109 Shares 3646 views

Środowisko programowania „Pascal ABC”

„Pascal ABC» – system, który pozwala uczniom i studentom naukę do zapoznania się z tym samym języku programowania. Został on opracowany w 2002 roku przez rosyjskich naukowców. Celem rozwoju było stworzenie środowiska programistycznego, które spełniają standardy teraźniejszości i może łatwo nauczyć studentów.

Interpreter jest przeznaczony dla systemów 32-bitowych i może pomieścić sposoby realizacji pewnych możliwości. Pomimo faktu, że oryginał został znaleziony zbędne do nauki.

Kompilator pozwala na stosowanie uproszczonych form konstrukcji językowych, co ułatwia przejście od podstawowych programów na modularne i obiektowego.

W „Pascal ABC» wersja 3.0 stała wolne oprogramowanie.

funkcje

Program ma wskazówek, które są dostępne podczas pisania kodu, auto-format, debugger oraz formularz projektanta. środowisko programistyczne przeznaczone dla zadania łatwe i średnio trudne i języka wykładowego.

Kompilator jest w stanie wykonać kod tak szybko, jak to sprawia, C #, a nieco wolniejszy niż C ++, «Delfi”.

Dzięki platformie .NET, oprogramowanie obsługuje wszystkie funkcje Microsoft.NET i własną bibliotekę. Jest bezpieczny w użyciu najnowszych programów, rysunek, nawet na te, które powstały w innym języku programowania.

„Pascal ABC» i ma wersję online, który będzie szeroko rozpowszechnione. To działa bez usterki, proces wejścia-wyjścia odbywa się przez sieć; Programy są przechowywane na serwerze.

Wśród wielu programistów uważa się, że „Pascal” – język z martwych, a zakończenie jego wykorzystania – kwestią czasu. To twierdzenie opiera się na fakcie, że szkoły wykorzystać starą środowisko programistyczne z ograniczonymi funkcjami. To zapobiega studentów docenić wszystkich funkcji języka.

moduły kształcenia

Dzięki Microsoft.NET «» Pascal ABC otrzymał standardową bibliotekę, która ma dużo zajęć, które pozwalają rozwiązać problemy o różnym stopniu złożoności. Dlatego potrzeba opracowania własne moduły po prostu nie jest dostępny, ale okazja, aby to zrobić, oczywiście. Z reguły te, które już istnieją dzięki programistów skupia się na lepszego przyswajania języka.

Moduły „Robot” i „rysownik” służy do nauczania uczniów. Mają ponad 200 przykładów, które podlegają AutoCheckw. Dzięki rozwiązaniu tych problemów, ludzie mogą łatwo opanować podstawowy język zamiaru „Pascal”.

Moduły na tej liście się nie kończy. Jest wbudowany książka elektroniczna problemów, co jest przydatne dla tych, którzy uczą się na własną rękę, lub chcą powtórzyć materiał, konsolidacji wiedzy.

Aby tworzyć elementy graficzne w „modułów programu Pascal ABC» Używane grafiki rastrowej i wektorowej.

różnice

środowisko programistyczne ma projektanta formularza, za pomocą którego można utworzyć aplikację okna. W przeciwieństwie do innych kompilatorów, to nie jest zbyt długi i skomplikowany interfejs, nie stwarza wiele dodatkowych plików. Interakcja z jednym małym programu „Pascal ABC» formy tylko jeden element w napędzie.

Środowisko programowania ma specjalną powłokę, która współpracuje z zadań konsoli. Wejście i wyjście z informacji jest przeprowadzana jest wydawana w postaci okien. Wśród „rodzimym” języku zaangażowanego programu, istnieje rosyjskim i angielskim, który pozwala wygodnie z niego korzystać.

zadania

Zadania są pisane przez język programowania „Pascal”. To jest proste do opanowania, więc pierwszy program może okazać się bardzo łatwe w użyciu. W świecie, w następujących liniach są uważane za debiut:

  • Rozpocząć.
  • Writeln ( 'Hello World!').
  • Koniec.

Pierwszy i ostatni wiersz – nawias klamrowy, który musi być istotą problemu. Po drugie – aby ogłosić zawarcie tekstu jest w cudzysłowie. Są proste przykłady. „Pascal ABC» posiada w swojej książce problemów wielu z tych programów, które jest łatwe i przyjemne do nauki.