861 Shares 9071 views

Lek „glukonian wapnia”: IM i inne formy

Lek „glukonian wapnia” to sposób wpływania na metabolizm tkanki wypełnia niedobór wapnia w organizmie. Zastosowanie preparatu „glukonian wapnia” domięśniowo lub w każdej innej postaci jest bardziej dopuszczalny niż stosowanie chlorku wapnia, w połączeniu z drażniące tego ostatniego. Wapń wchodzi do korpusu za pomocą leku, potrzebne do zmniejszenia mięśni szkieletowych, krzepnięcie krwi, impuls nerwowy propagacji, tworzenie się kości, aktywność mięśnia sercowego.

Lek wytwarza się w postaci tabletek lub proszku do stosowania wewnętrznego, jak również otrzymania roztworu do iniekcji, co pozwala używać „glukonian wapnia”, domięśniowo lub dożylnie.

Lek „glukonian wapnia”: zestawienie

Zastrzyki, proszki lub tabletki, w celu leczenia chorób, którym towarzyszą hipokalcemii, zaburzenia w przewodzeniu impulsów nerwowych, mięśniach, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych.

Zalecany środek użyty do ipoparatireoze, hiperfosfatemii, krzywicy, przewlekłe biegunki, utraty wapnia podczas długotrwałego bedrest, wtórnego hipokalcemii wywołanego długotrwałego użytkowania diuretinov, środków przeciwpadaczkowych, środków glikokortykosteroidami.

Lek przyjmować w różnych schorzeń alergicznych, krwawienia, gorączka, pokrzywka, swędzenie dermatozy, obrzęk naczynioruchowy. Lek stosowany w leczeniu astmy, rzucawki, gruźlica płuc, obrzęk dystroficzne odżywcze, prowadzić kolki. Wskazania do stosowania są sole szczawiowy, kwas fluorowodorowy zatrucia toksynami, zmian chorobowych miąższu wątroby, zapalenie wątroby, napadowego mioplegii.

Skuteczność leków w ciąży, w okresie karmienia piersią w trakcie intensywnego wzrostu dziecka, został zabrany z brakiem wapnia w diecie, w okresie pomenopauzalnym.

Skutki uboczne „glukonian wapnia” lek

Domięśniowo leki mogą powodować w miejscu wstrzyknięcia martwicy. Do podawania dożylnego, może być pieczenie w ustach, z szybkiego wprowadzenia – spadek ciśnienia, aby zatrzymać serce, rozwijać arytmii mogą wystąpić omdlenia.

Efekty uboczne stosowania tabletek pojawiają się podrażnienia żołądka i jelit, zaparcia.

Podczas korzystania zastrzyk zaobserwować wymioty, biegunka, nudności, bradykardię.

Przedawkowanie narkotyków prowadzi do powstawania hiperkalcemii, z konsekwencjami, które eliminują poprzez kalcytoniny.

Przeciwwskazania

Stosowanie leku „glukonian wapnia” IM i innych form zabronionego hiperkalcemii, sarkoidoza, nefrourolitiaze, nadwrażliwość. Ze względu na ryzyko zaburzeń rytmu serca nie powinni przyjmować leku jednocześnie z glikozydów nasercowych.

Jest to konieczne ze szczególną starannością, aby stosować leku u pacjentów z zaburzeniami elektrolitowymi, biegunka, odwodnienie, hiperkalciurii z niewiele, nefrourolitiaze wapń, a także osób cierpiących na miażdżycę, nerek lub niewydolnością serca.

Dozowanie „glukonian wapnia” preparat

dzieci wtryskowe dokonać tylko dożylne, domięśniowe jest zabronione ze względu na niebezpieczeństwo martwicy. Niemowlęta 10% roztwór podaje się 2-3 razy tygodniowo przez 1-5 kostki.

Dożylne i domięśniowe leki powinny się w ciągu 2-3 minut. W przypadku osób dorosłych, zalecana dawka wynosi od 5,0 do 10,0 ml. Wtrysk, w zależności od zadań wykonywanych codziennie, co jeden, dwa lub trzy dni.

Tabletki podjęte spłukiwane z mleka przed lub po upływie pół godziny przed posiłkiem, daje dziecku LEKARSTWO 2-3 razy dziennie, w zależności od wieku, w zakresie od 0,50 do 3,0 g leku. Dorośli są zalecane samym trybie odbioru, w dawkach w zakresie od 1 do 3 gramów.

Należy pamiętać, że dzienna ilość leku nie powinna przekraczać 9 gramów.