117 Shares 4128 views

Yuriyu Dolgorukomu Monument w Moskwie. Pomnik Yuriyu Dolgorukomu w Kostroma

Nawet najbardziej zapalonym moskvoved stanie wymienić dokładną liczbę zabytków w stolicy naszego kraju. Rzeźby różnych rozmiarach ozdabiać lub zepsuć nasz kapitał. Są one przeznaczone do legendarnych osobowości i wielkich wydarzeń historycznych. Różnorodność nich tak duży, że niemożliwe jest, aby to wszystko opisać. Z ich cokoły patrzą na przechodniów znanych lekarzy, pilotów, kompozytorów, rewolucjonistów, naukowców, rzeźbiarzy, władców i nawet twórca tego pięknego miasta, które jest nasz kapitał.

Aż do połowy ubiegłego wieku na Tverskaya placu były różne pomniki Moskwie, ale ich los nie był długo przed, jak długo głównego miasta w kraju, zdecydowano nie wspominając o specjalną skalę jej 800-lecia. Po wojnie był to pierwszy festiwal na dużą skalę, które planowane jest także, aby próba generalna do następnego jubjleuszy – trzydziestą rocznicę Rewolucji Październikowej. W tym samym czasie, a pomnik Yuriyu Dolgorukomu w Moskwie powstała, który stoi tu i cieszy oko gości i mieszkańców, jako punkt orientacyjny kapitału.

Trochę historii

Uważa się, że stolica naszego kraju została założona w 1147 roku, ale ta data jest tylko pierwsza wzmianka o niej w kronikach. W rzeczywistości, historycy wiedzieli już, że w tym miejscu nie było wioski przynajmniej dwieście lat przed Dołgorukiego, więc ustalenie jego książę nie mógł. Jedyną tajemnicą nie jest rozwiązany do tej pory – jest budowa osady: czy został on wzniesiony z Yuri, albo wcześniej. Niemniej jednak, termin ten stał się tradycyjnym, a postać Księcia zwrócić szczególną uwagę.

Tworzenie pomnik

Na rok przed obchodami rocznicy wyprawy zamówień Stalina została zorganizowana w stolicy Ukrainy w celu znalezienia szczątków Yuriya Dolgorukogo. Na czele tego był antropolog i archeolog Gerasimov. Zgodnie z ideą głowy państwa, na ceremonii miała się odbyć pogrzebu kurzu. Ale w badaniu w miejscu, które jest uznawane za oficjalne pochówku księcia, okazało się, że było fałszywe.

W tym samym roku ogłoszono konkurs na najlepszy projekt, w którym zabytek Yuriyu Dolgorukomu w Moskwie zostanie wykonany. Pomimo udziału w nim wybitnych rzeźbiarzy kraju, to był najlepszy Orłow, który pracował głównie z grzywny porcelany i tworzyw sztucznych całkowicie zaangażowany w monumentalnej rzeźbie. Do tego projektu rzeźbiarz otrzymał Nagrodę Stalina – najwyższą nagrodę w tym czasie.

Kariera wzrosnąć Orłowej. Legenda o pochodzeniu pomnika

Z osobistym udziałem kariery lidera nieznany artysta zaczął się gwałtownie rozwijać. Stało się to w bardzo krótkim okresie od zakończenia II wojny światowej i początek „na zimno”. Legenda głosi, że podczas trwającej wystawy sztuki ludowej do amerykańskiego ambasadora lubił gliny koguta, autorstwa Orłowa. Mołotow dał mu zabawkę, natomiast autor obiecał go do lokalnego Pałacu Pionierów. Na końcu wystawy Orłow postanowił dowiedzieć się o losie ich tworzenia i napisał list do organizatorów wystawy, ale wynik tej korespondencji nie jest podane. Dlatego Eagles wysłał list z reklamacją do Stalina. Wydarzenia te zbiegły się z pominięciem żelaznej kurtyny i Mołotow wielkim biciem za to, co wybrał radzieckich pionierów amerykańskiego dyplomaty został umieszczony.

Po tym, szef rzeźbiarz oferowane zrobić projekt, w którym zabytek Yuriyu Dolgorukomu w Moskwie zostanie wykonany. Ale ze względu na fakt, że Orłow nie miał doświadczenia, zostały one dołączone do niego i sponsorzy szczep Antropov.

Istnieje również wersja, że autor wygrał konkurs, a jego projekt z zabytków Moskwy (zdjęcie zrobione w artykule) naprawdę był najbardziej udany.

Zatwierdzenie ostatecznej wersji pomnika. Inna legenda

Po dokładnym zbadaniu modelu od lidera pytanie dlaczego książę siedzi na klacz, ogier, który nie dałby wizerunek założyciela męskości kapitału. Z tego powodu autorzy zostali natychmiast wykonane wszelkie niezbędne zmiany. W czasach Chruszczowa, ta historia była rodzajem kontynuacji.

