392 Shares 6277 views

Historia Vasiliya Shukshina „wieśniak”: streszczenie, opis znaków i opinie

Wasilij Szukszyn – jeden z najbardziej znanych rosyjskich pisarzy, aktorów i reżyserów XX wieku. Każda osoba, która czyta swoje historie, znajdując w nich coś własnego, bliskie i zrozumiałe tylko do niego. Jeden z najbardziej znanych dzieł Shukshin – historia „wieśniaków”.

Dzieciństwo przyszłego pisarza

Wasilij Szukszyn urodził się w małej wiosce Ałtaju. Jego rodzice byli prostymi chłopi. Od początku przyszłego pisarza rodzinnego kolektywizacja przyszedł na farmę. Shukshina ojciec pracował uczciwie, ale to nie uchroniło go przed represjami. Po szkole, młody człowiek poszedł do college'u. Ale nie mogłem skończyć studia, bo trzeba było z czegoś żyć. Następna była służba w marynarce.

życie dorosły Shukshina

Wracając do domu po służbie, SHukshin parał się w kilku obszarach, ale bezskutecznie. Wtedy młody człowiek postanowił zapisać się VGIK. Nawet po zostaniu sławnym aktorem i reżyserem, nigdy Shukshin zapomniał ich pochodzenie. Większość jego opowiadań i filmów poświęcono wsi i życia zwykłego człowieka. Historia Shukshina „Wieśniacy” – żywy przykład.

film

W rok po przybyciu do Moskwy i odbioru w WGIK SHukshin zadebiutował w filmie. Zagrał w epizodycznej roli w drugiej części „Cichy Don”. W 1959 roku, ekrany z filmu „Dwa Fedor”. Po wydaniu tej taśmy SHukshin stał się popularny aktor. Folie wykonane Shukshin reżyser, cieszył się także miłość publiczności.

Jednym z jego najbardziej znanych obrazów – „Kalina Krasnaja”. Ten film jest inny od tych wszystkich, które wynajmowane SHukshin wcześniej. Shukshina zanim został on postrzegany jako mistrz proza wiejska. Sądzono, że głównym bohaterem jego prac – to zawsze wieśniak, który nieuchronnie zmienia się pod wpływem otaczającej rzeczywistości.

Wasilij Szukszyn zginął na planie filmu „Oni walczyli za ojczyznę”. stworzył dzieła i filmów – pamięć o tym wielkim człowieku: pisarz, aktor, reżyser. Jeden z nich – historia „wieśniaków”.

streszczenie

Akcja toczy się w rosyjskim zapleczu. Malanya babcia otrzymała list od syna-pilota, Bohater Związku Radzieckiego, w którym nazwał jej pobytu w Moskwie. Syn poradził matce latać w samolocie, jak to będzie tańsze. Po przeczytaniu listu, babcia wyciągnięte z mieszkała z wnukiem Shura, gdy będzie on rozpocząć kolejny urlop i opuścił chatę. Chłopiec z emocji słuchając babci Malanya mówił do sąsiadów, mówiąc im o zaproszenie i poprosił syna jak najlepiej, aby kontynuować. Wszyscy sąsiedzi z jednym głosem wezwał Malagnou przyjąć zaproszenie. Po powrocie zaczęła dyktować telegram do wnuka syna, a następnie wysłać go do Moskwy. Podczas chłopiec próbował bezskutecznie wytłumaczyć babci, że trzeba pisać zwięźle. W przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić dużo pieniędzy. Babcia Malanya nie słuchać wnuka, szyderczo nazwał go „literat”. W rezultacie, telegram został napisany tak, jak się chce babci, a przypisany do postu. Według Szura, za to zapłaci około dwadzieścia dwa ruble.

