83 Shares 5257 views

Układ chłodzenia VAZ-2106. układ chłodzenia silnika Łada 2106

Zawierający system chłodzenia VAZ-2106 z kilku elementów. I każdy wykonywania swoich funkcji, będą one szerzej omówione poniżej. System „szóstka” jest inna od tej stosowanej w samochodach późnego modelu (od 2108). chłodzenie proces napełniania jest nieco inna: ciecz wlewa się do pierwszej chłodnicy, a następnie – do zbiornika, w celu utrzymania wymaganego poziomu. A jednak istnieje kilka drobnych szczegółów, które odróżniają ten system od nowszych. Ale to nie znaczy, że system chłodzenia z „szóstki” jest wadliwa i nie działa.

Small Circle płynny obieg

Powiedzmy uruchomieniu zimnego silnika. Płyn krążący w nim proces rozpoczyna się natychmiast, o pierwszych obrotów wału korbowego. Ciecz zaczyna swój ruch, najpierw w małych koła. Obejmuje on wszystkie elementy z wyjątkiem grzejnika. układ chłodzenia silnika Łada 2106 działa w ten sposób, że, gdy ciecz obiegowa w okrągłym występuje piec grzejny grzejnika. Ponadto, ze względu na szybki ruch cieczy, która nie ma czasu na ochłonięcie czas rozgrzewania silnika zajmuje mniej.

wielki krąg

Gdy temperatura cieczy chłodzącej osiągnie 85 stopni, nie ma połączenia chłodnica. Przy bardziej skutecznie zredukowane temperatury podtrzymywać wartość występuje na optymalnym poziomie. Układ chłodzenia zawiera dmuchawę, mechaniczne lub elektryczne. Na nich zostaną omówione poniżej, a także rozważyć zalety i wady każdego typu wentylatora.

zbiornik wyrównawczy

Wydaje się, że możliwe jest, aby mówić o tak prostej i nieskomplikowanej elementem jest zbiornik wyrównawczy. Z jednej strony, jak to jest możliwe, aby użyć dowolnej pojemności, który spełnia określone warunki. Ale bez tego urządzenia nie działa normalnie system chłodzenia Łada 2106. Objętość cieczy ciągle się zmienia, jest nietrwałe. Ale miejsce dla niego już nie staje się dysze, silnik i kurtkę chłodnicy. I dlatego, że zmiany objętości cieczy, – stała oscylacja jego temperatury.

W przypadku wzrostu temperatury (ogrzewania), odległość między cząsteczkami substancji wzrasta. Każdy wie kursu fizyki. Teraz wyobraźcie sobie, że nastąpił wzrost temperatury przed zamarzaniem od zera do 80 stopni. Oczywiście, jej objętość będzie już taka sama. I gdzieś ma ochotę na nadmiar płynu. Idą przez rurę do zbiornika wyrównawczego. Gdy nie jest spadek temperatury objętość zmniejsza stopniowo. I cała nadwyżka, która weszła do zbiornika i powrocie do rur grzejnikowych.

System rur

Te elementy, które są niezbędne do układu chłodzenia silnika Łada 2106 działać prawidłowo. Z ich pomocą, związek jest wykonany z wszystkich jednostek uczestniczących w systemie. cyrkulacji płynu występuje tylko w wykorzystaniu tych elementów. Dysze są wykonane z gumy o grubości wewnątrz kabla jest dostępny, co dodatkowo poprawia wygląd. W związku z tym, że dysze nie boją zakrętach, małe uderzenia i poważnego odkształcenia.

Dla każdego modelu, połączenia mają różne kształty samochodów. Wszystko zależy od tego jakiej odległości pomiędzy połączonymi węzłami. odgrywa również istotną rolę i że w pewnym momencie podłączania przewodów do systemu. Ze względu na fakt, że wnętrze dyszy idealnie gładka, to maksymalnie mocno metalowych rur, do których jest wytwarzany związek. W celu uzyskania maksymalnej wydajności, może być stosowany podczas instalowania klej na bazie silikonu. Na stronie zewnętrznej, każda rura jest pofałdowana metalowa złączka. Ten ostatni jest szerszy, tym lepsze połączenie jest.

Pompa ciekłego

Ten element systemu pozwala na poprawę obiegu cieczy branży rur i grzejników. Oczywiście, ze względu na fakt, że gorące porusza zamarzaniu, wypierając zimno, system w jakiś sposób, ale będzie działać. Jednak ważne jest, aby dać dodatkowe przyspieszenie dostarczania dwa warunki. Po pierwsze, płyn nie może być ogrzewana do temperatury krytycznej. Po drugie, musi zostać schłodzone tak szybko, jak to możliwe. Krótki ogrzewania i chłodzenia pozwala na utrzymanie temperatury w określonym poziomie.

