437 Shares 8048 views

Czerwony krwi podczas miesiączki: Przyczyny

Zdrowie kobiet – jest to bardzo delikatny mechanizm, który wymaga stałej opieki. Dziś chcemy mówić trochę więcej o takiej powszechne jak menstruacji. Co może być więcej do powiedzenia o tym, masz posadzone ręce. Tak wiele książek i artykułów, tak dużo informacji, że tylko leniwi ludzie nie zadają sobie nawet trudu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co go interesuje. Jednak jest jedna rzecz, która świeci dość słaby. Czerwony krwi podczas miesiączki – to norma czy patologia? Nie wiesz? Potem niech sobie z ciebie.

Co to jest krew menstruacyjna

Jeśli weźmiemy pod uwagę płyn z punktu widzenia fizjologii, nie jest całkiem krew i jakaś inna ciecz. Podczas uszkodzenia naczyń wejdzie śluzu i cząstki tkanki, więc zwykle jest o wiele ciemniejsza niż krwi tętniczej. Najlepiej byłoby, gdyby taki przydział mieć cegła cień, bliżej końca miesiąca kolor powinien stać się całkiem ciemno. Zmieszanie krwi endometrium i cząstek daje efekt. Ale szkarłatne wydzieliny hue sugeruje, że przynajmniej zakłócić zatrzymuje krwawienie.

Jaki powinien być kolor

W rzeczywistości, to zależy od dnia cyklu i stanu zdrowia kobiet. W każdym razie, czerwona krew na miesiąc przez pierwszy i drugi dzień jest absolutnym standardem. Oznacza to, że organizm działa jak zegarek. Najczęściej ma to zapach żelaza we krwi. Można łatwo sobie wyobrazić, jak się czujesz, kiedy zranić palec.

Jednak w trzecim dniu wypłaca się symptomem najwięcej uwagi. Scarlet krew miesiączki trzeciego dnia rozmów na temat istniejących problemów, choć jest zbyt wcześnie, aby postawić diagnozę. Przyczyny tego mogą być bardzo dużo, więc jeśli nie masz nic innego Nie przejmuj się, możesz poczekać miesiąc i po prostu oglądać. Jednakże, jeśli występują dodatkowe dyskomfort lub ból, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Czy podejrzewać coś było nie tak

Jeśli obfite, że ustalenia mogą czekać. Jeżeli czerwona krwi podczas menstruacji w połączeniu ze skąpym rozładowania, to może to wskazywać na poważne uszkodzenia. Normalna może być dla nastolatka, który właśnie ustalonym cyklem. Podobny obraz może być u kobiet starszych niż 50 lat przed menopauzą. Jeśli mówimy o kobiecie w wieku rozrodczym, na pewno muszą być zbadane.

Wymagania wstępne

Miesięczny czerwona krew może przejść do różnych powodów. Nie można pozostawić bez uwagi do tego objawu, gdyż może wskazywać na poważną chorobę.

 • Pierwszy powód – to jest patologicznie postępując ciąży. Jeśli masz najmniejszego podejrzenia, że może być w ciąży, należy biec do lekarza.
 • Analizować co są chronione przed ciążą. Nieprawidłowo wybrany hormonalne środki antykoncepcyjne wkładki wewnątrzmaciczne i może przeszkadzać cyklu.
 • Jeśli historia chirurgii ginekologicznej, równie dobrze może być konsekwencją.
 • Czerwony krwi podczas miesiączki mogą wynikać z polipów w macicy.
 • Różne choroby zakaźne – inne możliwe przyczyny.
 • Onkologia – kolejna choroba, która pomaga wykrywać czerwonych krwinek pod koniec miesiąca.

Najczęstszymi przyczynami

Jak widać z powyższego, nie jest jasne okresy zatrzymania złamane procesy krwi. Oznacza to, że możemy założyć, że głównymi przyczynami tego zjawiska są dwa. Jest to przede wszystkim choroby układu krążenia, która jest łatwo rozpoznaną na podstawie badań laboratoryjnych. Drugi powód – to lokalne procesy się w organizmie macicy.

 • Procesy zapalne (to przewlekłe przypadki) powodują zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy. W rezultacie, uszkodzenie naczyń krwionośnych okresowo wypływa z nich, tworząc okresowego krwawienia.
 • Choroby krwi, które prowadzą do zmniejszenia czynników krzepnięcia krwi.
 • nowotworów złośliwych może wnikać w ściankę macicy i powodować zniszczenie tętnic. Jeżeli duży guz wewnątrz macicy, to jest również widoczne krwawienia. Jeśli istnieje podejrzenie, onkologii, lekarz oferuje przekazać konkretnego egzaminu.