Starsza kobieta – typowy wieśniak, który boi się niczego nowego. życie miasta przeraża ją. Więc ona zaprosiła jej sąsiad z zamiarem, aby poprosić o poradę. Egor Lizunov pracował jako asystent szkoły naczelnika i kilkakrotnie latał na samolocie. Babcia poprosiła go, by powiedzieć „wszystko w porządku”. W nagrodę, wylała się człowiek warzone piwo. Podczas rozmowy, Jegor pili dosyć tego napoju alkoholowego i tak pijany. Początkowo jego historia była postrzegana przez osoby starsze kobiety jest normalne, ona nawet poprosił wnuka napisać wszystko. Wtedy pijany Egor ich wierzchołki zaczął straszyć Malagnou. Powiedział do Candy, który przekazał do wszystkich pasażerów po starcie. Rozmawiałem o tym, jak kiedyś świadkiem płonącą skrzydło samolotu.

Po obejrzeniu Egor Shura kobieta oferowane iść w pociągu, na odpowiednim wyprzedzeniem, że wnuk, to będzie bardziej kosztowne, a czas pozostawi więcej. Następnie Malanya postanowił nie iść nigdzie w ogóle, i wylądował wnuka napisać list do wuja pod jej dyktando. W nim powiedziała, że zmieniłem zdanie latać w samolocie, kiedy „konsultowany z doświadczonymi ludźmi.”

W trakcie pisania listów Shura dodać kilka linijek własnego. Zapytał wuj Malanya napisać pismo i wyjaśnić, że aby latać w samolocie nie jest tak niebezpieczne, jak steward powiedział Jegor. Shura Moskwa chciała zobaczyć na własne oczy, a nie zadowalać się informacji z podręczników historii i geografii. Więc poprosił swojego wuja przekonać starszą kobietę. List został napisany, podpisane i wysłane osobiście Malanya.

To właśnie wyjaśnia produkt (autorstwa Shukshin) „wieśniaków”. Krótko opowiedzieć historia opisana w tej historii jest prosty. O wiele trudniej jest przekazać talentu autora, który jest prosty i zrozumiały dla wszystkich czytelników języka pokazać wewnętrzny świat swoich bohaterów, ich lęków i marzeń.

Bohaterami

Historia Shukshina „Wieśniacy” jest dedykowany do starej kobiety i jej wnuka. Stara kobieta opiekowała się wnukiem, jak jego matka próbowała bezskutecznie nawiązać życia osobistego. Dwa z jej poprzedniego małżeństwa rozpadł się, a trzeci badany również na sile. Starsza kobieta wzięła wnuka do niej, tak aby mógł dorastać w normalnym środowisku. Babcia Malanya – wieśniak. Miasto i wszystko, co jest z nią związane, spowodowane jej obawy. Dlatego tak ważne jest dla radą mieszkańców. Autor dał jej odpowiedź – „energiczny, Wiry, głośny, bardzo ciekawy” Shura przypominał jej wygląd, ale miał odwrotny charakter. Chłopiec, jak sam autor jako dziecko, był ciekawy, ale w tym samym czasie, nieśmiały, skromny i szybko obrażają.

czytniki opinia

Działa Shukshina nie pozostawiają nikogo obojętnym. Wszystkie czytniki będą pamiętać, że małe historie, których bohaterem jest wieśniak, przepojone miłością do wsi i tych, którzy mieszkają w nim. Ludzie w swoich opiniach, że książka Shukshina chcą jeszcze raz i jeszcze raz ponownie przeczytać, ponieważ niewielki wzrost wolumenu prac są ważne dla każdego człowieka taką tematyką jak sny, moralności, sensu życia. Wielu czytelników napisał, że bohater Shukshina – wieśniak – przyciąga je, ponieważ żyją na wsi i zdają sobie sprawę, że autor chciał powiedzieć.

Wasilij Szukszyn – mistrz rosyjskiego słowa. Spod jego pióra wyszło wspaniałe historie o zwykłych ludzi żyjących na obszarach wiejskich. Jednym z jego opowiadań – „wieśniaków”. Streszczenie zapewnia przegląd twórczości Shukshina i jego talentu.