135 Shares 7081 views

Dlaczego nie jest krwawienie w środku cyklu?

Izolacja zakrzepów w środku cyklu miesiączkowego nazywa międzymiesiączkowe krwawienia. Kobiety często do czynienia z tym zjawiskiem, biorąc przydział miesięczny i czują, że mają zbyt krótki cykl. Skrócić cykl lub polimenoreya – jest pojawienie się miesiączki co 13-15 dni. Zjawisko to obserwuje się u kobiet z krzepnięciem krwi, jak również nieprawidłowości macicy. Ale w większości przypadków krwawienia w środku cyklu bez związku nie polimenoree.

Około 80% przypadków krwawienia w środku cyklu charakteryzuje scanty i tylko 20% kobiet skarżą gęstym rozładowania. Najczęściej krwawienie w środku cyklu nie jest zagrożeniem, a spowodowane jest awarią hormonalne. Często taka sytuacja powstaje w wyniku nieprawidłowego stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Na przykład, gdy kobieta strzela kilka tabletek w rzędzie.

Krwawienie może wystąpić w środku cyklu przy stosowaniu wkładki jako środek antykoncepcyjny. Jeśli krew jest przeznaczona dużo krwawienia, lub stać się regularne, konieczne jest, aby wydawać się do ginekologa i ewentualnie znaleźć inne środki ochrony.

Pojawienie się rozmazywania krwawienia w trakcie cyklu może być spowodowane różnymi przyczynami. Wśród nich – zaburzenia układu hormonalnego, zmęczenia lub stresu, procesów zapalnych i schorzeń narządów miednicy, a także czynniki, które mają charakter psychogenne. Często z występów dysfunkcyjne krwawienie doświadczane przez kobiety w okresie poważnych zmian hormonalnych. Oznacza to, że w młodości, kiedy cykl nie został jeszcze ustalony, a okres poprzedzający menopauzę.

Należy jednak wiedzieć, że krwawienie w środku cyklu może być oznaką poważnej choroby. Taki stan może być objawem endometriozy lub tworzenia nowotworu. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku silnego krwawienia z macicy obserwuje się u kobiet, które weszły w okresie menopauzy. Zjawisko to często wskazuje na obecność guzów, więc trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli krwawienie u kobiet odnotowano w związku ze stosunkiem seksualnym, może to oznaczać, że błona śluzowa lub szyjki macicy został uszkodzony podczas stosunku. Oczywiście, taki warunek nie można uznać za normę, więc jeśli plamy krwi na bieliźnie po aktów płciowych pojawiają się regularnie, konieczne jest, aby rozmawiać o problemie ginekologa, aby wykluczyć obecność jakiejkolwiek choroby.

Zdarza się, że w środku cyklu, nastąpił niewielki odpływ krwi, nie plami i arkusze, zwykle przy użyciu papieru toaletowego. Zjawisko to może oznaczać przejście owulacji. Taki stan nie jest chorobą, a to ze względu na hormonalnej skoku spowodowanego przez uwolnienie komórki jajowej z jajnika. Z takim zjawiskiem do czynienia przez około jednej trzeciej kobiet i nie leczyć w tym przypadku nie jest wymagane. Jednakże, jeśli takie krwawienie powodować dyskomfort, czasami lekarze przepisują leki, które zawierają estrogen normalizować hormony. Ponadto będzie ona musiała dostać dużo odpoczynku i, jeśli to możliwe, należy unikać sytuacji stresowych.

Jeżeli krwawienie nie zatrzymał się w ciągu dwóch lub trzech dni lub odprowadzanie krwi powielono i towarzyszy ból, nie należy odkładać wizytę do ginekologa, a wraz z gwałtownym pogorszeniem się wezwać karetkę. Takie krwawienie może wskazywać na poważne problemy, jak ciążą pozamaciczną, który nie został zidentyfikowany w odpowiednim czasie. W tym przypadku, kobiety potrzebują awaryjnego pomocy operacyjnej.