124 Shares 5540 views

"Kamaz 5490": opinie. "Kamaz 5490": charakterystyka, zdjęcia

„Kamaz 5490” – nowy ciągnik z Kama Automobile Plant, który różni się od swoich poprzedników w bardziej komfortowej kabiny oraz dostępność niezawodnego silnika niemieckiej. Rozwój tej ciężarówki był punktem zwrotnym w historii krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Czy nasi inżynierowie udało się naprawdę wysoką jakość i niezawodność pojazdu użytkowego, która będzie skutecznie konkurować na tle importowanych traktorów? Odpowiedź na to pytanie będzie uczyć się w trakcie naszej dzisiejszej recenzji.

projekt

Należy zauważyć, że wygląd ciągnika rosyjskiego zostało zmienione kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat. Na zdjęciu powyżej widać, jak to było w 2013 roku. I w tej formie będzie produkowany seryjnie w 2015 roku:

Jak widać, inżynierowie wyeliminowały wiele wad w konstrukcji nowego „KamAZ”. Tam, gdzie kiedyś wyglądał jak „europejskiego” na początku 2000 roku, ale teraz można go scharakteryzować jako jeden z najbardziej nowoczesnych ciągników długodystansowych w Europie. Projektanci „KAMAZ” całkowicie opuszczony moralny nieaktualne kadencji reflektory kwadratowe i prostokątne kształty ciała. Obecny traktor, można powiedzieć – model z nowoczesnością.

Co zostało poprawione?

Zewnętrznie samochód przeszedł wiele zmian. Reflektory teraz mają okrągły kształt, a kierunkowskazy umieszczone są oddzielnie. Pod względem praktyczności, inżynierowie mieli rację, ponieważ podczas odkształcania jednego z optyką nie jest konieczne, aby zmienić cały moduł obiektywu jako całości (na przykład w nowoczesny „europejski”). Przedni zderzak nie jest barwiony, a w związku z tym „KAMAZ” będzie mniej widoczny kurz i brud. Podnóżek jest na najniższym poziomie, tak aby kierowca nie będzie musiał dosłownie wskoczyć do kokpitu, jak wcześniej. Nie było również usprawnione spódnica spoiler, który był wcześniej nieobecne wszystkich typów pojazdów „KAMAZ”. Osłona chłodnicy z dużym logo firmy świetnie wygląda na tle zderzaka i kabiny. Nawiasem mówiąc, na dole schodów były 4 światła przeciwmgielne, które dostępne są w wybranych niszach są również dostępne. Powierzchnia szkła, model 5490 „KAMAZ” (bok zdjęciu widać nieco poniżej) jest na tyle duża, że pozwala kierowcy kontrolować wszystko, co dzieje się na drodze.

Side można zobaczyć schludny krzywą szkła, która trwa aż do tylnego spojlera. Ale to nie wszystkie cechy nowego samochodu „Kamaz 5490”. Liczba kierowców wskazują na nowe tarcze i opon. Wreszcie, na ciągniku pojawiła rossiysokm „evrokatki” – teraz firma towarowy będzie dużo łatwiej kupić i wymienić opony.

Ogólnie rzecz biorąc, nowy „Kamaz 5490” wygląda bardzo nowoczesny. Na meree pod względem twórców projektu udało się wyeliminować wszystkie wady. Nawiasem mówiąc, „przód” w ciągniku ma podobieństwa z włoskiego „Iveco Stralis' 2014 uwolnienia. Nawiasem mówiąc, w 2003 roku „KAMAZ” szukali również dostosować swoje pojazdy do standardu „IVECO”. Jaskrawym tego przykładem jest ciągnik Model 5460, którego wygląd był podobny do Iveco TURBOSTAR początku lat 90-tych.

kabina

Wnętrze nowego ciągnika zmieniła się znacząco. Teraz można zobaczyć zaokrąglony europanel z wieloma przyciskami funkcyjnymi. Na kierownicy ma również parę przycisków. Wcześniej większość „KAMAZ” obsadzone dość proste domki z bardzo surowej konstrukcji, ale bardzo wytrzymałej konstrukcji. Jeśli chodzi o jakość i trwałość, to kabina będzie, czas pokaże, ale teraz przejdzie do fotela kierowcy. Tutaj jest pneumatyczne, z automatyczną regulacją i pompowania powietrza. Dostępność podłokietników jest bardzo ważne w „KAMAZ” kabiny. W pobliżu znajdują się dwa uchwyty na kubki, gałka dźwigni hamulca ręcznego i. kokpity samochodów 5490 „Kamaz” (zdjęcie wnętrza przedstawiony poniżej) ma powłokę odblaskowy. Całą kabinę importowanych zawieszenia pneumatycznego 4-punktowej. Ergonomia na wysokości kontroli.

Już w „baza” samochód jest wyposażony w szyby, autonomicznego otoplitelem i systemu audio. Za dopłatą, klienci będą korzystać z usług na klimatyzację oraz mini lodówkę. System nawigacyjny zostanie również zainstalowany na ciągniku „Kamaz 5490”. Liczba Eksperci twierdzą, że ze względu na kilka kroków do tego poziomu wyposażenia wózka rosyjski zbliżył „eurotrac” i może z powodzeniem konkurować z nimi. Teraz domowy wnętrze rymarz nie należy odróżnić od „Ivekovskogo” lub „Magnumovskogo”.

