807 Shares 9320 views

Dobrze wolne ręce sprzęt. Ręczne wiercenie i montaż

Wszelkie podmiejski obszar, prywatne lub kraju pochodzenia musi być zaopatrzona w wodę. Bez wody nie mogą rosnąć większość upraw. W przypadku braku wilgoci roślina schnie po prostu nie podobać właścicielom soczysty i smaczny zbiorów. Dlatego odwiert w letnim domku koniecznie musi być obecny. W chwili obecnej istnieją proste sposoby wiercenia, które nie wymagają użycia kosztownego sprzętu wiertniczego.

wiercenie Podręcznik – prawdziwa okazja, aby dostać wodę, która jest niezbędna do życia, bez użycia ciężkich urządzeń wiertniczych. Zazwyczaj istnieją sytuacje, w których tworzenie odwiertów na terenie kraju za pomocą specjalnego urządzenia niemożliwe.

Może się to zdarzyć z kilku powodów. Na przykład, wąska przestrzeń, która może powstać z powodu gęstej budowy domów, jak również niekorzystne warunki terenowe i inne okoliczności. Jeśli był jeden z tych przypadków, należy użyć budowę studni ręcznie.

Wiele osób pyta: jak minął dwóch studni do wody własnymi rękami? Jest to dość ciężka praca fizyczna, a trudno zarządzać jedną osobę z nim. Dlatego konieczne jest, aby dbać o pomocy, które można zapytać znajomych lub sąsiadów w daczy.

Studnia pod ręką

Do budowy jest używany różnorodne technologie. Z kolei źródłem ożywiającym jest podzielone na typy:

  1. Budowa studni. Metoda ta jest odpowiednia w przypadku, gdy w pobliżu obszar podmiejski mieć dobrą sprężynę. Ze względu na ciśnienie odwiertu może zawierać dwa metr sześcienny pobudzający wilgoci.
  2. studnie przelewowe. Aby utworzyć muszą być zanurzone rury o średnicy 100 mm do głębokości 30 m. Zanurzenie przeprowadza się za pomocą śruby. Na końcu takiej rury jest zainstalowany siatki nierdzewnej, który służy do opóźniania drobne i grube frakcji piasku na głębokość, na ogół od 10 do 50 metrów. Kiedy poprawnie wykonany odwiert może służyć dłużej niż 10 lat.
  3. Bezfiltrovaya. W celu uzyskania wody niezbędnej do zanurzenia porowaty kamień wapienny, który może znajdować się na głębokości 50-100 m. Przy prawidłowej instalacji potrwa ponad 45 lat. Na jaką głębokość osobowy skał wapiennych, jest trudna do ustalenia. Dobrze będzie znajdować się na tej samej wysokości co otwór w sąsiednich obszarach podmiejskich. Jednak dane te mogą różnić się od siebie ze względu na nierównomierne pościel gruntu. Pomoc może przyjść obudowę. Stają się one podstawą znanych parametrów z innego terenu, ale z jedną różnicą: muszą one zostać poprawione pod własnym gruncie.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Tak więc, dla szybów wiertniczych potrzebują takich narzędzi:

  • wiertarka;
  • Wiertnica;
  • Wyciągarka;
  • obudowa.

urządzenia fabularne

Pierwszy na liście urządzeń do tworzenia dobrze – wiertnia. Jest on używany do kopania gleby do studni głębinowych. Dzięki takiej konstrukcji, możliwe stało się zanurzać wiertarki na dużych głębokościach. Możliwe jest również przeprowadzenie jej podnoszenia z sztanga. Jeśli zanurzać urządzenia na krótkich dystansach, można dostać je ręcznie, bez użycia wieży.

Co jest żerdzie? Są one wytwarzane z konwencjonalnych rurek, które są połączone ze sobą za pomocą gwintu w rzadkich przypadkach kołków. Do wytwarzania stosuje się dysze do cięcia grubość blachy stalowej o grubości 3 mm. Po ich wytwarzania jest to konieczne do ostrzenia krawędzi dysz. Należy wziąć pod uwagę, że ruch obrotowy mechanizmu wiertła mają do zderzenia z ziemią w kierunku wskazówek zegara.

