821 Shares 8807 views

Rasa koni wyścigowych: opis

Przed rozmową o koni wyścigowych, muszą zrozumieć warunki. Fakt, że termin „koktajl” nie jest używana w oficjalnej klasyfikacji skał. W słownikach, „rasa” jest zdefiniowany jako konia należącego do rasy koni czystej krwi i ma doskonałe właściwości biegowe. Czystej rasy świata recytuje wszystkie trzy. Jeden z nich nazywa się „English wyścigowy”. Ale co do zasady, powszechnie określane jako rasy, nie tylko przedstawiciele tych trzech gatunków, ale również dla wszystkich ras przeznaczonych do jazdy konnej konkursach.

wyścigi koni i jeździectwo

Najstarsza stadnina w Anglii, zostało założone przez króla Henryka VIII w 16 wieku. Sprawa była kontynuowana przez jego następców. W 17 wieku wśród angielskim arystokracja modne stało hodować konie do sportu. Należy zauważyć, że we współczesnym sensie „skacze” i „jazda” – kilka różnych rzeczy. Pod konie skoków rozumieć testowania przydatności do dalszej hodowli. Najważniejsze, że wymaga się od konia w wyścigu – to prędkość. Odległość w krótkich wyścigach.

Kolejna rzecz – jazda konna. Stosunkowo nowe rasy koni wyścigowych (np DON), pierwotnie zaprojektowane do użytku w wojsku, to jest dobrze ugruntowana w różnych sportów, gier i konkursów z udziałem interakcji konia i jeźdźca. Istnieje wiele rodzajów sportu jeździeckiego. Jest ono zawarte w programie olimpijskim.

Koń wyścigowy Rasa: Cechy zewnętrzne oraz zachowanie

Oczywiście, z konia czeka w pierwszej kolejności zwinności. Jednak spektakularny wygląd – jest nieodłączną cechą rasowy ogier lub klacz. Konie sportowe – dostojny, z długimi żylaste i muskularne nogi. Szefowie nich są małe, wydłużone ciało. Te zwierzęta wyglądają zatopiony i suche. Powinny one mieć łatwy krok, wytrzymałość, wigor. Znaczenie i charakter konia, jego gotowość do współdziałania z osobą. Zdarza się, że wyścigi konne i hazard rasa jest pełen energii, ale temperament choleryczny zapobiega jej uda.

Rzeczywiście, nie każdy koń sportowy podano przynajmniej raz w życiu wziąć nagrodę. Konie nie są rozróżniane w konkursie, jednak w stanie służyć poprawie innych ras lub opracowanie nowych, przekazywanie ich potomstwo indywidualnych cech, które są zainteresowani hodowcy.

Najstarsza rasa konia: Akhal-Teke

Akhal-Teke – jest najstarszym wyścigów konnych koń. Rasy koni w tych dniach, kiedy stał się znany te konie, nie istnieje jako taki – albo raczej nie mają nazwy. Ale o koniach Akhalteke wiedzieli już starożytni autorzy (takie jak Herodota i Appian). Konie te zwykło się nazywać perski, turecki turkmeński. Są mylone z bardziej popularnych arabski. Rasa została ponownie odkryta dopiero w 19 wieku, a jednocześnie ma swoją nazwę: na cześć turkmeńskiego oazie, której mieszkańcy zachować czystą krew tych zwierząt od wieków.

Centralny koczowniczy celem było wprowadzenie walki Koń: hardy, silny, zdolny do dozowania małych ilości wody. Akhal-Teke jest stosunkowo wysoka dla koni jadących, wąskie torsem, że głowa mała, elegancka prosto szyi. Ogon i grzywa są rzadkie, włos jest krótki i ma charakterystyczny metaliczny połysk. Oglądane przez naczynia skórne. Nogi i plecy mają długą, suchość ciała. Krok Akhaltekins gładka, więc są one wygodne do jazdy. Ale te konie różnią trudny charakter: oni uznają tylko jeden gospodarz, pobudliwy i mściwy. Radzenia sobie z nimi nie każdy może.

Nie bez udziału Turkmenistanu nowych koni rasy koni wyścigowych były hodowane na przykład angielski i Don. A araby, jest prawdopodobne, aby nosić w ich żyłach krew akhal-teke.

Najbardziej znanym Rasa:

Powstawanie rasy rozpoczęła się na terytorium Półwyspu Arabskiego w BC 4-7 wieków. e. Przodkowie tych koni – Azja Środkowa (przodkowie akhal-teke) i Afryki Północnej koń Berber nomadowie. Arabowie bardzo zazdrosny czystości krwi. Oni stworzyli zestaw reguł, które rygorystycznie wybór producentów. Przodków został złożony do prowadzenia przez linii żeńskiej. Sprzedam klacze były zakazane, ich cenione wyjątkowo wysokie.

Konie arabskie rasy małe, delikatne, suche, ale miękką tyłu. Są one dobrze rozplanowane wygiętą szyję i małą głowę. Arabian koń czaszki znacznie zginać, szerokie czoło i wąski pysk. Ogon silnie podniesiony. „Arabowie” wyróżniają sportowego, zwinność, wyrafinowane zewnętrzne i doskonałość ruchów. Konie te wpłynęły na świat hodowli koni: prawie wszystkich ras koni wyścigowych, istnieje obecnie w Europie i Ameryce, są pochodzenia arabskiego. We współczesnym sporcie jeździeckim, jednak Arabian koń nie będzie świecić: większe rywale je wyprzedzać. Ale te konie zaczęły rosnąć w celach wystawienniczych.

Koń pełnej krwi angielskiej – «hodowane do doskonałości”

Początkowo rasa był nazywany „English wyścigowy”. Później zaczął być uprawiany na całym świecie, a tam była nowa nazwa – „Rasowy rasy koni” Jej dziadkowie – Royal klacze brytyjskich królewskich stajni i arabskiego i Akhal-Teke ogiera, schwytany lub zakupione na wschodzie. Rasa ta została opracowana w 18 wieku wyłącznie dla sportu. Tylko konie regularnie wykazują dobre wyniki w wyścigach, mogli kontynuować wyścig. Wszystkie warunki zostały stworzone dla zwierząt; ich dressuroy zaangażowany doświadczonych specjalistów. Rezultat: angielski wyścigowy – Najszybszy koń na świecie.

Jest większy, proporcjonalność i „łatwiejsze” swoich przodków, ma średnią długość szyi, małą głowę i powagę. Te konie są odważni, porywczy, ale nie tak nerwowy jak ich wschodnich patriarchów. Dziś jest to najliczniejsze koni sportowych rasy.

Innych ras koni wyścigowych

Z „English” jako nowa rasa koni wierzchowych i jazda uprzęży otrzymano: hanowerskiej, Orłowa-rostopchinskaya, Tereku, Trakeńskim, ukraiński i wiele innych. Na zdjęciu poniżej – konia Budennovskaya rasy hodowane dla wojska.

W wyniku przekraczania ogierów z angielskich rodzą klacze ras lokalnych hardy i stosunkowo spokojnych koni wyścigowych. rasa konia, stworzony z materiału genetycznego trzech „czystych” skałami, częściowo przewyższał ich przodków: jeden – w efekcie, z drugiej – w prędkości, trzeci – w inteligencji.