826 Shares 2264 views

Uszczelnienie połączenie między wanną i płytek: poliuretanu, szczeliwa. Remont łazienki

Po remoncie w łazience nieuchronnie nasuwa się pytanie, co by zamknąć lukę utworzoną między urządzeniami i powłoki na ścianie. Po tym wszystkim, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, tutaj za każdym razem, kiedy woda w kąpieliskach będzie spadać. będzie budować za łazience. W konsekwencji, w bardzo krótkim czasie można spodziewać się powstawania pleśni za łazience. A to, jak wiemy, nie jest najlepszym sąsiadem.

. Aby uniknąć problemów zdrowotnych i zniszczenie materiałów wykończeniowych, konieczne jest, aby wiedzieć, co uszczelnienia połączenia między wanną i płytki. Istnieje wiele opcji. Który z nich wybrać, zależy od kilku czynników. W celu jakościowo wykonują taką pracę, konieczne jest przed rozpoczęciem zapoznać się z podstawowymi cechami jego realizacji.

Dlaczego jest taki problem?

комнате многие хозяева выполняют своими силами. Remonty w łazience wielu właścicieli przeprowadzić na własną rękę. Pozwala to zaoszczędzić dużo pieniędzy budżet rodzinny. Jednak nie mając wystarczającego doświadczenia w prowadzeniu takiej pracy, mistrz nowicjatu może wprowadzić pewne błędy. Z powodu tej kąpieli nie pasuje dokładnie do powierzchni ściany.

Nawet podczas naprawy pracować lukę pomiędzy profesjonalnym sanitarnych i powłoką ceramiczną będzie mały, ale wystarczający dla wnikaniem wody. Błądzić, instalatorzy często uszczelnione złącze na różne sposoby.

Szeroki prześwit uzyskuje się, gdy płytka została położona przed instalacją kąpieli. Ponadto, nierówne ściany, hydraulika niewłaściwy rozmiar może prowadzić do szerokiej szczeliny. Ale nawet z dobrą instalacją tie-wanny podłączyć jedną z następujących metod.

Najstarszą metodą

, следует рассмотреть несколько способов решения этого вопроса. Podczas studiów, zamknąć połączenie między wanną i płytki, należy rozważyć kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Najstarsza jest zastosowanie zaprawy cementowej. Aby nadać jej odporność na wilgoć, wspólną powierzchnię powlekaną za pomocą specjalnego narzędzia.

Przed zabiegiem powierzchnia wanny, a ścianą muszą być starannie oczyszczone z różnych zanieczyszczeń, tłuszczu. Do cementu nie ma nad wanną, luka zamknięty od dołu za pomocą dowolnych dogodnych środków pod ręką.

Powierzchnia robocza zwilża wodą. Zatem rozwiązaniem byłoby lepiej ustawić. Połączenie jest wypełniona roztworem. Cement musi być wystarczająco lepki, aby zatrzymać się równomiernie na powierzchni. Po wyschnięciu spoinę cementową mogą być malowane lub wklej specjalną taśmę.

nowoczesne metody

комнате выполняется с применением более совершенных материалов. Nowoczesna łazienka odnowiona odbywa się z wykorzystaniem bardziej zaawansowanych materiałów. przedłużyć ich żywotność hydraulicznego i wykończeń. Rozwiązanie cement jest obecnie stosowany bardzo rzadko.

Aby szybko i sprawnie wykonywać zadania, możliwe jest zastosowanie wodoodpornego szczeliwa, pianki montażowej lub zaprawy. Materiały te są stosowane do powierzchni roboczej. Są one łatwo regulować, jeśli to konieczne, aż substancja wyschła.

W ofercie jest szeroki wybór różnych pasów i listew przypodłogowych. Są szczelnie zamknięte stawów. Aby poprawić wynik, niektórzy mistrzowie stosują podejściem łączonym. W tym przypadku, można mieć pewność, że woda nie przecieka pod wanną, nie gromadzą się w stawach między wanną a ścianą.

