576 Shares 7722 views

Lemur lori: Konserwacja i pielęgnacja w domu

W tropikalnych lasach Azji mieszka dzielnego małego zwierzęcia, która jest uważana za jedną z najstarszych zwierząt na naszej planecie. Przez długi czas ten ssak nadana leniwce, ale od 1766 roku wszystko się zmieniło. Następnie znany przyrodnik z Francji, Buffon, zwany lemur loris poluobezyanoy. Ten zabawny zwierzę aktywnie zaczęli używać jako pet miłośników egzotycznych stworzeń natury.

Teraz wiemy, że trzy rodzaje małpiatki. Ta cienka, powolne grubości (duża) oraz małe lemur Lori. Każda z tych różnych wzorców zachowań i charakter, ale wszystkie one mają wspólnego. Są powolne, dość tchórzliwy i aktywny w nocy. Co do zasady, w domu zawierają albo powolne Tolstogo Lori małe Lories. Że dziś będziemy mówić o tych zwierzętach. Również wyjaśnić, jak wygląda zwierzę, ilu mieszka Loris lemur, gdzie go kupić, jak wybrać i udzielania porad na forum.

Charakterystyka zabawne bestia

To zwierzę jest ich wygląd jest tylko przywiązanie. Na małym kagańcu widziana z daleka wielkich smutnych oczach, które podkreślają wyrazistość ciemnych pierścieni. Istnieją dwa rodzaje Lory, dużych i małych. I jak one różnią? Kto pokaże.

Pierwszy – to rozmiar. Małe Lory waży nie więcej niż 700 g, a wysokie – nie więcej niż 1,2 kg. Oznacza to, że różnica w wadze prawie się podwoiła. Kolor – to jest druga różnica. Trochę Lorikeet – beżowy i duże – z jasnoszarym kolorze beżowym (lub czerwono) osioł, z paskiem z tyłu. Trzecia różnica – zakres kusachesti. Małe ukąszenia są mniejsze i nie tak bolesne, jak duże. Pierwszym z nich jest przyzwyczaić się do środowiska szybciej niż drugi, który dopasowuje się dość powoli w nowym domu. Po czwarte – jedzenie. Oczywiście, duży lori jeść więcej (kilka razy), niż małe.

Jak wybrać odpowiedni dla zwierząt

Oczywiście, trzeba wybrać zdrowego zwierzęcia. Jednak, podobnie jak w wyglądzie do określenia stanu zdrowia? Zdrowe lemur Loris błyszczące oczy, puszysty biały czystej wełny i mocne zęby. Zdrowe syczy zwierzęce, łamie się spod kontroli. Bądź pewien, że to zwierzę musi posiadać dokumenty: świadectwo weterynaryjne, rodowód i świadectwa zdrowia.

Lemur Loris – jest to bardzo ostrożny zwierząt. Że to przyzwyczaiłem się do ciebie, powinno trwać długo. Pierwsze kilka dni, staraj się nie dotykać zwierzęcia, a następnie stopniowo przyzwyczajać do ręcznego karmienia. Gdy zwierzę w was rozpoznaje swego pana, że będzie to bardzo słodki i czuły.

Gdzie trzymać psa

Zanim kupisz taką bestię jak lemur Lory, konieczne jest, aby przygotować wygodne miejsce w domu dla niego, więc był na miejscu, gdzie się zatrzymać. Aby utrzymać garnitur lub dużej klatki lub woliery typu pionowego.

Obudowa pozycjonowanie potrzeba w ciepłym pomieszczeniu, gdzie nie ma nagłe zmiany temperatury, przeciągami i wilgocią. Zwierzęta te są bardzo łatwo złapać przeziębienie. Konieczne jest również, aby pamiętać, że Laurie – Jest to bardzo ciekawe zwierzęta. Dlatego nie należy umieszczać pole obok każdego obiektu, ponieważ zwierzę może do nich dotrzeć. Pamiętaj, że Laurie może zatruć rośliny, zranienia kończyn piekące rzeczy zaplątane w lin lub drutów albo paść ofiarą innych zwierząt.

Laurie ma aktywne życie nocne i dzienne sen. Dlatego konieczne jest, aby zrobić dom w klatce lub wolierze wyższego do zwierzęcia czuł się komfortowo i może w każdej chwili ukryć przed wzrokiem ciekawskich. Do ścian powinny wiązać się z drewna grzędy lub gałęzi. Zwierzę chętnie mu się wspinać. Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że Laurie liści na gałęziach etykiecie? Dzięki nim, zwierzęta czują się spokojniejsze.

Pamiętaj, aby umieścić w klatce z wypełniaczami półkowych. Inteligentne zwierzę będzie zrozumieć, co to jest za. Niektórzy jednak źle przyzwyczajeni do toalety. Następnie trzeba, zamiast tacy, strew całą podłogę klatki lub klatki z trocinami lub specjalnego wypełniacza drewna.