Rozpocząć proces wiercenia

Budowa studni nie zajmuje dużo czasu i wysiłku. Po pierwsze, trzeba zainstalować wieżę. Znajduje się on w których w przyszłości będzie dobrze na wodzie. Jego wysokość powinna być kilka razy większa niż długość żerdzi wiertniczej. Odbywa się to w celu uczynienia go wyodrębnić wygodny pasek podczas podnoszenia siewnika. Jak zrobić układ studni? Weź bagnetowe łopatę i kopać niewielką ilość gruntów w celu określenia kierunku procesu wiercenia. Dobrze wiertła w pierwszym etapie tworzony jest dość prosta. Pierwszy obrót kroki mogą być wykonywane przez jedną osobę, ale w przyszłości, gdy zanurzony rurę na dużej głębokości, potrzebują pomocy. Aby wyciągnąć wiertło z gleby, trzeba wykonać ruch w lewo. Jeśli nie można usunąć, ponownie powtórzyć procedurę.

Jak wywiercić studnię wody własnymi rękami?

Tym bardziej zanurzony wiertło do ziemi, tym trudniej jest wykonywać ruchy obrotowe. Aby ułatwić wodę procesową praca jest używany, dzięki czemu ziemia jest miękka i promocja – proste. W trakcie pracy, siewnik musi dotrzeć do powierzchni konstrukcji. Odbywa się co dwa stóp i promocji wykorzystywane, aby usunąć z ziemi. Dalsze wiercenie odbywa się na tej samej zasadzie. Zanurzenie i podnoszenia siewnika trwa długo. Dlatego należy starać się wydobyć jak najwięcej ziemi, jak to możliwe.

Proces wiercenie trwa tak długo, jak struktura osiągnie warstwy wodonośnej. Może on być określony jako gleby ekstrakcji. Ponadto konieczne jest, aby dotrzeć do następnej warstwy – nieprzepuszczalne, który przychodzi po warstwie wodonośnej. Aby to zrobić, urządzenie opada jeszcze niżej. Ręczne wiercenie przychodzi do poziomu 20 metrów. Taki proces zapewnienia maksymalnego przepływu wody w niej. Warto zauważyć, że dobrze wykonany własnymi rękami bez sprzętu będzie działać tylko wtedy, gdy zanurzony do pierwszej warstwy wodonośnej. Innym ważnym – pompowania brudnej wody. Dla tych celów, co do zasady, dwa rodzaje zastosowania pompy: manualna i zanurzenie.

Charakterystyka pomp głębinowych

Tego typu urządzenia są przeznaczone do częściowo lub całkowicie zanurzony w wodzie. Że urządzenie może sprawnie działać przez dłuższy czas, jego ciało jest wykonany ze stali nierdzewnej. Głębokie pompy do studzienek są małych rozmiarów, co jest bardzo ważne przy instalacji w ciasnych studzienkach. Ponadto, mają imponującą wydajność. Na zewnątrz pompy jak długi cylinder, zwykle od 0,5 do 3 m. Jest on zaprojektowany specjalnie dla określonej średnicy otworu. Aby go zainstalować, trzeba mieć dodatkowe wyposażenie.

Po ewakuowano kilka łyżki brudnej wody, przemywa położenia wody. Po, że będzie czysty. Jeśli nie, to trzeba użyć wiertarki i zanurzyć się na kilka metrów. No ręce bez sprzętu może być również niezabudowane – używając hydropump lub wiertarki.

Przewód wiertniczy

Ukazał się dobrze z ich rąk, bez sprzętu, konieczne jest, aby zaznaczyć stos skały za pomocą szkła. Jest to ciężkie urządzenie, które wpada do gleby z dużej wysokości (wysokość konstrukcji wiercenia). W celu realizacji tej metody, trzeba zbudować wiertnicy, a także na zakup narzędzi do ziemi usunięto z dołka i kablowa sprzętu. Tak więc, jak w wieży może być konwencjonalnym trzema nogami konstrukcja, która może być wykonana nie tylko z elementów stalowych, ale także z drewnianych bali. Jego wysokość powinna być proporcjonalna do wielkości udaru.

