209 Shares 2204 views

Royalmaxbrokers: Chiny stymuluje gospodarkę

RoyalMaxBrokers omechaet że w piątek, rynki ryzykownych aktywów wykazała spadek po raz kolejny, pomimo faktu, że wielu graczy nagranego krótkich pozycji przed weekendem. Główne zasoby europejskie utracone z 0,1% do 1,3%, USA S & P 500 i Dow Jones obniżył się o 0,7% i 0,6% odpowiednio.

EUR / USD kurs spadł do nowego niskie w piątek do 1.2639, funta szterlinga – do 1.5731 dla pary GBP / USD, a japoński jen umocnił się do poziomu 78.98 para USD / JPY.

RoyalMaxBrokers podkreśla fakt, że, mimo wszystko, po ostatni weekend szczytu G-8 z liderów na rynkach istnieją pewne powody do optymizmu. W dużym stopniu tematem szczytu była sytuacja w strefie euro. Wszystkie kraje G-8 zwane Grecji pozostać w strefie euro, przy jednoczesnym poszanowaniu swoich zobowiązań. Pod wieloma względami, dalszy rozwój będzie zależał od najbliższego szczytu UE, który odbędzie się w środę 23 maja. Co do Grecji, sondaże opinii publicznej w kraju pokazują, że partia działając w imieniu i na warunkach pomocy antykryzysowego UE, są w przybliżeniu takie same poparcie wyborców. Według RoyalMaxBrokers, równie ważnym problemem dla strefy euro jest Hiszpania, gdzie władze zostały zmuszone do rewizji w górę dane dotyczące deficytu budżetowego na rok 2011, natomiast koszt pożyczania dla niego ponownie zbliżył niebezpieczny poziom (powyżej 6% rocznie na 10 letnich).

Zdaniem RoyalMaxBrokers, jednym z głównych wiadomości gospodarczych w ten weekend były wypowiedzi premiera Chin Wen Jiabao, że rząd Chin zamierza wykorzystać wszystkie podstawowe narzędzia polityki fiskalnej i monetarnej w celu promowania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego. Komentarze Pan Venia na otwarciu zagranicznych rynkach walutowych i giełdach azjatyckich wywołał falę kupowania ryzyka na oczekiwania, że Chiny będą nadal łagodzić politykę pieniężną, która powinna korzystać wszyscy jej partnerów handlowych.

RoyalMaxBrokers uważa, że w ten sposób oczekiwania nadchodzącego szczytu UE oraz wypowiedzi premiera Chin stworzyła grunt dla długo oczekiwanego odbicia. EUR / USD jest rzucili się do poziomu 1.2800, masa funt aż do 1.5825, a jen osłabił się do 79.20 dla pary USD / JPY. Kontrakty na akcje europejskich i amerykańskich są również w zielonej strefie, a japoński Nikkei 225 dodaje 0,4% w 9:20 (MSK).

Według RoyalMaxBrokers przywódców Francji i Niemiec spotkają się dzisiaj, aby omówić najważniejsze kwestie gospodarcze przed szczytem UE w dniu 23 maja, podczas gdy niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble spotka się ze swoim nowym francuskim odpowiednikiem, Pierre Moscovici.

cena złota wzrosła trzeci dzień z rzędu, pokazując najlepsze dynamiki w porównaniu do zasobów aktywów oraz inne towary spadają w tym czasie, w przeddzień spotkania przywódców niemieckich i francuskich dzisiaj, jak również na tle chińskiego rządu twierdzi, że zamierza skupić się na stymulowaniu wzrostu. Następujące cytaty złota są również rośnie platyny i palladu.

Notowania złota na rynku spot wzrosły o 0,3% do 1598,25 $ / oz, co stanowi najwyższy poziom od 10 maja, od 11:00 czasu w Singapurze. Do tygodnia cena złota wzrosła o 0,9%, co było w pierwszym tygodniu wzrostu ostatniej trójki.

Mimo, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o złomowanie trend spadkowy na rynku złota. Sytuacja staje się jaśniejsza, jeśli cytaty będzie przebić i zdobyć przyczółek nad psychologicznie ważny poziom 1600 $ / oz.

kontrakty ropy wzrosły w ciągu pierwszych 7 dni po Goldman Sachs Inc. Stwierdził on, że „równowaga między podażą i popytem na ropę jest przesunięty, a chiński rząd zamierza stymulować gospodarkę narodową”. Futures wzrosły o 0,6% po spadku o prawie 7-miesięczny Min 18 maja. Ciąg dalszy spadek cen ropy naftowej nie są gwarantowane zgodnie z Goldman Sachs.

Wczoraj Premier Chin Wen Jiabao powiedział, że rząd chiński, aby skoncentrować się na środkach, aby utrzymać wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Przed tym stwierdzeniem, ceny ropy spadły do „czarnego złota” w tle wzrostu produkcji w Arabii Saudyjskiej w marcu wzrosła prawie do maksimum w ciągu ostatnich 30 lat.

futures czerwca na światło, słodkie ropy wzrosła $ 0,56 do $ 92,04 / baryłkę na NYMEX i były na poziomie 91,84 $ / baryłkę na 1:40 czasu Sydney. Futures spadła do 91.48 $ / baryłkę w dniu 18 maja 2011 roku poziom najniższy od 26 października. futures czerwcu ropy Brent wzrosła o 0,6% do $ +107,80 / baryłkę na giełdzie ICE w Londynie.