Zastosowanie spoinowania

, в первую очередь следует обратить внимание на затирку. Przy podejmowaniu decyzji co do pokrycia połączenia pomiędzy wanną i płytki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fugi. Jest trwały materiał wodoodporny. Jego zaletą jest uważany za duża liczba odcieni. To pozwala wybrać idealny kolor szwu na podstawie istniejących elementów architektury.

Najbardziej popularne, mimo wszystko, pozostaje biała zaprawa. Kąpiel ma zazwyczaj kolor. Spoina jest stosowany w przypadku, gdy szczelina, że chcesz, by pokryć niewielkie. Substancja ta nie wymaga specjalnych umiejętności od mistrza. Wszystko dzieje się szybko i łatwo. Szew jest odporne na wilgoć i długo zachowują oryginalny kolor.

Spoina jest stosowane szpatułki. Następnie warstwa jest traktowana za pomocą specjalnego narzędzia przez nagromadzenie zanieczyszczeń na materiale. Jednakże, jeśli różnica jest dość duża, metoda ta nie będzie działać.

pianka poliuretanowa

. Jeśli odległość jest nie większa niż 12 cm, często stosowane panem materiału wodoodpornego, takiego jak pianka poliuretanowa do kąpieli. Jest to dość dobry sposób. Pianka poliuretanowa z elementów odpornych na wilgoć będzie trwała i niezawodna ochrona podłoga łazienka z coraz wody na nim.

Jednak korzystanie z takich środków jest wymagana dokładność. W przeciwnym razie, wynik końcowy będzie niezadowalająca. Gdy piana osiąga inną powierzchnię i twardnieje, to jest bardzo trudne do usunięcia. Dlatego wzdłuż szwów przyklejony taśmą maskującą taśmą. Płeć powinien położyć papier lub folia.

Do przeprowadzenia prac musi nosić szatę (lub rzeczy, które nie będzie przykro rozmaz), maski i rękawice. Powierzchnia robocza jest oczyszczane z zanieczyszczeń. Butt dmuchane pianę. Po jego wysuszeniu (dzień lub dwa) odciąć nadmiar materiału. Następnie trzeba zamknąć szew plastikowej rogu.

Stosowanie szczeliwa

Jeśli różnica między urządzeniami i ścianki jest mała, może zostać wykorzystane akrylowy, silikonowy środek uszczelniający do łazienki. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych i niezawodnych technik. Są kolorowe uszczelniacze, ale jest najczęściej używany swoich białych odmian.

Uszczelniacz akrylowy stosowany jest rzadziej. Łazienka silikonowe są bardziej odpowiednie odmiany. Są to nasze specjalne komponenty. Zapobiega to tworzeniu się szwami na formie i mikroorganizmów grzyba. biały uszczelniacz sanitarny jest idealny do celów prezentacyjnych.

Do przeprowadzenia prac wymagany specjalny pistolet uszczelniającą. Ale można go kupić w każdym sklepie z narzędziami na dość niskim kosztem. Pistolet może być używany do celów handlowych w przyszłości. Wykonać wszystkie działania są również w stanie opanować nawet bez doświadczenia.

stosując uszczelniacz

, следует подробно рассмотреть процедуру нанесения герметика на рабочие поверхности. Studia niż uszczelnienia połączenia pomiędzy komorą i uszczelniającego płytek powinna szczegółowo procedurę aplikacji na powierzchni roboczej. Powinny one być odtłuszczona i sucha. Można użyć dowolnego rozpuszczalnika. Że materiał nie wystaje daleko do wanny lub ściany, wklej one taśmę maskującą.

Balon zostaje wstawiony do pistoletu uszczelniającego. Po zdjęciu nasadki ochronnej z tuby jest wyciskany małej ilości materiału. Jest ona prowadzona wokół stawu. Jako szczeliwo stosuje się elastyczną substancją. Dlatego dobrze jest zamknąć jamę. W jednym przejściu żądaną warstwę szczeliwa stosowane.

