670 Shares 5609 views

Dokonywanie reflektor z rąk

Reflektor na lampie błyskowej – jest to prawdopodobnie najtańszy sprzęt, który można łatwo zrobić samemu. W tym samym czas i pieniądze to sprawa zajmie Ci sporo, ale w praktyce będzie można zobaczyć, jak zmienić na lepszą jakość obrazu – Nie, nie ma ostrych cieni i efektu czerwonych oczu, które są częstymi towarzyszami z lampą błyskową, który nazywany jest „głową ”.

Dokonywanie reflektor z rąk, czego potrzebujemy

Softboks – to jest zamkniętą strukturę, która składa się z dwóch części – dyfuzora, w rzeczywistości, odbłyśnik. Do jego produkcji, musimy:

1. arkuszy kartonu A4 w ilości 10 sztuk. Można je kupić w sklepie papeterii. Ponadto korzystne i bardziej gęsty materiał, na przykład, że stosowane na polach. Alternatywnie można kupić kilka folderu z tworzywa sztucznego dla dokumentów.

2. Film, samoprzylepny czarny – to reflektor światła, będziemy wklejać z zewnątrz. W tym przypadku lepiej wybrać materiał, który ma zakaz błyszczącą i matową powierzchnię – po prostu mniej się brudzi.

3. Folia, folia samoprzylepna lub lustro. Potrzeba około metr długości (szerokości rolki na pół metra).

4. Arkusze białego wielkości papieru A4. będzie ona musiała przeciągów.

5. biurowe nóż lub nożyczki – kto nie łatwiej pracować.

6. Proste ołówek.

7. Linijka.

Dokonywanie reflektor z rąk: środek, piekło, wyciąć

lampy pomiaru, a następnie zgodnie z otrzymanych wymiarów układu zrobić z grubej blachy przeciągów. Wszystko cięcie. Raz widzimy, że wszystkie kąty są zbieżne, szablony migracji na tekturze.

Kiedy przenieśliśmy wszystkie rysunki na powierzchni kartonu, cięte i arkusze Gnehm wzdłuż linii zagięcia.

Dokonywanie reflektor z rąk: tapetą filmu softboxów

Stwierdzimy, której część zewnętrzna jest miękka pudełko. Wszystkie powierzchnie zewnętrzne warstwy reflektorowej przenieść na czarno. Tak, że jest płaski, bez pęcherzyków powietrza „przyklejania”, bardzo ostrożnie i stopniowo. Film odciąć nadmiar.

Doniesiono również o informację zwrotną, po wewnętrznej stronie, na którą wykorzystać tapetowania odblaskowej folii. Nawiasem mówiąc, dwie warstwy ochronne – jeden zamyka powierzchnię klejącą oraz z drugiej – lustro. W celu uniknięcia zarysowań drugiej warstwy powinna być usunięta po zakończeniu pracy.

Dokonywanie reflektor z rąk: zbierać budowę

W celu zmontowania reflektor również użyć czarne paski folii są sklejane ze sobą przez nas konstrukcji. W rezultacie, należy uzyskać obcięty „piramidy”.

Teraz jest mały lewy. Musimy dołączyć obiektyw do reflektora. Materiał, który odbija światło może być zwykły biały papier lub półprzezroczysty plastik (ponownie zamontować folder dokument z niezbyt gęstej pokrywie). Czarne paski samoprzylepne przymocować dyfuzor do pudełka.

I ostatni. Aby nasz reflektor na lampie błyskowej jest lepiej zachować, można użyć następującego rozwiązania problemu:

1. Część miękkiego pudełka, które znajduje się w kontakcie z lampy równomiernie leczenia przezroczysty Silikonowe na całej powierzchni mocującej reflektora. Dajemy dni do wyschnięcia.

2. Zamocować reflektor do wybuchu mniej „prezencji” sposób, a mianowicie za pomocą gumek do ceny.

Należy zauważyć, że w praktyce fotografii studyjnej mogą często trzeba zmieniać „Temperatura” światła w kierunku ciepłych kolorach. Aby to zrobić, można dokonać innego reflektora, w którym srebro wewnętrzna powierzchnia powinna być pokryta złotą farbą lub początkowo używany złote naklejek. Dlatego lepiej jest druga opcja zamontować lampę błyskową softboxów – dzięki czemu można łatwo zmienić reflektory, w zależności od tego, co efekt zdjęć dążą do osiągnięcia.