Kolejna ważna uwaga

Lori nie jest właścicielem długi ogon, z którego można by przylgnąć do pionowej okonia. Dlatego małe zwierzę pożądane poziome pręty i półki. gałęzie pionowe powinny być o małej średnicy, w przeciwnym razie zwierzę nie jest w stanie mocno przylgnąć do nich. Grube pnie powodować upadek i urazy (pęknięć i tak dalej. D.).

cecha

Jeśli planujesz mieć kilka Lories pamiętać, że konflikty mogą powstać między zwierzętami. Chociaż zazwyczaj mężczyźni na kobiety dogadać się dobrze, ale może być jeszcze czasy, kiedy jedno ze zwierząt chcą przejść na emeryturę. Jeśli trzymać w klatce kilka osób, w każdym przypadku, pojawi się hierarchia. Słabsze uniknie agresja dominującą Loris. Dlatego ważne jest, że było kilka komórek (na wszelki wypadek), a także jako miejsce schronienia, jeśli nagle wybuchają konfliktu.

Ponieważ zwierzęta te są inteligentne i ciekawy, drzwi do domu powinien być wyposażony w mechanizm blokujący, że Lori nie będzie w stanie otworzyć. Zbiegłym zwierzę – jest to problem, można go dostać w różnych zadrapań w mieszkaniu.

Lemur lori: pielęgnacja i konserwacja

W opiece nad zwierzęciem nie należy odbierać żadnych trudności. Bo tu wszystko jest bardzo proste. pasza dla zwierząt potrzebne dziennie. Czysta klatka jest konieczne co trzy tygodnie, a lotochek – co cztery do pięciu dni. Miot w domu powinny być zmieniane codziennie, a podczas snu Loris może oddawać mocz na niego i spać na mokrym zwierzęcia jest zabronione ze względu na bolesność.

Zasilacze cudowne zwierzęta

W naturze, te zwierzęta paszy na owady i inne małe drapieżnych. Biorą przyjemność pożera małe gady i ptaki. Ponadto, te lemury żywią się pokarmu roślinnego.

Niektóre lories Specjalizujemy się w wysokiej kaloryczności diety, która składa się z soku drzewa (gryźć go z kory drzewa), a nektar kwiatowy. Nawiasem mówiąc, prawdopodobnie to jest powód Lori aktywnie gryzie oddział w klatce lub wolierze.

Zwierzę jest podawany w niewoli

W niewoli, do artykułów spożywczych – warzyw. Lori jeść banany z wielką przyjemnością, kiwi, winogron i pomidorów. Te lemury spożywają również inne owoce i warzywa. Zauważ, że każdy człowiek jest Lory, który ma swoje nawyki żywieniowe. Ponadto codziennej diecie powinno zawierać owadów na zwierzętach, takich jak szarańcza, świerszcze lub zoofobasy. Czasami można dać kurczaka domowych (gotowane) i jaj surowych (najlepiej nie z kurczaka i przepiórki). Co karmić Loris lemur, chyba że już na liście? Dieta zwierzęcia powinny obejmować również produkty mleczne, kaszki, twaróg.

W celu nawiązania kontaktu ze zwierzęciem, użyj swojego ulubionego jedzenia (zasilanie z rąk). Większość lories kochają owady takie jak zoofobas. Dla dobra tego przysmaku nawet najbardziej zrzędliwy istota jest gotowa opuścić kryjówkę. Pamiętaj, że lemur Loris nie jest tak łatwo oswoić, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, to zwierzę ma dość ostre zęby i bolesnych ukąszeń.

Problemy zdrowotne

Aby uniknąć wielu problemów, nie karmić zwierzę, kiełbasa, jogurt, słodycze i inne gadżety z tabeli. Laurie będzie mieć to wszystko, ale potem mogą wystąpić różne choroby układu pokarmowego. Jeśli tylko karmione miękkiego pokarmu, a następnie zwierzę pojawi się na zębach. Może to również prowadzić do powstawania kamienia nazębnego.

Lemur loris w domu powinien otrzymać żywność wystarczającą ilość witamin i minerałów, a ze względu na brak pojawiają się problemy zdrowotne. Jeśli dieta zwierzęcia będzie niedobór błonnika, możliwe jest, zaparcia, wzdęcia i inne. Nawiasem mówiąc, wzdęcia niebezpieczne Lori w ścianie jelita jest bardzo cienki, co skutkuje wysokim prawdopodobieństwem przerwy. Wzdęcia trzeba dać swojemu pupilowi aktywowanego węgla lub kopru herbatę. Pożądane jest również, by pogłaskać jego brzuszek w kierunku wskazówek zegara.

Zaparcia pozwolić olej Lory Wazelina (1 łyżeczka). Jeśli krzesło jest wciąż brakuje, należy udać się do specjalisty. Mówi dokładnie, co zrobić, aby odzyskanych Loris lemur.

