265 Shares 5013 views

Gogol Teatr Dramatyczny: historia i repertuar

Moskwa – miasto, w którym nie brakuje znanych teatrów. Każdy z nich ma ciekawą historię i swoją publiczność, która z roku na rok przyjeżdżają, aby zobaczyć grę z ulubionych aktorów. Takie ośrodki stolicy kultury obejmuje również byłego Dramat Moskwa Gogol Theatre, zreformowanej w „Gogol-Center”, który będzie wkrótce obchodzić swoje 90-lecie. Znajduje się pod adresem: ulica Kazakova, 8a. Obecnie dyrektorem artystycznym jest Karl S. Serebrennikov.

Teatr Gogol (Moskwa): historia powstania

W 1925 roku zdecydowano się zorganizować nową instytucją kultury KC związku zawodowego kolejarzy. Stały się one „przemysł” Teatr, który został nazwany „Mobile teatru dramatu i komedii.” Jego twórczy zespół, kierowany przez K. Golovanov, natychmiast rozpoczął wielkie działań kulturalnych i edukacyjnych wśród robotników kolejowych. W szczególności w pierwszych latach swojego istnienia teatr często wykonywane z różnych gatunków zespoły występy, koncerty na temat dnia, często nosi charakter agitacji i dziennikarskiej. W 1934 roku teatr wziął patronat nad czołowych artystów Moskiewskiego Teatru Artystycznego (II) – I. N. Bersenev, VV Gotovtsev i S. G. birmański. W wyniku ich poparcie dla młodych aktorów Teatru Nowego uzyskała niezbędną wiedzę, która pozwoliła im na przekroczenie granicy, która oddziela amatorów od profesjonalistów. W 1938 roku teatr był kierowany przez N. V. Petrov, który jest biegły sztuka realistyczna, która na przestrzeni lat umieścił takie spektakle jak: „Skoro wszystko może się zdarzyć,” Borys Romashov, „Yesterday” AN Afinogenova i innych.

W środku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, teatr przeniósł się do przedrewolucyjnej budynki Budynek zlokalizowany na ulicy Kazakova, która dziś jest jego stałe.

Działalność w latach powojennych

Pod koniec drugiej wojny światowej, kiedy głodny publiczność sztuka znowu zaczęła uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, teatr osiągnął nowy poziom rozwoju. W 1959 roku został on nazwany Nikolaya Vasilevicha Gogolya, i na cześć tego wydarzenia, premiera spektaklu na podstawie powieści opartej na „Taras Bulba”.

Od początku lat 60-tych teatr o nazwie Gogol dostał nowych liderów. Na czele instytucji kultury stał Dunaev A. i B. Golubovskii którzy starannie zachowane tradycje. To właśnie w tym okresie były dostarczane do takich spektakli jak „Obiad w Senlis” Anouilh „Koledzy” na Aksenov, „Plaża” przez Bondarev, „Brzydula Elsa” Rislakki i innych.

Historia od 1987 do 2012 roku.

Szczególnie trudne, ale również interesujący dla teatru rozpoczął w latach pierestrojki, ozdobny 90. i pierwszej dekady nowego wieku, kiedy kierownictwo trupa powierzono reżysera S. I. Yashina. Wśród aktorów, którzy występowali na scenie, można zauważyć, Igor Ugolnikova, Julia Avsharovu, Alexander Bordukova i innych, a najbardziej udavshihsya spektakli – „teatralne powieści” M. Bułhakowa, „Mistral”, „nieznane Williams” i „Nie jest daleko, na wzgórzu " Maksimov.

Historia finałów

Każda epoka dyktuje swoje prawa i powinien trwać wiele lat, zanim stanie się jasne, czy nie zmienić czy uzasadnione. Cokolwiek to było, w sierpniu 2012 roku Teatr Gogol ma nowego dyrektora artystycznego, który stał Kirill Serebrennikov. Miesiąc później ogłosił zamiar stworzyć nowoczesny wielofunkcyjny ośrodek kultury. Idea ta spotkała się z wrogością przez większość członków spółki, który wezwał do zachowania tradycji, które rozwinęły się prawie 90 lat nieprzerwanego istnienia tej grupy.

Walka była nieudana aktorów, w październiku 2012 roku, Gogol teatr przestał istnieć, a „Gogol-Center” został stworzony na jej podstawie. To działa w tym samym budynku na ulicy Kazakova, a w ciągu ostatniego półtora roku już zyskał pewien rozgłos w społeczeństwie metropolitalnego.

"Gogol-center"

Dziś mieszkańcy instytucji kulturalnych nowego formatu to:

  • „Siódmy studyjny”, który powstał w oparciu o działania i kursów kierujących Kirill Serebrennikov w Moskwie Art Theatre School, gdzie uczniowie przygotowują się do udziału w różnorodnych, w tym projektów awangardowych;
  • Studio „Soane Dramaty”, którego celem jest łączenie elementów teatru, a musical koncertowej;
  • Firma „Dialogue Dance”, znany ze swojej niezwykłej choreografii, w której szczególne miejsce danym i słowu;
  • MDT byłego firma o nazwie N. V. Gogolya.

Visitor Center oferuje ciekawe wykłady i gorące dyskusje na temat najpilniejszych zagadnień związanych ze sztuką współczesną, ściany klubu dyskusyjnego „Gogol +” i premiery filmów zagranicznych reżyserów, nie sprowadzają się do rosyjskiej wypożyczenia – w ramach projektu „Gogol-filmu”. Ponadto, mają dostęp do rzadkich nagrań wielkich występów 20-21 wieków, które są przechowywane w bibliotece publicznej w centrum, jak również szansę stać się widzem koncertów muzycznych i występów najciekawsze krajowych i europejskich reżyserów.

Gogol Teatr: aktorzy

Jak już wspomniano, część starego trupa MDT dzisiaj ma miejsce zamieszkania w nowo utworzonym centrum. Wśród nich najstarszą aktorką, która przyszła w dramatycznej Gogol Theatre z powrotem w 1960 roku – Maya Iwaszkiewicza i Aleksandra Mezentsev Swietłana Bragarnik, Olga Naumenko Irina Vybornova Oleg Gushchin, Anna Gulyarenko Siergiej Reusenko, Wiaczesław Gilinov i innymi podmiotami ,

Jak dla nowej generacji firmy, że była to grupa kilku absolwentów szkół teatralnych w ubiegłym roku.

reżyseria

Występy na scenach „Gogol-Center” został przedstawiony publiczności szereg znanych i bardzo młodych reżyserów. Na przykład, szkoła absolwent Moskiewskiego Teatru Artystycznego w 2013 Żenia Berkovich prezentowane tam „Marina” na sztuce L. Stryzhak i „Rosyjskiej piękności” na podstawie powieści W. Jerofiejew. Interesujące są także prace Denisa Azarova Ivan Estegneeva, Evgeny Kulagin Vladislav Nastavsheva Vladimir Pankov i inni.

Czas pokaże, czy skorzystał MDT nazwie konwersji N. V. Gogolya "Gogol-Center". Jedno jest pewne – w stolicy pojawiła się „teatr w mieście”, który jest również „miasto w teatrze”, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w świecie sztuki i bardzo interesujące zobaczyć premierę.