881 Shares 7416 views

Jak jeść i kiedy jeść ryby w czasie Wielkiego Postu

Pozycje dla prawosławnych jest nie tylko dieta. Na równi z ograniczeniami w ich diecie, przybierają bardzo ścisłą samokontrolę w działaniu, mowie iw myślach. Takie zachowanie powinno być charakterystyczne dla wierzącego przez cały rok, a podczas postu jest rodzajem hartowania charakteru, woli i sprawdzić głębię uczuć religijnych. czy dana osoba jest w stanie oprzeć się pokusom i pokusy, nawet jeśli taki prosty test ograniczeń jak w diecie, nie jest w stanie znieść?


Najbardziej rygorystyczne czczo jest super, i to nazywa się tak nie dlatego, że jest najdłuższa. Jego wielkie znaczenie duchowe. Każdy z czterdziestu ośmiu dni wypełnione specjalnym znaczeniu.

Przestrzeganie postu nie znaczy, że wszystkie sześć tygodni wierzący musi głodować. Prawosławna tradycja nie mają tendencję do żądania od zgromadzenia tych ograniczeń, które mogą być szkodliwe dla ich zdrowia. Jest to racjonalne, a nawet zdrowy zamówić posiłek w tym trudnym okresie dla wielu regulacyjnym, które można jeść w poście na dzień.

W ciągu dwóch dni od żywności powinny powstrzymać – w Wielki Piątek, dzień egzekucji Jezusa, i dla samego początku, Clean poniedziałek.

Jeśli nie Zwiastowanie przypada na Wielki Tydzień, jest to dzień, kiedy można jeść ryby w czasie Wielkiego Postu.

Na zwykłych dni, dieta jest bardzo prosta. Nie może być chleb, owoce i warzywa, surowe w dni powszednie oraz w soboty i niedziele – gotowane w oleju roślinnym. Aby wzmocnić siłę fizyczną, można wypić trochę wina, oczywiście, suche.

Kolejny dzień, kiedy można jeść ryby podczas Wielkiego Postu przypada na Niedzielę Palmową. Jest to wielka uroczystość, prawo nazywać go „Wejście w Jerozolimie”. W przeddzień tego jasny dzień wolno jeść jajka. W piątek w pierwszym tygodniu kolivo jeść, to jeść gotowaną pszenicę z miodem, po czym Holy liturgii.

Menu Postu w drugiego do piątego tygodnia oddziela dzień w następujący sposób: ograniczenia poniedziałek, środę i piątek są bardziej rygorystyczne tylko wody pitnej i jedzenia chleb i surowe produkty roślinne, we wtorki i czwartki wierzących jeść gorące jedzenie gotowane bez oleju nawet warzyw.

Są ścisłe zasady Kościoła, ale nadmierne pedanterii, co prowadzi do nieprzyjemnych skutków dla organizmu, a zwłaszcza rodzaj dumy, kiedy człowiek pości dobitnie, patrząc w dół na mniej „zaawansowanych”, są całkowicie nie do przyjęcia. Nie powinny być zgodne z literą i duchem.

Jeśli parafianie, zwłaszcza w podeszłym wieku, zdrowia pogorszył się, każdy kapłan błogosławi go na zmianę diety, i pozwoli mu zdecydować, kiedy można jeść ryby w czasie Wielkiego Postu.

Kobiety Oczekiwanie na dziecko, dzieci, i tych, którzy cierpią z powodu żadnych dolegliwości, a także będących w drodze ciężkiej pracy czy wolno jeść skoromnaia żywności.

Ponadto, nie ma potrzeby, aby w ogóle głodu, szybsze menu mogą obejmować takie smaczne i pożywne jak ziemniaki, fasola, groch, orzechy, kapusta, suszone grzyby, jagody i wiele innych przydatnych jadalne. Ale są też dni, kiedy można jeść ryby w czasie Wielkiego Postu. Więc weź się do wyczerpanie fizyczne nie jest konieczne. Ważniejsze jest, aby nie pić napojów odurzających, nie gniewaj się, aby być miły dla ludzi wokół nich, być wyłączone z codziennego obsceniczność, bluźnierstwo i nieprzyzwoite radości.