622 Shares 9646 views

Wycieczka do Florencji – opłata za piękno i inspirację

Włochy … Ile jasnych emocji i wrażeń są zawarte w tym słowie! Praktycznie wszystkie jego miasta to historyczne muzea na świeżym powietrzu, które zawierają połowę kulturowych wartości w całej Europie. Wszystkie ulice są pełne piękna, łaski, a jednocześnie pełen energii. Pachnące powietrze, ciepłe słońce, atmosfera wakacyjna i karnawał inspirują przygodę i czyny. Tylko tutaj pojawia się pytanie: "Gdzie zacząć podróż, aby stopniowo, krok po kroku, coraz więcej przyjemności z tego kolorowego bukietu?".

Według ekspertów, najlepiej zacząć studia tego kraju, zamawiając wycieczkę do Florencji. To zdumiewająco malownicze i piękne miejsce, które nazywało się Fiorentz – "miasto kwiatów", zgodnie z legendą, zostało założone w 59 pne. Sam Cezar. W nim urodzili się i stworzyli swoje dzieła Raphaela, Leonarda da Vinci i innych sławnych światowych mistrzów średniowiecza.

Główna trasa do Florencji obejmuje tylko główne atrakcje, takie jak: Katedra Najświętszej Marii Panny z Fiori (trzecia co do wielkości na świecie), złoty most Ponte Vecchio, kolekcja większości dzieł Michelangelo, Galeria Akademii (zawiera posąg Dawida, Perseusza i Itd.), Pałac Medici i inne. Nie da się zobaczyć i zrozumieć wszystkiego na jedną wizytę w mieście. W niej znajduje się 87 muzeów. Istnieje wiele pięknych ulic, wzdłuż których można bez końca przemierzać, podziwiać budynki i odkrywać coś ciekawego. Dlatego też, jeśli chcesz zobaczyć więcej, możesz wybrać pojedynczą trasę do Florencji, gdzie można niezależnie określić czas trwania i trasę podróży.

Często można znaleźć połączone wycieczki do różnych miast Włochy. Tak więc, na jedną podróż można odwiedzić jednocześnie kilka miejsc pożądanych. Na przykład zwiedzanie "Wenecja – Florencja" pozwoli Ci zapoznać się z atrakcjami obu miast. Kto by nie słuchał historii weneckich, jadąc na gondoli wzdłuż starych dróg wodnych? Ponadto chodząc po ścieżkach można zobaczyć duży plac z piękną katedrą, starożytnymi pałacami i mostami, a także wieżą, która pokazuje nie tylko czas, ale także pozycję zodiaku Księżyca i Słońca. Wenecja z czasów średniowiecza nie została odbudowana od jej powstania. To miasto i pobliskie wyspy nadal fascynują swoim pięknem.

Nadal istnieją wycieczki "Rzym – Florencja". Starożytna stolica zasługuje na nie mniej uwagi niż wszystkie inne włoskie miasta. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że nawet dwie wizyty tutaj nie wystarczy, aby zbadać wszystkie legendarne miejsca. Położony nad brzegiem Tybru, Rzym jest duchowym centrum wszystkich katolików i opiekunem ogromnej liczby zabytków architektonicznych i kulturalnych historii. Koloseum, Panteon, katedra św. Piotra, a także wiele innych znanych kościołów i świątyń stanowią główne atrakcje kraju.

W świecie jest tak wiele piękna, ale codzienne życie nie zawsze pozwala na to, aby było zauważone, więc tak ważne jest podróżowanie. Zwiedzanie Florencji pozwoli Ci zanurzyć się w świecie sztuki i wypełnić jasne kolory przyjemnymi wspomnieniami.