w domu: prawo składniki

  • Bułgarski pieprz zielony kolor – dwa kg;
  • Marchew duża – pięćset gramów;
  • pomidory dojrzałe czerwone – trzy kg;
  • cebule duże rozmiary – trzy z nich (jeśli nie lubisz ten składnik jest lecho można zrobić bez niego);
  • olej słonecznikowy – pięć lub sześć dużych łyżki;
  • cukier – sto pięćdziesiąt gramów;
  • jodowej soli – dwie duże łyżki (z suwaka);
  • Ocet jabłkowy devyatiprotsentny – dwie duże łyżki;
  • czarny pieprz i inne przyprawy – według uznania.

Lecho w domu: przygotowania warzyw do dalszej ochrony

Trzy kilo dojrzałych czerwonych pomidorów, zielona papryka, dużych rozmiarów i świeżych bulw marchwi należy umyć dobrze gorącą wodą i, jeśli to konieczne, uwolnić je ze skóry i łodyg. Następnie, pomidory wymagane szlifierki szlifować Blender, a następnie umieścić je w dużym basenie szkliwa. Następnie trzeba pokroić na cztery lub sześć plasterki papryki, zetrzeć marchewkę dzięki dużej tarce, cebulę i pokrojone na pół pierścieni.

Jak gotować lecho: obróbka cieplna

Gdy wszystkie składniki są umyte i rozdrobnione, należy natychmiast rozpocząć obróbkę cieplną. pulpa pomidorowa należy umieścić na średnim ogniu w dorzeczu szkliwa. Raz zgniecione pomidory gotować, chcą dodać świeże marchewki starte i gotować przez około pięć do siedmiu minut. Obok produktu na bazie warzyw należy wlać cebulę i paprykę. Zaleca się gotować około piętnastu minut, a następnie dodać do niej sto pięćdziesiąt gramów cukru, dwie duże łyżki soli jodowanej, wszystkie przyprawy do smaku i pięćdziesiąt mililitrów oleju słonecznikowego.

Lecho w domu: ostatni etap w przygotowaniu

Gdy wszystkie składniki są rozplanowane w misce emaliowanej, sałatki zaleca się gotować kilka minut, a następnie dodać dwie duże łyżki octu jabłkowego devyatiprotsentnogo i starannie wymieszać.

Sałatka lecho: proces konserwowania

Gotową smaku przekąska powinna być w pełnym rozprzestrzeniania małych słoików, które wymagają wstępnie wysterylizowanych nad parą lub za pomocą wrzącej wody. Następnie naczynia muszą być wypełnione pokrywę rolki, odwrócił się do góry nogami i szczelnie owinąć koc lub inne ciepłe ubrania. Jest to szczególnie godne uwagi , że w ten sposób wytrzymać Lecho ciepło zalecaną o jeden lub dwa dni. Następnie Konserwy sałatka z pomidorów i papryki należy umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu (piwnica, piwnica, zamrażarki i tym podobne. D.). Home lecho jest pożądane, aby użyć do innych celów, dopiero po dwóch lub trzech miesięcy.