Porozmawiajmy o technologii kablowej wiercenia. Jak już wspomniano wcześniej, proces ten jest oparty na obniżeniu kubka wysokości stosu narzędzia wiertniczego. W tym przypadku, narzędzie napędowe z pęknięć skalnych i oddaje go. Na jego objętości gleby usunięte ze strony przyszłych studni. W przypadku maszyn do bom rury stalowej. Na jej końcu znajduje się element tnący, który przypomina pół obrotu śruby. Narzędzie tnące jest w bezpośrednim kontakcie z glebą. W odległości 0,5 metra od końca stalowej rury jest otwór. Służy do usuwania ziemi wydobyty i w konsekwencji oczyszczania wiercenia szkła. Jej górna część jest przyłączona linę, która jest konieczna do obniżenia walcowniczej przy głębokości, jak również jego odzyskiwanie z powierzchnią wraz z zawartością. Szklanka zawsze powinien zwolnić z ziemi. Wypełnia co 0,5 m.

Cechy r obudowę

Wykopane studnie własnymi rękami bez niezbędnego sprzętu wymaga obudowy. Wykonywana jest przez specjalny rur azbestowo-cementowych całości lub pojedynczych sztuk. Jeśli pracujesz z segmentami, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ich średnicy. Powinny one być takie same, aby kontynuować projektowanie nurkowanie było łatwe i nie stanowią dodatkowe problemy. zaciski rurowe skrzyżowanie muszą być dołączone, które staną się niewidoczny w paski. Zapobiegają one poślizg poszczególnych elementów.

Jaki jest obudowa?

Służy on do zapobiegania strzępieniu ścianach podczas ruchu obrotowego śruby, a także eliminuje zatkaniu odwiertu. Obudowa rur warstwę wierzchnią, przy czym brudna woda jest zła, i zapobiegają jego wejściu do czystego źródła.

zamknięcie

Kiedy studnia jest gotowy na dnie opada rurę stalową z filtrem, który jest dobrze kratownica nie Frakcje drobne i grubsze przepuszczalne, ale również do oczyszczania wody. Następnie jest on stały zacisk. Na tym etapie, kwestia jak wywiercić studnię wody z ich rąk, można uznać za zamknięty.

Ostatnim etapem jest budowa schronu przy pomocy kesonu. Przypomina zapas, który służy do ochrony wpadnięcia do studni jakichkolwiek zanieczyszczeń. Po pewnym czasie, można zauważyć, podnosząc rurkę. Nie jest konieczne, aby martwić się o to, ponieważ jest to naturalny proces, który nie wymaga żadnej interwencji. Poważne zmiany musi być przeprowadzona w przypadku, gdy woda zaczyna się zanieczyszczony piaskiem lub innych gatunków.

aspekty pozytywne i negatywne

Zaletą metody jest to, że wiertło ręcznego dobrze dla wody własnymi rękami absolutnie wszędzie. To pokutuje nie tylko ziemię, ale także niektóre pomieszczenia, takie jak garaż lub kurnika. Jeśli ustawisz źródło wody w każdym pomieszczeniu, właściciel strefie podmiejskiej nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na izolację, a także zakup sprzętu grzewczego. Ponadto, nie jest konieczne stosowanie masywny drogiego sprzętu wiertniczego. Odwiertu, który był zbudowany przez strony może trwać przez różne okresy czasu. Czas pracy zależy od głębokości i częstotliwości użytkowania. Dlatego też takie źródło może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Aby to przedłużyć, trzeba utrzymanie jakości.

Główne wady takiego systemu jest niewielka głębokość, aw niektórych przypadkach – wartość pracy. Tryb ręczny może być kilka razy w procesie mechanicznym. Ponadto takie studnie mogą szybko zostać zatkane, co jest znaczącym problemem.

wynik

Oczywiście, ręczne wiercenie – złożony proces. Ale jest też istotna zaleta – niski koszt eksploatacji. Ponieważ używa własnej siły, zamiast specjalnego sprzętu wiertniczego. Dlatego można stwierdzić, że ta metoda wiercenia studni jest najbardziej popularny ze względu dopuszczalnych wskaźników ekonomicznych.

Tak, my zorientowali się, jak dobrze zrobić.