556 Shares 934 views

Biografia Aleksandra Emelyanenko – sprzeczne mistrz świata Czczony

Biografia Aleksandra Emelyanenko rozpoczęła się w 1981 roku w miejscowości Stary Oskoł, gdzie na krótko przed narodzinami drugiego syna jego rodzice przenieśli się z Ukrainą. Są one prawie cały czas spędzony w pracy, trochę Alexander miał nikogo, kto by wyjść z domu, więc starszy brat zabrał go do szkolenia w Sambo i Judo. Facet zainteresował się sztukami walki i od 16 lat otrzymał tytuł Master of Sports.

4 lata później biografii Aleksandra Emelyanenko dostaje pierwszą profesjonalną walkę w ramach projektu „Pride”, w której został pokonany przez dostatecznie silnego wojownika z Brazylii Ashuerio Silva. W ciągu najbliższych dwóch lat, zwycięstwo następowały po sobie, choć w sprawiedliwości należy zauważyć, że przeciwnicy w tych meczów nie były najsilniejsze. Pierwsza próba była naprawdę poważna walka z Chorwacji Mirko Cro Cop myśliwskiego, który miał w chwili wielkiego doświadczenia sztuk walki. Co więcej, to był najlepszy w wadze ciężkiej, a być może najpotężniejszym przeciwnikiem. Niestety, tym razem biografia Aleksandra Emelyanenko nie jest uzupełniany o zwycięstwie, ale wyglądało przyzwoity rosyjski sportowiec, Chorwat dostarczając wiele niedogodności.

Być może po tej niefortunnej porażce wojownikiem z mniejszym charakter żelaza nie będzie już iść na ring. Ale nie Alexander Emelianenko. Biografia siebie i swoich dwóch braci, pokazuje, że hartowane fizycznie i psychicznie są od dzieciństwa i nie są wykorzystywane do obniżenia głową. Po zaledwie 4 miesiącach Alexander po raz kolejny wszedł do ringu, gdzie dostał zwycięstwo nad silnym przeciwnikiem Brazylii. Potem nastąpiła kolejna wygrana, po – dwa kolejne, które zostały osiągnięte w pierwszych 30 sekundach walki. Teraz Emelianenko nadal stale wygrać. Od czasu do czasu będzie rozczarowująca porażka, ale każda następna walka Aleksander zaczyna z nową motywacją. Co do zasady, sam wynik nie robi długo czekać.

Biografia Aleksandra Emelyanenko – historia życia odważnego i złożonym człowiekiem. Pewnie radzenia sobie z przeciwnikami na ringu, to jednak nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z własnymi emocjami. Po kilku głośnych skandali wokół jego osoby i kolejne wybryki Alexander odchodzi ze sportu, a nawet zaczynają nowe życie – życie bez pokus w jednym z klasztorów.

Jednak Emelianenko nie był odludkiem tak długo (około sześć miesięcy), z klasztoru, zniknął, pozostawiając jako hołd dla tej chwili, tylko długą brodą. W 2013 roku szkolenie Alexander Emelianenko wznawia i wraca na ring. Taki ruch przyciągnął ogromne zainteresowanie opinii publicznej i, oczywiście, aby walczyć w maju tego roku przewidziany był pełny. Rosyjscy sportowcy konfrontacji Bob Sapp, znany pod pseudonimem The Beast (waga American – 154 kg), bezwarunkowo wygrywa w ostatnich meczach. Emelianenko wykazały, że nie stracił formy i łatwo rozpatrywane amerykańskiej wagi ciężkiej. Po 3 miesiącach nastąpiła kolejna wygrana – ponad Jose Gelke. Rosjanie nie dają przeciwnikowi żadnych szans. Ale, jak się okazało, była to ostatnia bitwa Aleksandra Emelyanenko. 2013 znowu zobaczył pijackie wybryki i po walce – tak haniebnie zakończyła zawodową człowieka z dużej litery, rosyjskiego mistrza sportów sztuk walki.