Ale jest tak wysokiej jakości i komfortowa kabina z nasi inżynierowie byli w stanie zrobić od podstaw? Oczywiście, że nie – podstawą konstrukcji niemieckiej siodlarza „Mercedes Axor” (nie mylić z „Actros”) została podjęta. Nawiasem mówiąc, mechanizm kabina plandeka jest elektryczne. To znacznie skraca czas naprawy samochodu, a kierowca oszczędza energię.

parametry techniczne

Stosowane tu silnik 6-cylindrowy turbodiesel jednostka niemiecka produkcja „Daimler OM-457LA». Wcześniej był używany w niektórych modelach „Axor”, teraz jest, a na pojazd ciągnący „Kamaz 5490”. Charakterystyka silnika niemieckiego jest bardzo dobra. Objętość pracy silnika wynosi 12 litrów, całkowita ilość – 428 KM. W zależności od poziomu CO w atmosferze zespołu odpowiada całkowicie normy ekologiczne „euro-5”.

żywotność silnika

W odniesieniu do zasobu silnika niemieckiego, oceniane przed jego przebieg remontu jest rzędu 500-800 tysięcy kilometrów. Ale, sądząc po opiniach kierowców, którzy przeszli na „Axor”, ten silnik jest „milioner”, czyli bez naprawy może zrobić i 1 lub nawet 1,5 miliona kilometrów. Najważniejsze – aby używać tylko oleju o wysokiej jakości. Co do przeciążeń, ruch silnik „ciągnie” 40 ton „w dół”, nawet bez sadzy. rezerwa chodu go do maksimum.

usługa

Jednak, jak każdy inny „niemieckiej”, „daymlerovsky” silnika bardzo wymagającym jakości paliwa. Jak to będzie działać na naszym lokalnym nie jest znana. Nawet nowe ciągniki DAF XF 106 próbuje nasze nośniki do minimum, aby pracować w CIS ze względu na słabą jakość lokalnego paliwa. Ale dysze myjące i naprawa pompy – to jest bardzo drogie.

o transmisji

Jako punkt kontrolny na „KAMAZ” postanowił użyć ZF16 box import ze zwalniaczem. Zostanie on zainstalowany na wszystkich podstawowych modyfikacji widłowe „Kamaz 5490”. Badanie wykazało, że nowa skrzynia biegów jest w stanie łatwo rozpędzić samochód do 110 kilometrów na godzinę. Również pewne modyfikacje „KAMAZ” będzie wyposażony w automatycznej przekładni 12.

„Kamaz 5490” – jazdę próbną

Pierwsza prezentacja odbyła ciągnika do „Comtrans” All-Rosja wystawa pojazdów użytkowych w 2013 roku. Pomimo faktu, że niemal połowa nowej „KamAZ” została zapożyczona z „Axor” wrażenia z kierowców pozostaje niejednoznaczna. Co zaskoczyła przede wszystkim, to niefunkcjonalne połowa tablicy rozdzielczej. W odpowiedzi, producent powiedział, że oni nie są jeszcze podłączone. Cóż, miejmy nadzieję, że w 2015 roku „KAMAZ” będzie rozwiązać ten niedobór. Jeśli chodzi o jazdę próbną, pełne poczucie wystawców nie słyszałem od niego. Sędzia dla siebie: w jaki sposób można przetestować zachowanie samochodu na torze z obciążeniem a przynajmniej jego represji na odcinku 20 metrów od drogi? Dlatego, aby w pełni ujawnić wszystkich potencjałów nowego ciągnika nie powiodło się. Co tak naprawdę jest „Kamaz 5490” test drive oczywiście trudno powiedzieć. Jego prawdziwa „twarz” zostaną ujawnione dopiero w 2-3 roku eksploatacji. Tylko w świecie rzeczywistym, można określić wiarygodność tej ciężarówki, a jego przydatność na dłuższą metę. Mimo faktu, że konstrukcja urządzenia została zapożyczona z „Mercedes”, naprawdę budzi zaufanie klientów.

"Kamaz 5490": cena

Podczas prezentacji, firmę ogłosił koszt nowego ciągnika. 2,9 mln rubli – to ile to będzie kosztować „Kamaz 5490”. Recenzje doświadczonych kierowców powiedzieć, że dla udanego rozpoczęcia sprzedaży producenta musi obniżyć cenę o co najmniej 20-30 proc. W przeciwnym razie sens kupować jakieś „Kamaz”, jeśli w tej samej cenie można kupić sprawdzone „IVECO Stralis” lub zwracając się 400-800 tysięcy rubli, aby kupić Volvo FH 12, z nowym i górnej części zakresu? Odpowiedź jest jednoznaczna.

Chociaż nawet jeśli umieścisz kierowca ciężarówki z wyborem: kupić nowy „MAZ” (lub sam „Kamaz”), albo 3-letniego „Volvo”, jednoznacznie, wybierze tę drugą opcję. Dlatego też, do czasu, jako krajowy producent zrobi taką samą jakość maszynie co Normanów, jego reputacja była i pozostaje wątpliwa. Ale jak tylko „Kamaz 5490” ustanowić siebie jako wiarygodnego ciężarówki, nie gorszej jakości do „Europejczycy”, popyt na nią wzrośnie w czasie.

Tak, znaleźliśmy to, co jest „Kamaz 5490” opinie, specyfikacje i ceny.