Wykonujemy wnioski dla siebie

Że jest objawem wystarczająco konkretne i jednoznaczne. Potrafi wskazać na szereg schorzeń, a także konkretnej funkcji organizmu lub na skutek tej choroby. Dlatego, aby dowiedzieć się, dlaczego miesiączka szkarłat krwi nie jest tylko pierwszy dzień, jak być powinno, można tylko rada.

Gdy pętla jest stabilny

Jak już powiedzieliśmy, zjawiska te mogą być wariantem normy dla młodych dziewczyn, które dopiero zaczynają cykl należy ustalić, a dla kobiet powyżej 50 lat. Wszyscy inni powinni ostrzegać czerwonej krwi podczas miesiączki. Powody opisaliśmy powyżej, ale nie jest to lista wyczerpująca.

Gdy miesiąc dopiero się zaczyna, wydzielina jest zwykle lżejsze. W tym czasie, menstruacyjny krwi wystarczająco płynne. Ale endometrium został utleniony i zwijają się w ciągu ostatnich dni.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że proces utleniania i redukcji jest koniecznością. Jeśli masz regularne cykle i nagle zmienia ton krwi dramatycznie, jest powodem do obaw. Jeśli miesiączka nie trwa przez 4 dni, a kolor jest nadal czerwone, trzeba iść do lekarza.

krwawienie

Jeśli po miesiącu poszedł szkarłatną krew, to jest w 100% bez nawrotu miesiączki i krwawienia z macicy. Jest to niepokojące objaw, który wymaga obowiązkowego badania lekarskiego oraz powołanie odpowiedniego leczenia. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na konsystencję, zapach i rozładować trwania. To pomoże lekarzowi postawić prawidłową diagnozę.

Jak odróżnić od zwykłego krwawienia miesiączkowego? Przede wszystkim nie panikuj i dokładnie ocenić charakter substancji płynącej. Krwawienie praktycznie bezwonne, z krwi, płynu cieczy, śluzu i bez grudek.

wyładowczych dużej intensywności

Jeżeli czerwona krew przepływa ciągły strumień, moczenie klocków jeden za drugim, a następnie natychmiast wywołać karetkę. W ciągu zaledwie jednej godziny można stracić tyle krwi, że zaczyna odczuwać zawroty głowy. Menstruacyjny krew wychodzi części, a dzień można stracić około 60 ml. Ale jeśli krwawienie jest wyraźnie wyższa niż norma, nadszedł czas na alarm.

Oczywistych oznak senności krwawią i bielenie skóry. Jeśli nie można prowadzić normalne życie, szybko znudzi, chce spać i zawroty głowy, to jest oczywiste oznaki utraty krwi.

Ciemny kolor krwi menstruacyjnej

Jeśli miesiączka zawsze były dość lekkie, ale nagle zmieniła kolor na ciemny, jest również powodem do niepokoju. Co więcej, ten objaw jest bardzo niejednoznaczny. Może to być opcja za normę, a wskazują na problem w systemie.

Normalnego przepływu miesiączkowy może zmieniać się od czerwonego lub brązowego do czarnego. Jednakże, jeśli przez lata przyzwyczaić się do faktu, że wybór masz czerwony i nagle stały się czarne, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie choroby może wskazywać na zbyt ciemna krew

 • Może to być fizjologiczny odcinek macicy po okresie ciąży. Jest to zjawisko przejściowe, macica stopniowo wraca do normy.
 • Zjawisko to może być normalne życie menopauza. W tej chwili nie jest zwężenie kanału szyjki macicy.
 • Zbyt ciemno we krwi może wskazywać na obecność guzów łagodnych w macicy.
 • choroby endokrynologiczne i endometrioza może doprowadzić do tego, że menstruacyjny krwi staje się zbyt ciemny.

Jak to jest w przypadku samych lekkich wydzieliny ciemnym izolacji nic powiedzieć. Muszą one być odczytywane w powiązaniu skarg klientów, z analizą jej stanu zdrowia i testach laboratoryjnych.

podsumować

Jak widać, wszystko jest bardzo indywidualne. Że jeden jest wariantem normy, na drugiej – jasną oznaką postępującej choroby. W związku z tym, należy kierować się przede wszystkim na ich zdrowie. Jeśli widzisz, że obraz nie jest wyraźnie podobna do każdej poprzedniej miesiączki, to trzeba iść do lekarza i być zdiagnozowane. Jeśli czerwona krew uzupełnione bolesne objawy, zawroty głowy i osłabienie, gorączka, to jest szansa na leczenie doraźne w szpitalu. Znacznie lepiej byłoby, gdyby po prostu grać bezpiecznie i zdały egzamin nadzwyczajnego.