Substancja jest pierwszy wysmarowane łopatką po powierzchni stawu. Dalsze wymagają szczotki i wody z mydłem. Z tych narzędzi jeszcze nie zakrzepła materiał jakościowo wyrównane. Nadmiar można usunąć wilgotną ściereczką.

Korzystanie z cokołem

закрыть только при помощи герметика или пены невозможно. Czasami szew między wanną i płytkami bliskiej tylko z uszczelniaczem lub pianki jest niemożliwe. Wynika to z dużej odległości z kąpieli do powierzchni płytkami. W takim przypadku należy skorzystać z pomocy specjalnych listew przypodłogowych. Często pochodzą one wraz z płytkami.

Jeżeli szczelina jest większa niż 4 cm, możliwe jest użycie ceramicznych, z tworzyw sztucznych, obrzeża poliuretanowych, jak również taśmy samoprzylepnej. Przed rozpoczęciem prac powierzchnia robocza jest odpowiednio przygotowany.

Po pomiary cięcia wymaganej długości podłogi. Na wewnętrznej powierzchni wyrobu, stosuje się klej. można stosować „Płynny gwóźdź”. Następnie trzeba poczekać kilka minut. Następnie ustalić cokół w miejscu przewidzianym dla niej i trzymał wciśnięty. Szczególną uwagę zwraca się na rogach.

Po zamocowaniu cokół z górnej i dolnej krawędzi sanitarnych leczonych szczeliwa.

elastyczna taśma

можно закрыть при помощи гибкой самоклеящейся ленты. Szczelina między wanną i płytek może być zamknięty za pomocą elastycznej taśmy klejącej. Jest to prosty wariant nadaje się nawet z dość dużej różnicy. Produkty te są elastyczne. Taśmy są dostępne w różnych rozmiarach. To pozwala na wybór najlepszego produktu do kąpieli.

Powierzchnia styku takie taśmy ma już specjalną warstwę klejącą. Dzięki tej instalacji jest szybki i łatwy. W centrum tych taśm mieć zakręt. To zwiększa komfort podczas instalacji.

To trwa dobrą czystą i suchą płytę bazową ściany i wannę. Na odwrotnej stronie warstwy nośnej taśmy jest usuwany. Teraz może być przyklejone do powierzchni. Aby problemem był dobry, taśma może być lekko ciepły suszarkę do włosów. Produkt stosuje się do szczeliny i wciśnięty.

Uszczelniona i estetycznie stawów. Jednak jego siła jest gorszy stałe listwy. Również praca z pogranicza życia pasa będzie mniejsza.

metoda połączona

, следует сказать несколько слов о комбинированном подходе. Biorąc pod uwagę środki trwałe niż uszczelnienia połączenia między wanną i kafle, powinniśmy powiedzieć kilka słów na temat podejściem łączonym. W tym przypadku, aby utworzyć hermetyczne spoiny służy kilku z powyższych metod.

Początkowo połączenie jest zamykane z pianki. Całą procedurę wykonuje się według schematu przedstawionego powyżej. Po odcięciu nadmiaru suchej pianki na jego nierówną powierzchnię warstwy należy stosować uszczelniacz sanitarny o właściwościach hydrofobizujących.

Po wysuszeniu wszystkich warstw na powierzchni wstęgi nakleja się polurezinovaya. Można również stosować twarde i listwy. Podstawa pianki i szczeliwa tworzy wysokiej jakości szczeliny uszczelniające. Obramowanie lub taśmy, usytuowany powyżej, stworzyć piękny efekt dekoracyjny.

, каждый хозяин сможет выбрать наиболее подходящий для себя способ. Po rozpatrzeniu niż uszczelnienia połączenia między wanną i płytkami, każdy właściciel będzie mógł wybrać najbardziej odpowiedni sposób. Wykonywanie wszystkich czynności zgodnych z instrukcją, możliwe jest uzyskanie jakościowo uszczelniony odporny na działanie wilgoci i powstawania pleśni szwu.