Jak dbać o sierść zwierząt? Odpowiedź wielu nie wie, a to źle. Od tych zwierząt, jak koty, lizać, następnie włosy mogą dostać się do przewodu pokarmowego, powodując utrudniała normalnego funkcjonowania żołądka. Aby je wyświetlić, trzeba dać swoim zwierzakiem leki «Kittimalt» 1/3 łyżeczki 1 raz w tygodniu. Ile razy w tygodniu, powinno być szczotkowane, wiesz? Kilka razy wystarczy. Zauważ, że płaszcz nie powoduje alergii Lory, jak to ma strukturę podobną do ludzkiego włosa.

Niezrównoważona dieta – przyczyna wielu chorób metabolicznych, takich jak kamienie nerkowe, otyłość lub odwrotnie, wyczerpania, krzywicy. Lori jest również bardzo podatne na przeziębienia. Choroby te rozpoczną się w tych zwierząt z kichanie i wydzielina z nosa. Jak tylko zobaczyli pierwsze objawy, należy natychmiast podjąć działania, lub zwykłe przeziębienie może prowadzić do zapalenia płuc.

Infekcje ucha są często spotykane w takich zwierząt. Lori źle zachowywać się niespokojnie, nie pozwala dotknąć ucha, to nie chce karmić. Przez czas tam wydzielina z ucha. Na pierwszym podejrzeniem zapalenia ucha środkowego, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii.

reprodukcja

Lori rasa nie jest bardzo aktywny, nawet w naturze, nie wspominając o hodowli domowej. Chociaż teraz, że są ludzie, którzy budują firmę na takich małych zwierząt. Czas trwania ciąży u kobiet – trochę więcej niż sześć miesięcy. Po urodzeniu dziecka mama karmi je mlekiem lemura na kolejny okres pięciu miesięcy. Sprzedać Lory może być nie wcześniej niż wtedy, gdy jest to dziesięć miesięcy – przed tym okresie młody powinien pozostać z matką.

Najczęściej zadawane pytania

  • Lee Lawrie umie pływać? Nie, nie mogę. Ten nadrzewny zwierząt, więc zrezygnować z takich eksperymentów.
  • Ile żyć lemur Lory? W niewoli w dobrych warunkach, te zwierzęta mogą żyć do 25 lat.
  • Czy muszę wyciąć pazury? Nie, to nie jest konieczne. Ich pazury są jak dzieci depresji paznokcie, czyli jako takie nie istnieją, a więc nie ma nic do wycięcia.
  • Co zrobić, aby szczepienia tych zwierząt? Nie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie Lori zabronione. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to przeprowadzić co sześć miesięcy odrobaczone, i to lepiej, aby próbki kału do wykrywania obecności robaków. Jeśli nie, to nie ma potrzeby ponownie po zatruwają organizm leków zwierzęcych.
  • A loris lemur inteligentne? Tak, on wie, gdzie jest jego miska, dom, itd., Ale nie grać w piłkę i nie wykonuje żadnych poleceń. To zwierzę uwielbia jeździć na winorośli i oddziałów wspinaczki.
  • Czy istnieje zapach Lory? Nie, odchody od zwierzęcia nie śmierdzi jak zwierzę siebie.
  • Można zmienić swój tryb życia? Nie, nie można. Tryb nocny – to instynktowne zachowanie, które, oczywiście, nie pozbyć. ledwo można go przenieść, jeśli umieścić klatkę ze zwierzęciem w ciemnym kącie mieszkania.

Ile jest lemur

Home Lori będzie kosztować 70-90 tysięcy rubli. Gdzie kupić lemur Lory? Najlepiej jest zakupić hodowców zwierząt, którzy Breed tych egzotycznych zwierząt przez dłuższy czas. Więc ryzyko kupić chore zwierzę jest bliska zeru. Bardzo często, przy okazji, te zwierzęta są wychwytywane przez kłusowników, więc przy zakupie, sprawdzić wszystkie dokumenty dotyczące Lori. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że firma w Lemoore, jak wiadomo, bardzo opłacalne.

Praktyczne porady dla ostatniego

Tak szybko, jak zwierzę trafia do ciebie należy skonsultować klinice weterynaryjnej, która specjalizuje się w takich zwierząt, jak to jest, że lemury spaść do właścicieli już chorych lub osłabionych przez długi transportu z ojczyzny. Czasami po ich zakup jest konieczny do pielęgniarki.

Liczba właścicieli

Tych, którzy dostali zabawny zwierzę, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Osób dotkniętych przejmujący i czułości takiego zwierzęcia jako Loris lemur. Opinie tylko pozytywne właścicieli. Przy prawidłowej opieki i konserwacji zwierząt dać tylko pozytywne emocje!

Konkludując

Teraz wiesz, co Loris lemur! Zdjęcia prezentowane w tym artykule pomogą Ci zapamiętać jego wygląd. Jeśli chcesz dostać to zwierzę dokładnie przemyśleć, zanim zdecydujesz się na ten krok. Oczywiście, masz problemy będą powstawać, ale jeśli konieczne warunki Lory może być wielkim przyjacielem rodziny i przynieść wiele pozytywnych emocji.