765 Shares 9183 views

Nadzór wideo własnymi rękami – wszystko jest całkiem proste!

W dzisiejszym niepokojącym świecie przywiązuje się do bezpieczeństwa mieszkania i mienia osobistego. Nie jest tajemnicą, że działania intruzów mogą prowadzić do faktu, że od lat zarobione "dobre" mogą zostać utracone w jednej chwili. Na szczęście nowoczesne środki techniczne przychodzą na pomoc szanowanym obywatelom, wśród nich jest nadzór wideo, co umożliwia nagrywanie wszystkiego, co dzieje się w domu, przy braku właścicieli.


Rzeczywistość naszego kraju wymaga dyktowania wszystkich rzeczy, a nawet bezpieczeństwo często staje się przedmiotem takich oszczędności. Dotyczy to również nadzoru wideo, ponieważ sprzęt, a także instalacja systemów nadzoru wideo są dość kosztowne, co czasami nie może sobie pozwolić na zwykłego pracownika. Tymczasem potrzeba bezpieczeństwa jest czasem tak ostra, że nie ma wyjścia – trzeba ręcznie zarządzać nadzorem wideo, co prowadzi do głównego pytania: jak podłączyć nadzór wideo?

Warto zauważyć, że wszystkie te problemy są rozwiązane, a rozwiązanie problemu instalacji nadzoru wideo nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. A jeśli sprzęt lepiej nie oszczędzać i wybrać naprawdę wysokiej jakości modele urządzeń, a następnie zainstalować nadzór wideo własnymi rękami, możesz spokojnie powiedzieć – budżet rodzinny nie poniósł poważnych szkód, a bezpieczeństwo własnego majątku wzrosła czasami!

Tak więc, aby organizować nadzór wideo własnymi rękami, musisz:

– kamery CCTV (najczęściej w przypadku mieszkania lub domu istnieje wystarczająco dużo 2-3 sztuk)

– hub (router), który zapewnia podłączenie kamer do sieci lokalnej

– komputer osobisty

Procedura instalowania każdego elementu systemu nadzoru wideo jest dość prosta. Wystarczy zainstalować kamery, nie zapominając o ochronie przed wandalami i połączyć je z hub (routerem), które z kolei powinny być podłączone do komputera. Procedura instalacji obejmuje użycie specjalnego łącznika dostarczanego wraz z urządzeniem, a także standardowych narzędzi – śrubokręt, wiertarka, młot itp. – wszystko, co jest dostępne w arsenale dowolnego mistrza domowego.

Po zainstalowaniu urządzenia i podłączeniu komponentów za pomocą kabli należy przystąpić do konfigurowania oprogramowania umożliwiającego przeglądanie danych z kamer, a także nagrywanie obrazu na dysk twardy komputera w celu późniejszego przechowywania i używania w razie potrzeby.

Należy zauważyć, że każdy szanujący się producent sprzętu nadzoru wideo i oprogramowania uzupełnia swoje urządzenia i aplikacje wraz ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi instalacji i konfiguracji. Dlatego też tacy troskliwi użytkownicy, nawet ci, którzy po raz pierwszy podjęli decyzję o zainstalowaniu nadzoru wideo, nie powinni mieć problemów z tym procesem. Oczywiście niezbędne jest posiadanie podstawowych umiejętności w instalowaniu sprzętu elektrycznego oraz znajomość pracy z programami komputerowymi na poziomie przeciętnego użytkownika.

Po zainstalowaniu systemu i sprawdzeniu jego wydajności nie będzie zbędne wyposaŜenie w dodatkowe funkcje, które dodatkowo zwiększą poziom bezpieczeństwa domowego. Funkcje takie obejmują organizowanie nadawania programów telewizyjnych przez Internet lub sieć lokalną, instalowanie czujników ruchu, wykorzystanie możliwości serwera WWW.

Za pośrednictwem Internetu można zobaczyć, co dzieje się w pomieszczeniu, w którym kamery są instalowane z dowolnego miejsca na świecie, czujniki ruchu pozwalają zaoszczędzić miejsce na dysku twardym, a także czas na oglądanie wideo, a serwer internetowy umożliwia korzystanie z możliwości systemu nadzoru wideo bez użycia specjalnie zaprojektowanego komputera .