586 Shares 8713 views

Łada 2103 strojenie i udoskonalenie ich własnych rękach

Poprawa samochodzie zawsze była gorącym tematem. Nawet w ZSRR kierowców próbował poprawić Tuning VAZ 2103. odnoszący się do dobrych starych klasyków, to nadal aktualny do dziś, mimo że rynek samochodowy jest nasycony nowych samochodów krajowych i zagranicznych. Profesjonalna wersja tego modelu jest prawie nigdy w CIS – głównie kierowcy sami czynią do strojenia Łada 2103 własnymi rękami.

zewnętrzna strojenie

Zewnętrzne karoserię wykonano z kilku rodzajów materiału:

  • Z włókna szklanego. Uważany za jeden z najtańszych i najbardziej niezawodne rozwiązanie dla produkcji zmodyfikowanych części do VAZ 2103. Zestawy tuningowe ciała wykonane są dość łatwe i nie wymaga specjalnych umiejętności. Po utwardzeniu materiał posiada swój kształt i może wytrzymać wymaganych obciążeń.
  • Plastik. Jeśli mówimy o najtańszej opcji do produkcji części zamiennych to nie będzie działać, ponieważ ma małą sztywność. I drogie tworzywa sztucznego, z których najbardziej nowoczesne komponenty używać nieopłacalna.
  • Aluminium. Doskonały materiał do tuningu. Jedyną wadą stosowania dość wysokie koszty materiału i pracy z nim.
  • plastelina samochód. Z nim można olśnić prawie wszystkie zestawy zewnętrznych ciała, oprócz skrzydła.
  • Pianka poliuretanowa. Najtańsza opcja wytwarzania dostrajania części w samochodzie. Po zastygnięciu materiału można ciąć z niemal każdej pozycji. Wadą stosowania jest to, że niestabilny układ i działanie termiczne zniszczone.

Kreator strojenie samochodów mogą oferować możliwość niskim dachem. W tym przypadku, zewnętrzna filar skrócony o 5 cm. Wnętrze pojazdu staje się mniejsza, odpowiednio, wszystkie drzwi i okna muszą być zmniejszone. Ten typ strojenia jest uważany za profesjonalny i własnymi rękami, aby go dość mocno.

strojenie wnętrze

Wielu kierowców, aby poprawić komfort modyfikować wnętrze VAZ 2103. Wnętrze strojenie w tym przypadku mogą być bardzo zróżnicowane. Siedzenia przekręcać zdjęcia zmian jakościowych i sportowych, na przykład ProSport lub „SPARK”.

Drugi etap doskonalenia staje się deska rozdzielcza VAZ 2103. Tuning tej części nie ogranicza się do zwężenia skóry. Niektórzy właściciele samochodów zmieniają swój pełny etat pulpit do właściwych rozmiarów od „Opel Omega”.

Drzwi wersja karty strojenie można kupić na rynku motoryzacyjnym. Są łatwe w montażu, mają piękny wygląd i tunele dla zespołu akustycznego. szyba tylna półka można również nabyć na rynku motoryzacyjnym. To już posiada otwory do głośnika, dzięki czemu łatwiej strojenie Vaz 2103. Zdjęcia prezentowane na wystawie artykułu, że zakończenie wnętrza własnymi rękami, można dokonać nie tylko jakościowe, ale również niedrogie.

udoskonalenie silnika

Tuning samochodowy nie kończy się na zmiany wewnętrzne i zewnętrzne. Jednym z najważniejszych etapów transformacji maszyny staje się poprawa silnika. Istnieje kilka opcji do tuningu silnika:

  • Wymiana rodzimy zespół napędowy mocniejszy od VAZ 21073. W tym przypadku, nie tylko ilość koni mechanicznych, ale także ilości od 1,3 do 1,6. Należy pamiętać, że konieczne jest, aby zamontować skrzynię 5-biegową.
  • Nudne i wyrafinowanie. W tym przykładzie wykonania, w którym blok cylindrów musi być dłuta tłoka 82. Średnica grupy ustalenie świecy zapłonowej i przewodów wysokiego napięcia energiczny „Tesla”. mają również umieścić gaźnik urodziła DAAZ 2107 z dyszami. wznios zaworu wynosi 2 mm, stosując wysoką zamocowanie siodełka.
  • Obowiązkowo zainstalować filtr powietrza jest uważany za „opór zero”. Zaleca się również, aby zastąpić układ chłodzenia silnika strojenia jako opcja fabryczna nie poradzi sobie i może spowodować przegrzanie i ugięcia cylindrowy głową.
  • Innym rozwiązaniem jest przerobienie VAZ silnik roślin lekki pazur „Sachs”, który będzie używał bardziej efektywną transmisję.

Strojenie podwozie oraz zawieszenie

uszlachetnianie podwozie i zawieszenie odbywa się dość łatwo. Z powodu tej klasycznej serii są istotnym problemem łożyska kulkowe, muszą one zostać zastąpione przez wzmocnioną DMZ. Podwójny przedni i tylny stabilizator „ProSport” będzie utrzymać samochód na szybkości.

Ramiona sportowe sprawiają VAZ miękkie amortyzatory, amortyzatory i sprężyny zmniejszyć wysokość jazdy DTW. Ponadto dla miłośników wysokiej sadzenia proponuje się zastąpienie rodzimych części „Zhigulevsk” – na wzór 2104. Kolejny ważny niuans jest dyski instalacyjne i opony do VAZ 2103. Tuning tym urządzeniu nie można ograniczyć rozmiar R13, R14 lub R15. Ale warto pamiętać, że wybór napędu będzie zależeć od tego, czy chcesz być wymiana piasty po prawej stronie uchwytu.

poprawa zarządzania

Aby poprawić kierownicy powszechnie stosowanych sportowych drążki kierownicze, które zostały opracowane przez firmę „ProSport”. Wymiana odbywa się w trybie normalnym. Inną opcją jest instalacja strojenia zębatki kierowniczej przez 2107 z elektrycznym wspomaganiem układu kierowniczego, aby ułatwić zarządzanie.

Tuning hamulec

System hamowania, jak również inne składniki, mogą być również zmieniane. Wszystko to samo przedsiębiorstwo „ProSport” dostarcza kompletny zestaw hamulców do tuningu. Bębny sportowe klocki są montowane jako standardowe części, które nie stwarza uciążliwości. Rurki hamulcowe i cylindry mają regularny mocowanie.

Instalacja wersji sportowego hamulcem postojowym i nie stwarzać trudności. Jedyny niuans jest, że kable muszą być skrócone do 40-50 cm, ponieważ są one przeznaczone dla modelu VAZ 2110 hamulec postojowy może być zastąpiona przez sporcie lub spędzić montaż całego montażu systemu.