190 Shares 6665 views

Unikalne mosty. Najszerszy i najwyższy most na świecie

Obecnie na świecie zbudowano ogromną liczbę różnych mostów. Struktury te są najstarszym ludzkim wynalazkiem. W dawnych czasach, rzeki można było przejść, a potem były pierwsze prototypy mostach. Łączą to, co zostało podzielone naturę.

Najwyższy most na świecie – francuska wiadukt Millau

Dziś, mosty są unikalne w ich konstrukcji, a niektóre z nich to prawdziwy cud. Najwyższy most na świecie, zbudowany we Francji. Na południu Francji znajduje się w górach rzeki Tarn, który stał się poważną przeszkodą do przekroczenia dużej liczby pojazdów. Każdego roku w sezonie letnim, małe miasteczko Millau przeżywa napływ turystów i stał się centrum korkach. Nie tak dawno temu nadbrzeże połączony most wantowy, który jest teraz dumnie nosi tytuł „najwyższy most na świecie.” Został zbudowany dla rozładunku główny przebieg autostrady przez miasto i łączy Béziers i Paris. Na najwyższym punkcie konstrukcji odpowiada do wysokości 341 metrów, która przekracza wysokość wieży Eiffla. Najdłuższa budowa prawie 2460 metrów. Opracowanie projektu budowy mostu zajęło prawie 14 lat, a trzy lata spędzone na jego budowę. Wiadukt Millau został ukończony i oddany do użytku w 2004 roku. Kto jest najwyższy most na świecie, Millau – ten cud inżynierii, który doskonale spełnia swoje zadanie. Przecięcie rzeki Tarn zajmuje mniej niż minutę czasu.

szerokie mostki

Okazuje się, że oprócz faktu, że istnieje najwyższy i najdłuższy most na świecie, jest również bardzo szeroka konstrukcja mostu. W ten sposób najszerszy most na świecie, zbudowany w Petersburgu. Nazywa Blue Bridge, a jego szerokość odpowiada 97,3 m. Konstrukcja most łączy dwa brzegi rzeki Moika. Blue Bridge służy do komunikacji Kazania i 2. Wyspy Admiralicji na rzekę Moika w dzielnicy Admiralicji w Petersburgu. To arcydzieło architektoniczne z bardzo interesujących budynków historia. Budowa Blue Bridge przeprowadzono już w 1737 roku. Początkowo budynek był całkowicie drewniany. Współczesny widok z mostu został opracowany tylko na początku IX wieku. Projekt budowlany został zaprojektowany przez architekta V.Geste. Niebieski most, który łączy zlewozmywaków wybrzeżu, odpowiada wielkości jego szerokości Isaac placu. Jej długość jest mniejsza niż szerokość prawie trzy razy.

Najwyższy most w Rosji

Wyjątkowy most wantowy została skonstruowana we Władywostoku. Obecnie jest to najwyższy most wiszący na świecie. Wysokość głównej filarów mostowych jest 327-metrowym rozpiętość centralny jest prawie 1104 metrów. Długość Ventoux lub 55 kilometrów. Wantowy most łączący wyspę z rosyjskim Władywostoku nad Bosfor Wschodzie.

Mosty mogą być niezwykłe nie tylko ze względu na jego wielkość. Aby stać się sławny na całym świecie, tyle że most był najwyższy na świecie i najdłużej, aby wystarczająco dużo jej niepowtarzalny i oryginalny, jedyny w swoim rodzaju.