Zaznacz pomnik

Yuriyu Dolgorukomu Monument w Moskwie został założony podczas obchodów 800-lecia stolicy. Pomimo ceremonii odbyła, miasto nie będzie wkrótce zobaczyć pomnik, głównie ze względu na bardzo kłótliwy charakter Orlova. Jego współautorami starał się go przekonać, że nie zawsze jest to małe plastikowe techniki stosowane w monumentalnej sztuki. Ponadto, rzeźbiarz stale starli się z władzami, którzy wbrew swojej woli chciałbym wspomnieć pod pomnikiem rządu radzieckiego, ale tutaj autor bronił swojego punktu widzenia. A finansowanie było niewystarczające z powodu wybuchu w czasie kilku projektów, wśród których była budowa wieżowców Stalina.

Pomnik Jerzy Dołgoruki. odkrycie

W świątecznej atmosferze zaledwie siedem lat od chwili jego powstania, otwarcie pomnika. Wykonana jest w Mytishchi roślin i budżetu miasta, kosztowało pięć i pół miliona rubli. Ponieważ historycy nie mają dokładnych informacji na temat kształtu księcia, dzięki autorom Pojawił się przed nami obraz rosyjskich bohaterów, tarcza jest znakiem Georgiya Pobedonostsa, a na kamizelek kuloodpornych.

Kostroma. Historia powstania

Najbardziej uderzającym i piękne miasto, jeden z przedstawicieli Golden Ring kraju, w tym starożytnych miast naszego kraju, jest Kostroma. Po zaledwie pięciu latach od założenia przyszłej stolicy został wzniesiony nad Wołgą dzięki Yuriyu Dolgorukomu. On zaproponował wersję wielkiego historyka Tatishchev, który powiązany zdarzenia do energicznego działania księcia w północno-wschodniej części kraju. Położył miasto podczas trasa w ziemi Yuri Kazan Bułgarzy. Ale dowody wskazujące na faktach, nie jest, jak nie ma uzasadnienia, a inne wersje Edukacji.

Naukowcy wciąż nie mogą dojść do porozumienia co do pochodzenia nazwy miasta. Być może pochodzi od nazwy rzeki ognisku, na którym stoi to rozliczenie. Ale wraz z tym, istnieją inne hipotezy.

Do tej pory, Kostroma jest mały, ale dobrze rozwinięte miasto, które słynie z przemysłu lekkiego i innych przedsiębiorstw. To miasto jest słusznie nazywana kolebką rodu cesarskiego, a Maiden urodził się tutaj.

Pomnik założyciela miasta

Z wdzięczności dla jej założyciela po obchodów 850th lecia miasta to był pomnik Yuriyu Dolgorukomu, który niedawno nazwał Radzieckiego, a teraz Wniebowstąpienie obszar. To jest naprawdę uroczysty i długo oczekiwany moment nastąpił dzięki licznym sponsoringu.

I to wydarzenie poprzedziła wizyta patriarchy Aleksego II, który dał kapsułkę Kostroma z ziemi pobranej z miejsca pochówku księcia. Pomnika do uroczystości wmurowania kamienia węgielnego miało miejsce konsekrowany przez arcybiskupa Aleksandra. Po tym wydarzeniu wielu mieszkańców obserwował zamirotochil zawartych monolitu.

To wygląda jak pomnik założyciela Kostroma

Wymiary pomnika są uderzające. Waży cztery tony, a wysokość pomnika wynosi cztery i pół metra. Materiał, z którego jest wykonany, – brąz najwyższej jakości. Projekt, w którym stworzenie pomnika Yuriyu Dolgorukomu (na zdjęciu po lewej), należący do wybitnego rzeźbiarza Moskwa, znany ze swojej pracy (odzysk „pracownik i kołchozie”, pomnik Chaliapin) VM Tserkovnikov. Jego współautorami byli Kadyberdeev artysta i architekt Morozow.

Dość masywna rzeźba z brązu, który jest reprezentowany połączone ze sobą spoin piętnaście odlewów w Kazaniu. Praca ta trwała ponad dwa miesiące.

Pomnik reprezentowane siedzącej na tronie Wielkiego Księcia. Wskazując na fakt, że w niedalekiej przyszłości, nowe miasto będzie tutaj, że rozciąga się w przedniej części prawej ręki. Jak krzyż w lewej ręce trzyma miecz Dołgorukiego, podkreślając, że przybył tu jako zdobywcy, a nie wojownikiem. czapka Monomakh ozdabia głowę księcia. Pomnik ku słońcu mieni i błyszczy jak gipsie złota. Efekt ten uzyskuje się dzięki specjalnej metodzie piaskowania, która polega na czyszczeniu specjalnego piasku.

Dzisiaj, obszar, na którym znajduje się pomnik Yuriyu Dolgorukomu w Kostroma, jest najbardziej popularnym miejscem zarówno dla mieszkańców miasta i gości miasta.