Pompowanej cieczy – wirnik w obudowie aluminiowej, która od wewnątrz wirnika, a zewnętrzna – koło pasowe napędu. Jest przez wirnik działa normalnie układ chłodzenia Łada 2106 (ruch Schemat przepływu płynu jest pokazany na rysunku, powyżej). Wirnik jest wykonany z tworzywa sztucznego. Ale są też przykłady aluminium, tylko wykorzystać je nierozsądnie, z tego powodu, że mogą one zostać szybko zniszczony, jeśli woda jest używana zamiast przeciw zamarzaniu. Najczęstszym usterka pompy – awaria łożyska. może złamać się stopniowo nadmiernego naprężenia paska napędowego.

kuchenka żuraw

Być może, w „sześciu”, a we wszystkich klasyków, jest to element najbardziej zawodne. Niestety, jakość tej strony jest dobre, ale konstrukcja jest taka, że jest to niemożliwe, przez długi czas do obsługi żurawia. Jego funkcja – blokowanie przepływu gorącego płynu, który wchodzi do chłodnicy piekarnika. Pod wieloma względami, właśnie z powodu tego dźwigu jest uszkodzony system chłodzenia Łada 2106. Awaria węzła widać z kilku powodów. Pierwszy – jest obecność środka przeciw zamarzaniu na dywanie koło fotela pasażera.

Awaria kranu towarzyszy fakt, że nie otwiera się lub dostarczania ciepłej zamarzaniu lub ją zasłania. W ten sposób pole będzie poruszać metal umieszczoną na korpusie kranu. Przyczyną takiego zachowania – zniszczenie płytek ceramicznych, przez który pasza jest regulowana. Jakie sztuczki nie idź do właścicieli – i zablokował przewód doprowadzający płyn na lato, i ustanowić dźwigi poluoborotnye wody, które można kupić za grosze. Jednak trzeba zrobić adapterów, aby je połączyć.

Chłodnice

Po jego uruchomieniu na naprawy samochodu Łada 2106, układ chłodzenia jest rzadko wyłączane. Wyjątek – usunięcie silnika. W tym przypadku potrzeba, aby odłączyć i odprowadzenie rury przebiegające w grzejnikach i chłodzenia pieca. Co jest chłodniej? Te dwa małe pojemniki, które są umieszczone w płaszczyźnie poziomej. Pionowo zawarte między rurą metalową – komórek. Gorąca ciecz doprowadza się do górnego pojemnika wchodzi do kilkudziesięciu cienkich komórkach, pozwalając na jego ostudzenie szybko.

Materiał do produkcji grzejników – miedź, brąz, mosiądz, tworzywa sztucznego. Od tego ostatniego sprawia tylko górną i dolną część pojemnika. W celu zwiększenia wydajności odzyskiwania ciepła między komórkami kilkaset najcieńsze płyty. Ze względu na fakt, że obszar jest zwiększony, a grzejnik poprawy rozpraszania ciepła. Urządzenie grzejnik jeden główny, który jest w piecu, takie same. Ale jest mały cechą pierwszy – uczynił go podłączyć zbiornik wyrównawczy. Wszystko nadmiar płynu jest wypychany z chłodnicy i do zbiornika.

Dmuchawa wentylator chłodnicy

jest stosowany w celu zwiększenia wydajności układu chłodniczego. Dzięki niemu tworzy potężny przepływ powietrza. Chłodnica cieczy chłodzącej Łada 2106 może być wykonana za pomocą wentylatora lub napędzanych mechanicznie lub elektrycznie. Ostatnio zainstalowany na wcześniejszych modelach. Jego zaletą jest to, że działa tylko w tych przypadkach, gdy temperatura wody osiągnie wartość krytyczną. Ale z napędzanym mechanicznie wentylatora (to jest po prostu montowane na wirniku pompy) produkuje wieje stale, bez względu na to jaka jest temperatura w układzie chłodzenia. To sprawia, że jego zastosowanie w niskich temperaturach jest bardzo niewygodne.

termostat

Ten niewielki urządzenie, za pomocą którego jest przełączanie pomiędzy płyn chłodzący przepływa koła. Jego skład jest dość prosta – zwykły bimetaliczny pasek, jak również budowa małych źródeł. Po osiągnięciu określonej temperatury jest powolny odkształcenie tej płytki, która porusza się do zaworu. Pozycja ostatniego domyślnie powoduje cyrkulację płynu w małym gronie. Dlatego też w przypadku pęknięcia nieuniknione wrzenia zamarzaniu. Wcześniej została uznana szczegółowo układ chłodzenia Łada 2106, obwód cyrkulacji chłodziwa w nim. W przypadku wadliwego termostatu może wykluczyć go całkowicie z systemu. Jednak ciecz będzie poruszać się tylko w dużym kole, ciepły silnik w zimie będzie bardzo długa. Wynik – nieprawidłowe działanie silnika i schłodzenia kabiny pasażerskiej.